hadh 2012 nov. 03. - 23:44:21
(31/51)
Bocs, de ellenkeznem kell az elõttem szólókkal.

A Bõrnyakuak az egyik kedvenc filmem. Nem akciófilm, nem a történet alényeg, abba próbál betekintést nyújtani, mi játszódik le a katonák lelkében, hogyan változnak meg egy életre. Ráadásul ismerek egy volt katonát, aki hasonlóan nem tud szabadulni a katonai mivoltától, pedig több mint 10 éve leszerelt.(nem a magyar honvédségrõl vanszó).
atomotnektek 2012 nov. 03. - 23:38:45 Előzmény crapgame
(30/51)
Amennyit láttam belõle, annak alapján nem lehet rossz, de Nicolas Cage-tõl legalább annyira hányinger kerülget, mint Steven Segaltól, bár elõbbi óriási mûvész... az utóbbihoz viszonyítva. :D
Szóval nem bírtam, tíz perc (az elsõ kórházi jelenet) után feladtam.
crapgame 2012 nov. 03. - 23:07:12 Előzmény olahmiki1959
(29/51)
Üdv.
Hát amit leírtál, pont az a lényege. Jelenleg az a világ leghatékonyabb, és legjobban felszerelt hadserege. egy háború megnyeréséhez szinte nincs is szükség közkatonára, elég pár gombnyomás. Már személyzet sem kell a drone-okhoz...
Amit ezek a pasasok csinálnak, az a nagy semmivel egyenlõ, ez a mai amerikai hadsereg emberi oldala. Unatkoznak, zabálnak, döglenek. Aztán értelmetlen akciókban vesznek részt, lelövöldöznek pár bennszülöttet, és kész.
Ez a ma háborús filmje, mert ma ilyen egy háború...
olahmiki1959 2012 nov. 03. - 15:06:04
(28/51)
"Ha valaki értelmes háborús filmet szeretne nézni, amiben van valami valóságos is, és nemcsak sztenderd párbeszédek vannak beollózva,... akkor ott van a Bõrnyakúak"

Hát, azt kell mondjam, hogy - mialatt a több, általad írott filmmel egyetértek, azok jók, - a Bõrnyakúakat nagyon benézted.
Nem is húzom az idõt, inkább bemásolom ide, amit a Bõrnyakúakról írtam annak idején.
Ma sem tudnám jobban megfogalmazni, amit akkor éreztem a film kapcsán.

"Amikor leadta a tv2, felvettem videóra, aztán csak halasztgattam a megnézését.
Hát, tegnap megnéztem. Életem egyik legrosszabb filmje.
Nem a harci jeleneteket hiányoltam belõle, bár azokat is. Semmiféle története nincs a filmnek, nincs egy normális vonalvezetés, a fõhõssel nem lehet azonosulni, nincs dráma, feszültség, nincs katarzis.
Egy dolog viszont tisztán és világosan kiderül a filmbõl. (Nem tudom, a rendezõnek ez volt-e az eredeti szándéka, minden esetre, így alakult.)
Azt hiszem, az amerikai hadsereg a világ legprimitívebb, legnagyképûbb, legkulturálatlanabb társasága, isznak, trágárkodnak, egy emberi mondatot nem hallottam az egész filmben, csak a nagyképû, harsány, "ki, ha én nem"! dumát, a tisztek állatként kezelik a legénységet, mindenki üvölt a másikkal, primitív, emberi érzések nélküli gyülevész barmokból áll az egész csapat.
Lehet, hogy nem véletlen, hogy évtizedek óta egyetlen háborút sem tudtak megnyerni ezek a kemény amerikai gyerekek, mindenhová odamentek, a földdel tették egyenlõvé azt az országot, ahová betették a lábukat, aztán a végén megvert kutyaként kotródtak el mindenhonnan.

A film hajítófát nem ér, viszont meg tudja utáltatni a nézõkkel az amerikai katonákat, a viselkedésük, a szemléletük, a végtelen ostobaságuk, és a hihetetlenül alacsony szintû kultúrájuk miatt.
Ez is valami.
Azt remélem, hogy szegény Fenyõ Ivánnak legalább anyagilag megérte, hogy szerepelt ebben a filmben..."

