Km.: Linda Fredriksson (szaxofon), Tuomo Prättälä (billentyűs hangszerek),
Mikael Saastamoinen (nagybőgő), Olavi Louhivuori (dob)
Juniper című szólóprojektjében Linda Fredriksson zeneszerzőként és zenekarvezetőként fedi fel félénk és csendes oldalát. A végeredmény egy őszinte, személyes és befelé tekintő album, amelyet bár instrumentális jazz-zenekar ad elő, szellemisége, zenei stílusjegyei és Fredriksson játékmódja leginkább énekes-dalszerzők lemezeihez közelítik. Könnyen követhető és megjegyezhető, mégsem triviális dallamait és harmóniáit édes melankólia járja át, egyszerre nyílt intenzitással és visszafogottan vall a belső barangolás során felfedezett érzelmekről. A Juniper egy kreatív jazz-zenész és zeneszerző személyes és magas szintű zenei naplója a 2020-as évek elejéről.
A szaxofonos Linda Fredriksson helyi és nemzetközi ismertségét tekintve egyaránt kiemelkedik a finn jazz-zenészek közül. A Mopo trió, a Ricky-Tick Big Band és a Superposition ádáz improvizátorát sokoldalú és egyedi, műfajokon átívelő stílusa teszi a szcéna egyik legérdekesebb zenészévé. Évek óta dolgozik az albumon hallható dalokon, amelyeket többnyire gitár és billentyűk segítségével, illetve énekelve komponált. A Juniper magában álló világ, amely önként választott elszigeteltségben született: „Ez a saját világom, a magány helye a káosz közepette. Olyan buborék, amelyben kényelmesen létezhetek.” A teljes zenekarra átkerült anyag nem vesztette el minimalista jellegét, a társproducer, Minna Koivisto gondoskodott róla, hogy a dalok demo verziójának törékeny szépsége sértetlen maradjon.
A két különböző stúdióban, három otthonban, két nyaralóban és négy munkaterületen készült felvételekhez nem csak professzionális stúdiófelszerelést, de iPhone-t és egy egyszerű, beépített laptophangszórót is használtak. A Juniper 2021. október 29-én jelent meg a helsinki We Jazz Records kiadó gondozásában. A virtuóz alt- és baritonszaxofon-játékáról ismert Fredriksson ezúttal basszusklarinétot, gitárt, dobprogramozást, szintetizátorokat és ambient felvételeket is használt. Sőt, az albumon különösen nagy szerepet kap két olyan hangszer, amely a zenész szomszédaitól származik: egy csupa lyuk, autóbalesetet szenvedett akusztikus gitár és egy Rhythmic8 szintetizátor. Az albumra Sufjan Stevens, Alice Coltrane, Feist, Eric Dolphy, Neil Young, Iro Haarla és Billie Eilish egyaránt hatással volt.