Deva, a budapesti Takács Dorina DIY solo projektje. A 20 éves előadó életében mindig is óriási szerepet töltött be a zene - számos színházi darabban és kórusban szerepelt. Számait ő írja, producereli és énekli, sőt a lemezborítóit is ő készíti. Különleges zenéje egy ősi földre kalauzolja a hallgatót - atmoszferikus lágy hangok, a selymesen pulzáló basszus és a többszólamú mantrák a magyar népdalok varázslatos szövegeivel vannak fűszerezve. A produkciót szinte azonnal beválogatták a több mint 10 országot érintő LiveEurope digitális turnéra. Neve már felkerült a HOTS (Hungarian Oncoming Tunes) shortlistjére, amely a nemzetközi zenei színtéren aktuálisan legpiacképesebb előadók névsora. Számai már számos európai rádió játszási listáin szerepelnek és a Spotify dedikált playlistjeire is felkerültek.
Eddigi kislemezei Zságer Balázs kiadójánál, a Move Gently Records-nál jelentek meg, idén ősszel pedig jön a bemutatkozó albuma, számos vendégművész közreműködésével.
Kőrös Mimi, művésznevén Saya Noé klasszikus zenész szüleivel Malaysiában, Kuala Lumpurban töltötte gyermekkora legnagyobb részét. Korán megmutatkozott a zene iránti szeretete, tanult hegedűn és fuvolán, később a gitározásban és az éneklésben találta meg magát igazán.
Hosszas útkeresés után vált igazi DIY előadóvá, aki nem csak a dallamokat és a dalszövegeket, de a produceri munkát, a hangszerelést is saját kezűleg készíti. Melankolikus, alternatív elektropopját hiphop és trap ritmusokkal, modern hangokkal fűszerezi. Olyan előadók juthatnak róla eszünkbe, mint az őt is sokban inspiráló BANKS, MØ vagy a Slenderbodies, de Iodine című legfrissebb megjelenése kapcsán sokan emlegetik Billie Eilish vagy épp Olivia Rodrigo nevét is - az Europavox nemzetközi portál pedig, mely tavaly decemberben “Band of the Day”-ként mutatta be Mimit, nemes egyszerűséggel a magyar Lana Del Rey-t emlegette a személyében. Mindemellett ő a legismertebb magyar zenei Twitch streamer, közel 35.000 globális követővel.
Bemutatkozó EP-jét, a Taboo-t 2020 decemberében követte az első nagylemez, a Museum of Sins, melyen Mimi és társproducere, Biksi Gábor mellett több családtag is játszik különböző hangszereken. A beharangozó dalt, az Under The Rivert a Grammy-díjas producer, Matt Lawrence keverte és számos európai rádió műsorában, valamint a Spotify különböző szerkesztői playlistjenek kiemelt helyein egyaránt feltűnt. 2020 egyébként is a köztudatba robbanás éve volt számára: a Hangfoglaló Program támogatottja lett, bekerült a HOTS magyar zenei exportiroda kiajánló listájára és a Budapest Showcase Hub programjába, az év során több külföldi megkeresést és mentorálást is kapott. A 2021 májusában megjelent single, az Iodine klipjét (csakúgy, mint Mimi legtöbb korábbi videóját) a brit rendező, Adam Grasso készítette. Az év egyik legizgalmasabb és legszürreálisabb képi világú klipje 11 forgatási napon és több mint 20 helyszínen készült.
A streamelés és a dalszerzés mellett az élő, zenekari koncertfelállás kialakításáról is szólt az elmúlt másfél év, élő koncertek híján nagyrészt kamerák előtt. Ennek a folyamatnak az egyik különleges pillanata volt a kibővített felállásban rögzített Petőfi TV Akusztik koncert. 2021 nyarától végre közönség előtt, számos fesztiválon és önálló klubkoncerten is láthatjuk Saya Noét.
“Takeyoutothesea” – vallják szerzeményeikről. A Belau (Kedves Péter és Buzás Krisztián) lehetőséget kínál. Menedéket a modern világ emberének arra, hogy a zenekar önismeretre invitáló zenéjén keresztül a hallgató elmélyülhessen önmagában, miközben a zenekar által megalkotott modern és elegáns ütemek keverednek az elme nyugalmát örökké remélő szövegekkel. Az inspiráció pedig állandó. A természet legalapvetőbb elemei, melyek közül számukra a legfontosabb a végtelen tenger és annak ereje. A formáció négy éves fennállása során számos határon túli sikert könyvelhetett el, ez idő alatt közel 200 koncertet adtak 23 országban, és olyan neves nemzetközi fesztiválokon játszottak eddig, mint a Primavera, az ElectricCastle, a Eurosonic, vagy az amerikai SXSW. Az elmúlt években olyan komolyabb rádiók játszották dalaikat, mint a BBC Radio 1, vagy a KEXP, és olyan nemzetközi médiumok írtak róluk elismerően, mint a Billboard, a Clash Music, a The Line of Best Fit, vagy a OnestoWatch. A Belau első lemeze 2017-ben Fonogram-díjat kapott, és nemrég átlépték az egymillió streamet is az eddigi kiadványaikkal. 2020-ban adták második, Colourwave című lemezük számos ismert, külföldi női előadóval közreműködve. A Belau hosszú távú céljai között szerepel, hogy több tematikus konceptlemezt alkosson meg, amelyek különböző földrajzi területek hangulatát idézik majd. Kevesebb jelenjen meg