Ennyi...
crapgame 2012 nov. 03. - 11:37:48
(27/51)
Tényleg ennyire tukkó a magyar nép?!
Vágigolvasva az összes hozzászólást, elkeseredtem, de nagyon. Hogy lehet ezt a sok baromságot mind beszopni.
Ez az indiános, aki a gyerekét George Washingtonról nevezi el, annyira hihetõ, mintha Kohn bácsi Adolf Hitlerrõl nevezné el a kölköt.
Nem szeretnék oldalas kommentet írni, de gondolkozzunk már, a jó életbe!
A történet is harmatgyenge. A japán katonák tulajdonképpen csak bot-ok, az akciójelenetek az emberek hentelésével ki is merülnek.
John Woo munkássága meg egyéb közhelyek...
Ez a film akkor készült amikor hirtelen divat lett újra háborús forgatni (pearl harbor, kartonák voltünk, stb.). Nincs itt semmi munkásság meg hasonlók, megrendeltek egy filmet amit gyorsan összevakart valaki, leforgatták és jött a pénz. ennyi.

Ha valaki értelmes háborús filmet szeretne nézni, amiben van valami valóságos is, és nemcsak sztenderd párbeszédek vannak beollózva( pl.: "megtisztelteés volt önökkel szolgálni". na ettõl már rosszul vagyok), akkor ott van a Bõrnyakúak, Levelek Iwo jimáról, õrület határán, a bukás, stb.
És kicsit gondolkozzunk már, ne csak kimeredt szemmel üljünk a képernyõ elõtt. Arra ott van a Tom és Jerry
9/10
DocMartin 2012 aug. 16. - 12:43:10 9/10 Előzmény Hel Moor
(26/51)
Így van Hel Moor!
De nem csak a német adón vágnak ki részeket egy egy filmbõl, hanem a RTL Klubon is.Az a Harry Potter amit te nézel nem azonos azzal, ami a DVD-n van. Sok rész hiányzik belõle. De mondhattam volna bármelyik másik filmet.

Viszont ez a film nagyon jó. A film elején az ápolónõ kísértetiesen hasonlít egyik ismerõsömre, aki sajnos már nem az ismerõsöm.
10/10
Hel Moor 2012 máj. 18. - 18:03:38 10/10
(25/51)
Nagyon jó film, az egyik kedvencem, meg is van DVD-n, de akkor nagyon zabos lettem, amikor egyszer valami német adón láttam reklám nélkül. Számomra akkor derült ki, hogy a filmbõl a legjobb harcolós jelenetek felét kivágták azért, hogy legyen hely a kurva reklámoknak. Persze a történeten nem változtatott semmit, de akkor is nagyon dühítõ.
dantonb 2012 márc. 16. - 19:47:29
(24/51)
Már akinek:)
1/10
Segítõ Béka 2012 márc. 16. - 16:07:59 1/10 Előzmény conchita
(23/51)
???

