A szaxofon története

2023. március 3. (péntek) 18:00 Ötpacsirta Szalon / FSzEK Zenei Gyűjteménye 1088 Budapest, VIII. kerület, Ötpacsirta utca 4.
Ingyenes
2023. március 3. (péntek) 18:00 Ötpacsirta Szalon / FSzEK Zenei Gyűjteménye 1088 Budapest, VIII. kerület, Ötpacsirta utca 4.
Ingyenes

Km.:  a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Bartók-konzervatórium növendékei: Daradics Flórián, Vincze Marcell, Nagy Zsófia, Xulun Ai, Pusomi Viktória, Bakó Noémi, Ficsura Martin, Kocsis Ábris és Susovich Szilárd (szaxofon),Túri-Nagy János, Thiago Bertoldi, Takeva Nanami, Péter Balázs Márton (zongora)


Singelée: Fantaisie Op. 89
Schmitt: Légende
Decruck: Sonate in Ut# (IV. tétel)
Rivier: Grave et Presto
Desenclos: Prelude, Cadence et Finale
Muczynski: Sonata
Takasi: Fuzzy Bird Sonata (I. tétel)
Nagao Dzsun: Paganini Lost


A szaxofon az egyik legfiatalabb hangszer, az 1840-es években találta fel Adolphe Sax belga hangszerész, aki egész életét arra tette fel, hogy elfogadtassa és népszerűsítse szeretett találmányát. Bár a dzsesszben könnyen lábat vetett a szaxofon, és nagyon hamar hatalmas népszerűségre tett szert, mindvégig folytatta titkos életét a komolyzenei világban is, mígnem úgy 80 évvel ezelőtt két nagy nevű szólista, Marcel Mule es Sigurd Rascher szélesebb közönséggel is megismertette a hangszer klasszikus oldalát.
Az este folyamán a Zeneakadémia és a Bartók-konzervatórium hallgatóinak segítségével szaxofontanáruk, Seleljo Erzsébet végigkalauzol minket a szaxofon történetén, természetesen azt is demonstrálva, hol is tart a hangszer ma.


A belépés ingyenes, de a részvételhez előzetes regisztráció szükséges. Regisztrálni a koncertregisztracio@fszek.hu e-mail-címen vagy a (06-1) 411-5011-es telefonszámon lehet a résztvevők létszámának megadásával. A regisztrálók visszajelzést kapnak. Ha mégsem tud részt venni a rendezvényen, e-mailben jelezze.