5/10
lucashood6 jan. 30. 17:54:48 5/10
(10/10)
Nem nagy szám.Inkább másfél óra alatt igyatok meg 4 Heinekkent...
6/10
Midnight67 2021 febr. 09. - 20:20:54 6/10
(9/10)
Átlagosan tálalt emberrablós film valós történet alapján, így nem nagyon tudok belekötni. Egyszer nézhető, nem rossz, de ha nem Hopkins szerepelt volna benne, valószínűleg sosem tekintem meg.
De hogy valami maradandó is legyen a filmben, talán ez a gondolat:
" Kétféle gazdag ember létezik. Az egyiknek sok pénze van, a másiknak pedig barátai. A kettő egyszerre nem megy. "
7/10
InteriorLulu 2020 nov. 24. - 21:06:59 7/10
(8/10)
Az utolsó mondatát kivéve teljesen egyetértek @MattColors amúgy spoileres véleményével.
Pregnant Katie 2016 aug. 24. - 14:53:09
(7/10)
Érdekes, pörgõs film volt, másfél óra, végig lekötött.
5/10
MattColors 2016 jan. 17. - 14:36:35 5/10
(6/10)
Nagyon jól indult a sztori. Láttunk egy barátokból álló csapatot, akik a bûnözés által érvényesültek egész életükben.
Itt kezdõdnek a problémáim.
Elsõsorban, nem értem, miért kellett ezt a verziót megint leforgatni? Volt már egy errõl a témáról, nem is olyan régen. Sokkal érdekesebb lett volna a két testvér életérõl filmet készíteni, nagyobb játékidõben, jobban kihangsúlyozva karakterük lényegét. Mint tudjuk, ez életük egy szakasza volt, ami után lettek csak igazán nagyok az alvilági életben.

Számomra nem volt hiteles a csapat, mint kemény gengszterek. Inkább tûntek egy fõiskolai baráti körnek, akik hétvégenként összejönnek egy kiadós kocsmázásra, mint egy szervezett bûnbandának. Egyszerûen, nem éreztem a súlyát, a karaktereknek. Egyiket sem tudtam átérezni. Nem tudtam szimpatizálni, sem elítélni õket, így felejthetõek lettek.
Hopkins, felesleges volt ebbe a filmbe, nem kapott akkora teret, hogy bármi pluszt tudjon hozzáadni a történethez. Nyilván a készítõk is tudták, hogy nélküle, vagy egy hozzá hasonló kaliberû húzónév nélkül, ez a film még ennyit sem ért volna... Gondolom a költségvetés nagy része, az õ gázsijára ment el.

A fõbb akció jelenetek is összecsapottak voltak, mintha az elsõ, vagy második verzióra azt mondta volna a rendezõ, hogy ennyi. Készen van. Valószínûleg nem volt több pénz rá, (bár ezt nem tudom, nem néztem utána) és ez sajnos érezhetõ.

A történetet ismerjük, mint korábban említettem, sokkal ütõsebb lett volna, ha ez csak egy szakasza lett volna a sztorinak. Így, hogy a végén benyögik mi történt utána, hiányérzetem volt, mintha félbehagyták volna a filmet. Nem volt elég ereje ahhoz, hogy odaragasszon a képernyõhöz.

Alapvetõen az ötlettel volt baj. Mégis, azért egy könnyed délutáni szórakozásnak elment, de nem maradandó, nem többször nézõs. Közepesre értékelném.

5/10
7/10
Gladyator 2015 nov. 26. - 23:23:03 7/10
(5/10)
Jó kis izgulós emberrablós, bár a filmhez képest elég béna lett a vége fele..


SPOILER-
"Te, a régi levél a fénymásólóban maradt?"- itt azért majd leestem a székrõl... ez mekkora :D
Amúgy meg jól mondta a koma, ennyi pénzel le kell lépni timbuktuba, nem arra várni hogy valaki hátha lebuktat..n00b's
SPOILER vissza

7 pötty
3/10
Ze74 2015 szept. 21. - 17:38:38 3/10
(4/10)
Álltában az igaz történetek jók szoktak lenni,de nekem ez nem jött be,lehet hogy az eredeti holland verziót kellett volna megnéznem?!
DoemDoeDoem 2015 aug. 25. - 00:39:44 Előzmény stupek2
(3/10)
Úgy tudtam, ez egy sõr márkanév.
7/10
stupek2 2015 aug. 20. - 15:20:14 7/10
(2/10)
Egy nem profi csapat profi emberrablást tervez. AZtán nem úgy alakul, ahogy elképzelték. Persze tetõfokon az idegeskedés, aztán a belháború.
blowup 2015 aug. 13. - 21:07:30
(1/10)
Szánalmas lúzerbanda, pedig az elõkészítést vérprofin végrehajtották, csak az utóélettel nem számoltak. Egy ilyen tett örökre megváltoztat mindent. Mikor ezzel szembesülnek, picsogás és széthúzás vezet a törvényszerû bukáshoz. Ez az üzenet is, mindenki így jár, aki ilyet lép.