A PLACCC Nemzetközi Művészeti Fesztivált 2008-ban rendezték meg először Budapest belvárosában, majd a későbbi években Pécsen és a Csepel Művek területén is jelentkezett különkiadásokkal. A helyszínspecifikus fesztivál lényege, hogy a produkciók nem a művészet hagyományos helyszínein, színháztermekben vagy galériákban valósulnak meg, hanem köztereken, utcákon, rendhagyó épületekben, helyszíneken. Az elmúlt 12 évben számos színházi, képzőművészeti, irodalmi, zenei, tánc- és újcirkuszi produkciót láthatott a közönség a Madách tértől a Blaha Lujza téren át az egykori Tévészékházig, de a Klauzál téri vásárcsarnokban, a Szemlőhegyi barlangban, sőt egy mozgó kamionon is születtek művészeti produkciók.
Augusztus 26. és szeptember 5. között ismét megrendezik a PLACC FESZTIVÁLT! A város legkülönbözőbb pontjain találkozhatnak az érdeklődők a fesztivál programjaival. A magyar előadók mellett újra külföldi alkotók is fellépnek.
Az elmúlt közel másfél évben a járványhelyzet ellenére megtartott események keretében többségében magyar művészeket hívtak meg, hogy így támogassák a hazai alkotókat a kialakult helyzetben. A Placcc 2021 esetében azonban ismét erőteljesebbé válik a fesztivált a kezdetektől meghatározó nemzetközi jelleg – a programban ezért két meghívott külföldi előadás, valamint két nemzetközi együttműködés is szerepel. Az egyiptomi, olasz, holland és brit alkotók mellett a magyar művészek idén nyáron egy nyílt pályázati felhívás útján válogatott köztéri intervenciósorozatban mutatkoznak be Az idei fesztivál különlegessége emellett a két amatőr kórus közreműködésével bemutatott Hírdalcsokor, amellyel a Placcc társalapítója és 2011-ig társkurátora, ERDŐDI Katalin alkotóként tér vissza a fesztiválhoz.
A Placcc 2021 programját két fő tematika köré szervezik: egyfelől a művészet és természet, környezet, környezettudatosság kapcsolatának témáját kívánják körüljárni, másfelől pedig az egyéni identitás társadalmi meghatározottságának kérdésével foglalkoznak a bemutatott projekteken keresztül.
Hogyan beszéljünk a klímaváltozás kérdéséről és a saját felelősségünkről úgy, hogy ne essünk se a klímaapátia, se a klímaszorongás végletébe? Hogyan beszéljünk alapvető emberi jogokról, mint például az egyéni identitás meghatározása úgy, hogy az elgondolkodtató legyen, és ne feleslegesen provokatív?
A Placcc számára fontos, hogy a fesztivál keretében látható alkotások sok esetben egy-egy hosszabb alkotó- vagy adaptációs folyamat eredményét vagy éppen köztes állomását jelentik, és hogy a közönség számára e folyamatokba is betekintést tudnak nyújtani.