Az egyetemi autonómia, a kommunikációs szabadságok a múltban és most, a művészi közlés szabadsága és a magánélet védelme
A Free Egyetem egy olyan programsorozat, ahol oktatóink olyan nyilvános egyetemi előadásokat tartanak, ahol egy kis időre bárki freeszfe-hallgatónak érezheti magát.
Dr. Majtényi László jogtudós, egyetemi tanár, az MTA doktora.
Az Eötvös Loránd TudományegyetemJogtudományi Karán szerzett jogi diplomát. Kutatási területe a tengerjog, ezen belül a tengeri fuvarjog volt. Később alkotmányjogi kérdésekkel foglalkozott: az ombudsmani intézmények összehasonlító vizsgálatával — aminek kapcsán Norvégiában és Svédországban járt tanulmányúton —, valamint adatvédelemmel és információszabadsággal.
Diplomájának megszerzése után a Maharthoz került, ahol jogtanácsosként dolgozott. A Világosság című folyóirat jogi és szociológiai rovatának szerkesztője, a Budapesti Műszaki Egyetem oktatója volt.
1990-ben az Alkotmánybíróság tudományos munkatársa, később főtanácsosa lett Lábady Tamás alkotmánybíró mellett.
1995-2001-ig adatvédelmi biztos.
2003-ban alapító elnöke volt az Eötvös Károly Közpolitikai Intézetnek. 2005 és 2008 között az Egyenlő Bánásmód Hatóság tanácsadó testületének tagja volt.
2008-ban az Országos Rádió és Televízió Testület élére került, tisztségéről 2009. október 29-én mondott le, a rádiófrekvenciák elosztása elleni tiltakozásul.
Az egyetemi autonómia, a kommunikációs szabadságok a múltban és most, a művészi közlés szabadsága és a magánélet védelme
A Színház- és Filmművészeti Egyetem szabadságküzdelme és az alkotmányos alapértékek, szabadon beszélni, írni, fényképezni, mozgóképet készíteni, a szabad sajtó, a különböző közlések eltérő szabadságfoka, a bírálat joga, a művészi közlés szabadsága és a magánéleti jogok, a művészi pornográfia, a kiskorúak védelme, a gyűlöletbeszéd, a közszolgálatiság.
Ár: 500 Ft
Linkek:
- FREESZEMLE 2022. május 10. - 2022. május 15.