A festői Szentendre belvárosában egy régi kopott épület új életre kelt. A Hubay család régen dédelgetett álma volt, hogy létrehozzanak egy olyan helyet, ahol újra visszatérhetnek és megelevenedhetnek a régi szép emlékek, a családi ünnepek meghitt hangulatai. Az álom valóra vált, hiszen hosszú és kitartó előkészületek után kitárta kapuit a Hubay Ház, mely az ünnepi díszek és kellékek valódi kincsestára. Koboldok és csengettyűk, csillagok és diótörők, muzeális értékű karácsonyfadíszek, a múlt és a jelen míves ünnepi kiegészítői várják a lelkes kincskeresőket.
Az ódon falak között megbúvó, turisztikai látványosságnak is beillő Karácsony Kiállítás és Szalon zarándokhellyé vált, hiszen a hosszú évek alatt összegyűjtött ünnepi díszek tárháza igazi ritkaságokat rejt magában. A Kiállítás vitrinjeiben éppúgy fellehetők a XX. század első feléből származó, kézzel készített egyedi karácsonyfadíszek és egyéb míves ünnepi kollekciók, mint a jelenkor legmodernebb irányzatainak különlegességei is.
Magyarországon először Brunszvik Teréz (1775-1861) az első magyar óvoda alapítója állított karácsonyfát, 1824-ben. Ahogyan napjainkban, a karácsonyfa díszítését a régmúltban is folyamatosan befolyásolta a divat változása, a színek, formák és anyagok hihetetlen választéka. A Karácsony Múzeum-Szalonban található gyűjtemény az alapító sok éves gyűjtői munkájának eredménye. A ritka, nehezen fellelhető, műtárgy értékű díszek, eredeti csomagolású csokoládéból készült figurák, múlt századi szaloncukrok, teszik Magyarországon egyedülállóvá.
Az állandó kiállítás végigköveti és bemutatja az elmúlt százötven év karácsonyi ünnepek történelmét. A Karácsony Múzeum igazi testközeli élményt nyújt antik díszekbe öltöztetett karácsonyfával, melyek közt szeretteivel sétálva és a kis, hangulatos Szalonban egy tea elfogyasztása mellett eredeti, századfordulón küldött karácsonyi képeslapok közt évszaktól függetlenül élheti át a Karácsony varázsát!
Hozzászólások