Liszt: Hamlet
Liszt: Hunok csatája (Hunnenschlacht)
Liszt: Az ideálok (Die Ideale)
Liszt: A bölcsőtől a sírig (Von der Wiege bis zum Grabe)
„Liszt zenéje és személyisége mindig közel állt a szívünkhöz, művei majd’ négy évtizedes közös zenélésünk egyik alappillérét alkotják. Négykezes átdolgozásban kezdettől fogva műsoron tartunk néhányat szimfonikus költeményeiből, de mostanában jutottunk arra az elhatározásra, hogy megtanuljuk az összeset. Liszt a zenekari változatok komponálásával egy időben mindig készített kétzongorás kivonatot, aztán évekkel, sok esetben 15-20 évvel később – rengeteg változtatással – négykezes formába is öntötte őket, így igazi, csodálatos zongoraművek születtek. Hatalmas, felemelő és örömteli feladat ezeket a nagyközönség által jórészt ismeretlen változatokat eljátszani.” (Klukon Edit, Ránki Dezső)
Liszt Ferenc születésének bicentenáriumi évében, 2011-ben Ránk Dezső úgy nyilatkozott, hogy a kerek évfordulóktól függetlenül számára „minden év Liszt-év”, de örül annak, ha „a szokásosnál nagyobb figyelem következtében több alkalmunk van olyan műveket is eljátszani, amelyeket egyébként esetleg bizalmatlanul fogadnának. Így esély van arra, hogy egy kicsivel ismertebbé váljon Liszt zenéjének az a része, amelyet a koncertszervezők és a közönség félelme miatt mindmáig kevesen és kevésszer hallottak személyesen.”
Liszt első tizenkét szimfonikus költeménye az 1850-es években készült, az utolsó (A bölcsőtől a sírig) közel harminc évvel később. „Az első tizenkettőnek Liszt egy időben írta meg zenekari és kétzongorás változatát. Később az összes darabból készített négykezes változatot is, jó néhányat csak két évtized múltán. Ez azt jelenti, hogy a szimfonikus költeményekből ezek a legkésőbbi, legérettebb változatok. Liszt olyan fantasztikusan értett a zongorához, hogy a zenekari művek zongoraátirataiban igazi zongoradarabok születtek, megjelenítve az eredeti művek esszenciáját.”