ez egy kommentfelület, ahol mindenki leírhatja a véleményét.
a véleményem annyira számít legalább, mint a tied
dantonb 2012 márc. 15. - 22:00:31 Előzmény Segítõ Béka
(22/51)
Azóta visszafejlõdtél.
conchita 2012 márc. 15. - 02:20:56 Előzmény Segítõ Béka
(21/51)
"hát igen, john woo rendezte! utoljára 15 évesen tartottam jó rendezõnek, meg is látszik rajta" - hogy te mit tartasz Woo felõl, semmit nem számít, de köszönjük hogy megosztottad.
1/10
Segítõ Béka 2012 márc. 03. - 15:12:01 1/10
(20/51)
az egész film alatt többnyire pocsék és paródiaszerû a filmzene, fõleg csatajelenetek alatt különösen idegesítõ? na mi van? james horner részeg volt?
a szerelmi szál, hogy úgy mondjam felszínes és kidolgozatlan. nem igazán értem miért levelezik francis oconorral. de nyilván kellett bele nõi szereplõ is.
az a jelenet, mikor át akarja adni a gyûrûjét a bajtársnak, hogy õ adja át a a feleségének, mikor... szóval tudjátok, ha meghal :) minden szempár rászegezõdik, megáll a levegõ is. és a bajtárs válasza, biztos kitaláljátok: MAJD ÁTADOD TE - kórusban mondja a közönség a nézõtéren, egy kicsit se 200.x húzzák le ezt a bõrt a háborús filmekrõl, de a többi legalább profibban jelenítette meg
1/10
Segítõ Béka 2012 márc. 03. - 14:24:40 1/10
(19/51)
amikor a film legelején megsérül Cage... ne ez a jelenet olyan mintha egy paródia enne, nagyon ciki. nagyon béna, figyeljétel a filmzenét!
hát igen, john woo rendezte! utoljára 15 évesen tartottam jó rendezõnek, meg is látszik rajta.
10/10
cperger 2012 jan. 28. - 09:26:51 10/10
(18/51)
Nagyon nagyon jó háborús film! Tele sok csatajelenettel, úgyhogy aki ezeket szereti,annak feltétlenül ajánlom! Nekem majdnem annyira tetszet, mint az Elit alakulat, ami pedig nem kis teljesítmény egy film esetében...
9/10
bitten 2011 dec. 12. - 13:36:46 9/10
(17/51)
Sokan szidják ezt a filmet, én még anno faterommal moziban láttam, aztán meg katona napon a TV-ben. Nekem nagyon tetszett, 9/10, bár kicsit eltúlzott. Nem olyan rossz, Woonak van ettõl rosszabb filmje is, pl MI:II
6/10
sawyerx 2010 dec. 19. - 16:57:24 6/10
(16/51)
régebben láttam, most újra meg fogom nézni, de ahogy emlékszek, elég jó film : )
legjobban az a jelenet maradt meg, ahol megöli a dagi indiánt, nehogy elfogják : )
8/10
tyrichie 2010 nov. 28. - 18:17:17 8/10
(15/51)
Remek háborús film.
4/10
Sonny Burnett 2010 aug. 01. - 02:46:07 4/10
(14/51)
Láttam már párszor, de nem az a hûdejó háborús film szerintem. Magával a történettel nem is lenne gond, de ezeknek a színészeknek nem mutatták meg, nem nézettek velük, nem csináltattak velük semmit arról, hogyan lõnek, mozognak, beszélnek a katonák egymással? Mondjuk kezdjük ott, hogy tengerészgyalogos létükre folyamatosan katonáknak hívják magukat. Igazi katonákat nem láttak gyakorlatozni vagy nem néztek dokumentumfilmeket eredeti felvételekkel mielõtt elkezdték a filmet csinálni? Lehet, hogy nem készítették fel õket annyira mint például a Szakasz vagy a Ryan közlegény megmentésének fõszereplõit, de a támadások közben állandóan be kell nyomni ugyan azt a zenét? Egyáltalán szükséges minden csatajelenethez zene?

Valóban inkább hasonlít akciófilmre, mint háborúsra, már csak az óriási lánggal robbanó gránátok miatt is, meg hogy egy tárral a fél japán hadsereget szétlövik, na jó hát még ez is belefér.

De ezek a jelenetek amikor épp nem csinálnak semmit, a gyerekes viselkedésükkel...

Hát nekem nem ez a kedvenc háborús filmem. 10/4
10/10
PivarnyikKrisz 2010 jún. 10. - 19:15:36 10/10
(13/51)
Nagyon szeretem ezt a filmet!!!
Én láttam a Katonák Voltunkat is, de ez jobban tetszett!
Ez nekem 10/10!
A Katonák Voltunk pedig 10/9!!!
7/10
g.patrik 2010 márc. 25. - 17:48:08 7/10
(12/51)
Nem valami nagyszám, valóigaz sok hülyeség van benne a "japánok" meg nem is japánoknak néznek ki. A katonák voltunk se egy nagy film meg ez se. Ami még ilyen (amerikai<->japán) az az Õrület határán , az egy komoly film.