Csatlakozz egy estére a KÉK-hez, tele izgalmas előadásokkal és egy szakértői panelbeszélgetésre, ahol arról beszélgetünk, hogy az ideiglenes beavatkozások hogyan teremtenek erős identitással rendelkező, barátságos helyeket a városban.
A városoknak hatékony eszközökre van szükségük az alkalmazkodáshoz - különösen a növekvő társadalmi, gazdasági és környezeti bizonytalanság idején. Az ideiglenes beavatkozások, más néven "meanwhile projects" a városok ellenálló képességének fejlesztésében fontos eszközök. Ha jól csinálják őket, fokozhatják a város képességét a pályakorrekcióra, a nehézségekből való kilábalásra, és ösztönözhetik a fizikai és viselkedésbeli változásokat. A városvezetők, a városi szakemberek és a magánfejlesztők is kihasználhatják az ilyen ideiglenes beavatkozások erejét, hogy alakítsák a helyek identitását és aktív közösségeket építsenek.
Marko Petra építész, urbanista és a Meanwhile City című, a Milk által kiadott, az ideiglenes beavatkozások értékét és legjobb gyakorlatait vizsgáló kiadvány társszerzője tart vitaindító előadást, amelyet Balogh Samu Márton, Budapest főpolgármesterének kabinetvezetőjének prezentációja majd Lohász Cili, a budapesti VALYO társalapítójának előadása követ. Az előadásokat követően a kerekasztal beszélgetés résztvevői megvitatják az ideiglenes beavatkozásokkal kapcsolatos módszertanaikat, a nagyszabású általános tervezési projektektől kezdve az akupunktúrás ideiglenes átalakításokon át a részvételi helymeghatározásig és a város által irányított programokig.
Az eseményt Polyák Levente, a KÉK urbanistája és tanácsadója moderálja.