A Rejtélyes Történelem című művelődéstörténeti sorozatunkban minden hónap utolsó csütörtökén olyan titkokra, talányokra derül fény, amelyek nemcsak a történészeket foglalkoztatják régóta, hanem a közvéleményt is. A magyar- és a világtörténelem rejtélyeiről Csorba László történész beszélget meghívott vendégeivel, a témák kiemelkedő szakértőivel.
Miképp lehet, hogy San Diego első seriffje magyar ember volt? Igaz-e, hogy az édesapja építési vállalkozóként kilopta a cementet a helyi börtön malterjából, így az első elítélt kinyomta a falat és visszatért a kocsmába? Tényleg elszívták a békekpipát a Nagy Préri sastoll-fejdíszes indián főnökei a magyar királyság nemesi testőrségének egyik tagjával? Az egykori hadmérnök honvédtisztek valóban elsikkasztották az aranyláz során San Franciscóba hozott aranypor egy részét, amelynek pénzérmékké verésére koncessziót kaptak az USA kormányától? Van-e köze a kaliforniai Zinfandel bornak a mecsekalji borvidék Cirfandlijához? Miért kapta Haraszthy Ágoston „a kaliforniai bor atyja” megtisztelő címet a helyi törvényhozástól? Miért van egy bakancs a sonomai bormúzeumban látható óriás fakrokodil szájában?
Ezekre a rejtélyes kérdésekre Tóth Csaba főmuzeológustól, a Magyar Nemzeti Múzeum Éremtárának munkatársától kapunk izgalmas és szórakoztató feleleteket.
A hatályos kormányrendelet alapján az előreváltott ülőhelyes nézőtérrel megrendezett kulturális rendezvényekre, előadásokra védettségi igazolvány nélkül is szabad a belépés.