„Ez csak mese!” - és a meséket nagyon komolyan kell venni. A tiédet is! Költői a kérdés, hogy vajon versek olvasásával vagy a monitor előtt tölt több időt ma egy fiatal felnőtt? A két világ látszólag kizárja egymást, éppen ezért izgalmas az összebékítésükre tett színházi kísérlet. „Többszereplős” összművészeti monodráma, ahogy Turek Miklós színpadra álmodta.
Az előadásban egy gamer összefolyó mindennapjaiba kapunk bepillantást, aki a világtól elmenekülve nem tud határt szabni játékszenvedélyének. De egy napon a szobája falain megelevenedő Pilinszky János-mesék kiszabadítják monitorjai fogságából, és visszanyeri életét. A mesék szereplői egy játék karaktereivé, majd saját életének szereplőivé változnak.
Pilinszky János a háború utáni magyar irodalom egyik legjelentősebb alkotója. Életművének különleges szeletét képezik a nem kifejezetten gyermekeknek írt verses mesék, melyek közül a World of Pilinszky előadás négyet fűz egy történetté, és helyez merőben új kontextusba: A madár és a leány, az Ének a kőszívű királyról, a Fabula és az Aranymadár históriája nagyon is kortárs környezetben kel életre. A Versszínház és a Zichy Szín-Műhely közös előadása létmeséket kínál „kicsit és nagyon »fölnőtteknek«”: Szitha Miklós zenéje, Karcis Gábor animációja, illetve az előadásban megszólaló Rúzsa Magdolna, Gundel Takács Gábor, Galambos Péter és Nagy Kasza Csenge a főszereplő Turek Miklóssal közösen hozza létre a különös lüktetésű színpadi világot. Turek Miklós színművész az elmúlt másfél évtizedben a magyar költészet nagyjaival ismertette meg az újabb generációkat: rendhagyó produkciója egyszerre kínál irodalmi, zenei és vizuális élményt.