Sean Scully: Átutazó című kiállításunk átfogóan mutatja be az absztrakt festészet egyik legfontosabb kortárs művészének életművét. A kiállítás az életmű összes meghatározó periódusát áttekinti, az 1960-as évek korai figurális kísérleteitől az 1970-es évek minimalista formanyelvén, az 1980-as évek expresszív sávokból építkező, plasztikai értékű alkotásain át (Adoráció, 1982) az ablak- és falmotívumokkal asszociálható műcsoportokig (Ablak figura, 2002), a művész sajátos tájértelmezéseiig (Tájvonal-sorozat, Fényfalak-sorozat), illetve a közelmúlt sokakat meglepő figurális fordulatáig (Madonna-sorozat).
Mindez személyes tapasztalatokkal és emlékekkel is összefügg: talán az utazás, az emigráció szerepére is utal az ír származású, Angliában nevelkedő, majd Amerikában letelepedő művész életútjában.
Nemcsak a kiállítás, hanem a hozzá kapcsolódó angol, illetve magyar nyelvű katalógus is átfogó képet nyújt Sean Scully művészetéről. A katalógus bemutatója alkalmából Koós Nikolett beszélget Fehér Dáviddal, a kiállítás kurátorával Sean Scully életútjáról, művészetéről és a megjelent kiadványról.
Az eseményhez itt lehet csatlakozni május 4-én 19.00 órától.