Téma: A Dal

Cordelia 2014 jan. 24. - 12:10:19
(1022/1642)
ne kezdjük már el újra ezt a vitát, hogy a ByAlex dalt csak bunkók hallgatják, mert az "gagyi", és csupán a cizellált melománok ízlése a mérvadó. Ki mondja meg mitõl jó egy dal? Hiába jó étel az osztriga, van, akinek nem tetszik, hogy ficánkol, miközben lenyeljük:) Ugyanmár
olahmiki1959 2014 jan. 24. - 06:54:07
(1021/1642)
Anélkül, hogy prejudikálnék, nagyon valószínûnek tartom, hogy a zsûri, - csakúgy, mint eddig, - felelõsségének teljes tudatában, komoly arccal fogja majd megindokolni, hogy melyik számot miért juttatja tovább, aztán sok forduló után végül kiküldünk valakit az EU dalfesztiválra, aki majd valahol hátul végez, hacsak nem sikerül most is egy olyan gagyi dalt találni, mint ByAlexé volt, mert akkor még reményünk is lehet egy jobb helyezésre...
mulao 2013 okt. 15. - 17:26:32 Előzmény Meklód fia
(1020/1642)
Lehet, hogy a külsõ is számít, de itt valójában országok szavaznak a szomszédra, nekünk meg emiatt nem szokott sok pont jutni. Csak akkor van esélyünk, ha olyan dalt küldünk ki, ami tetszik a külföldieknek és a tetszés alapján szavaznak ránk.
Meklód fia 2013 okt. 15. - 14:58:41
(1019/1642)
abban kiegyezhetünk, hogy a dala tényleg jó volt, sõt még az euróvízión is jobb volt a többitõl. De nem ez számít! A megjelenés a lényeg és a külsõ. Én a szerbekre szavaztam az elõdöntõben mert jó nõk, a daluk különösebben nem érdekelt.
mulao 2013 okt. 14. - 16:03:57 Előzmény Meklód fia
(1018/1642)
Szerintem meg pont az Alex különcsége és nem hagyomános dala hozta a sikert, sajnos az Eurovízión évrõl évre ugyanolyan sablonos dalok vannak, semmi eredetisg. Alex kilógott a mezõnybõl, ez lett a sikere. Gigi vagy Kállay pont az a "beleolvdok a mezõnybe" típus, mivel tucatjával voltak olyan sablonos popdalok, mint az övék.
Meklód fia 2013 okt. 14. - 10:46:27
(1017/1642)
jobb hangja van mondjuk pl. ezért, de ez még nem is olyan lényeges, ami igazán számít hogy jobb képûbb, jobb megjelenésû. egy ilyen muszkli emo-ra nyilván nem szavaznak annyian
mulao 2013 okt. 13. - 21:25:56
(1016/1642)
Mi bizonyíték van rá, hogy Kállay nyert volna? Tekintve, hogy tudjuk milyen dal nyert, semmi bizonyíték, hiszen a fiatal dán lány nyert egy modern popalapokon nyugvó népies, kelta-ír hangzású dallal. Hasonlóság nulla Kállay és a nyertes dal között. Általában modern popdal nyer népies beütésekkel, csinos énekes nõkkel.
Meklód fia 2013 okt. 13. - 20:44:37
(1015/1642)
a kedvesem elég jó lett, de ha mondjuk nem a 10-be jutást tûztük volna ki célul, hanem a dalfesztivál megnyerését, akkor Kállayt küldik ki
robicsek2 2013 okt. 13. - 16:09:36
(1014/1642)
Köszi a választ ! Megnyugodtam.
mulao 2013 okt. 13. - 16:06:12
(1013/1642)
Ez a tavalyi mûsor ismétlése. Gondolom azért ismétlik, mert most jelentették be a jövõ évre a pályázási lehetõséget és ezzel akarják reklámozni. Az EBU szabályzata alapján pedig csak olyan számok versenyezhetnek, ami 2013 szeptember 1. után kerültek nyilvánosságra, vagyis a Kedvessemmel nem lehetne újra indulni.
robicsek2 2013 okt. 13. - 15:12:54
(1012/1642)
Már megint beválasztották Alex-et is a döntõsök közé. Remélem nem jut ki megint, nem tudok róla hogy lenne új dala, az meg ciki lenne ha megint a kedvesemmel nyomulna :)
mulao 2013 júl. 24. - 10:18:42
(1011/1642)
Nem hallgatok rádiót, szóval nem tudom melyik dalt mikor és mennyiszer adják le, bár én ezt nem is találom olyan mérvadónak, mert rádiót úgyis kevesebben hallagtnak, mint tv-t néznek. Értelemszerûen a nyertes, ByeAlex fellett kapva utána, igaz már nem a Kedvesemet adják, hanem az új dalát, a Nekemte címût, legalábbis egy ismerõsöm, aki hallgat rádiót ezt mondta. Rácz Gergõ dala szerintem se olyan jó, közel se olyan jó, mint a korábbi dalai. Viszont tv-ben én leginkább Cserpes Laurát látom, rengetegszer meghívták az M1 valamilyen beszélgetõs mûsorába (Balatoni nyár, Család-barát, stb). De ezen kívûl nem érzem, hogy másokat is felkeptak volna. Persze az ismertebbek nem azért jelentkeztek, hogy felkapják õket, de az ismertelenebbek közül csak Cserpes Laurát meg Byealexet foglakoztatják. Én meg csak furcsállom a dolgot, mert még a tavalyi Dalban mondta Rákay, hogy azért is hozták létre a mûsort, hogy új tehetségeket fedezzenek fel, de úgy látszik mégsem foglakoztatják õket. Tavaly pl Veres Mónikának se jött össze, a Voice-ba is kellett jelentkeznie, hogy felkapják. Vagy pl Kiss Gináról se hallottam azóta. Tavalyról is csak a Compact Disco meg Heicz Gábor az, aki nem volt ismert és utána felkapták, én legalábbis másra nem emlékszem.
mulao 2013 júl. 22. - 10:16:15
(1010/1642)
Érdekes, hogy a mûsor után nem sok résztvetõ (pedig voltak 30-an) lettek felkapva. Én azóta csak a nyertes Alexet látom mindenhol, illetve Cserpes Laurát (mondjuk ennek én örülök). Emellett egy kicsit foglakoztatták a Mrs Calambo-t, õk valóban jók. Párszor a tv-ben mutatták Rácz Gergõt, meg egy csöppet mutogatták Bogit és Odettet. De ezen kívûl én nem érzékelem, hogy másokat is felkaptak volna.
5/10
kazsagx 2013 júl. 05. - 23:48:43 5/10 Előzmény mulao
(1009/1642)
Jajj ne is mond...ismet indulnak nemsokara a tehetsegkutatok...csak tudnam,hogy minek?! Szegeny hazank mar nem tudja feldolgozni ezt a rengeteg "tehetseget"! :)
mulao 2013 júl. 01. - 00:42:48
(1008/1642)
Ez szerintem se volt bunda, de anno Csézy esetében szándékosan ezt mondták, mert kellett valami magyarázat arra, hogy ismeretlen énekes nyerte meg a nemzeti döntõt.(Az senkinek se jutott eszébe, hogy nem az énekest, hanem a dalt kell megválasztani, hogy dal és nem énekversenyrõl van szó.) A tehetségkutatóknak már épp ideje volt beinteni, de ettõl még tovább dübörögnek. Sajnos az emberek ilyenek, irigyek.
5/10
kazsagx 2013 jún. 30. - 22:35:25 5/10 Előzmény mulao
(1007/1642)
Na ez tuti,hogy nem volt bunda,az emberek besokaltak a sok tehetsegkutatos emberkek sztarolasatol szerintem.
En csak azt nem birom,hogy mindenki blamalta,mikor meg sikert ert el az egyik oldal nyalt,a masik pedig azt allitotta,hogy Alex leegetett minket...nemelyik ember eleg szanalmas!
mulao 2013 jún. 30. - 14:21:48 Előzmény kazsagx
(1006/1642)
Valahol az is jó, hogy ismeretlen nyert, mert így elhiszem, hogy valóban a dalt és nem egy ismert elõadót választotta meg a közönség, akit csak pusztán a szeretet miatt választ, pedig a dala nem olyan jó. Talán anno Csézy esetében is ez volt, akkor Szekeres alázta szrrá, hogy miért egy imseretlen nyert, szemben vele, aki platinakemezes énekesnõ. A jobb dala, sõt szerintem a legjobb dala Csézynek volt akkor (persze elég gyenge dalmezõnyrõl volt szó) és ezért nem az egyébként ismert elõadó nyert. De persze a magyar mentalitás szerint mindenben bundát kell látni.
5/10
kazsagx 2013 jún. 28. - 00:19:04 5/10 Előzmény mulao
(1005/1642)
Sajna ilyen a media,raeröltetik az akaratukat az emberekre,mondjuk Alex szemelyeben ez pont nem igy törtent. :)
mulao 2013 jún. 27. - 07:33:08
(1004/1642)
Ja, ilyenkor már nyalnak. Gusztustalan. Én nem is ragozom túl, csak remélem, hogy jövõre magába száll kicsit a zsûri és tud bízni abban, hogy a közönség jól tud dönteni. Ne nézzék õket hülyének és ne erõltessék ránk az õ kedvenceiket. Persze nem biztos, hogy engedik a közönséget dönteni jövõre is.
5/10
kazsagx 2013 jún. 26. - 23:37:10 5/10 Előzmény mulao
(1003/1642)
Persze...ilyenkor mar nyaltak Alexnak,ha siker van akkor a "mienk" az illetö! Amugy meg csak blamalni tudta mindenki.