olahmiki1959 2015 márc. 22. - 18:31:50 Előzmény olahmiki1959
(144/144)
Lám, lám...

Elég egy apró, megfelelõ pillanatban elhelyezett ironikus megjegyzés, - tõlem! - és mindenféle idegesség, egymásnak feszülõ indulat egy csapásra megszûnik...
Sõt, még a kommentelésre való késztetés is mintha csillapodni látszana...

Küldetés teljesítve, hihihi!...:)))
olahmiki1959 2015 febr. 17. - 17:48:20
(143/144)
Jujj!
Ez kissé - vagy nem is kissé - mintha áthallásos lenne...:)
offtopic
Sz Peter 2015 febr. 17. - 14:26:42
(142/144)
És ha valaki nem akarta kivárni azt a négy évet? ;)
offtopic
cellasto 2015 febr. 17. - 12:59:25
(141/144)
amilyen jól meg van írva az a két könyv(dominó elv,dominó bosszúja),akár még rokona is lehet valamelyiknek :)
csabaga 2015 febr. 16. - 17:23:29 Előzmény breeder
(140/144)
Lincoln megölése is elég kínos,bár akkor senki sem gondolt merényletre,hiszen az elnök nem isten kegyelmébõl uralkodott,4 év után el lehetett zavarni és ma sem lehet senki 10 évnél tovább a székben.
breeder 2015 febr. 16. - 16:39:17
(139/144)
Oké, most néztem meg azt az oldalt, amit linkeltél (2x is), és valóban tartalmazza a Hickey féle témát.
Így viszont akkor megkövetem magam és elnézést kérek! Kicsit elnéztem a dolgokat.

Már annyi link és írás van kint a neten (JFK-val kapcsolatban), hogy az ember lassan nem gyõz rajtuk kiigazodni. :P
offtopic
jani-wan 2015 febr. 16. - 09:15:46
(138/144)
OFF
Persze a Wikipidia szabadon szerkeszthetõ, így fenntartással kell kezelni, tehát érdemes más forrásban is megerõsítést keresni, de elsõdleges kiinduló forrásnak jó.
És azért van nagyon komoly moderáció is. Kicsit el is van túlozva idõnként. Sok az idióta, fejébõl ki nem látó, de mindenáron fontoskodni akaró hivatalnok már ott is, mint mindenhol. Szóval "annyira" szabadon azért nem szerkeszthetõ.
jani-wan 2015 febr. 16. - 09:03:49
(137/144)
Én is a "Hickey féle" esetre válaszoltam, hogy meg lett.
http://en.wikipedia.org/wiki/John_F._Kennedy_assassination_conspiracy_theories
"És ott van ez is, eldugva az egyéb teóriák alatt, majdnem a legvégén.
Mortal Error: The Shot That Killed JFK (1992) bekezdés így ezt nem kötöttem össze azzal, hogy Discovery Channel és 2013, ami elsõ pillantásra sehol sincs."
breeder 2015 febr. 15. - 23:34:17
(136/144)
Adam Kennedy = A domino-elv címû könyv írója.
breeder 2015 febr. 15. - 23:32:26 Előzmény jani-wan
(135/144)
OFF
Tényleg, ennek az Adam Kennedy-nek rokonilag van köze az elnök Kennedy-ékhez? :)
breeder 2015 febr. 15. - 23:24:39
(134/144)
Én a Hickey-féle esetre reagáltam azt, hogy mint szégyenfolt meg sem említi az angol nyelvû wiki. :P
De persze ahány site, annyi teória. És ahány teória, annyi sziklagörgetés folyik az interneten! :)
stenimore 2015 febr. 15. - 22:12:28 Előzmény breeder
(133/144)
igaz,Stone egy kókler és abból csinál pénzt hogy mocskolja hazáját és hülyíti az embereket pl ilyen hazug filmmel mint ez is.
jani-wan 2015 febr. 15. - 21:35:18 Előzmény breeder
(132/144)
a Wikis 9/11-ben sincs külön fejezet az összeesküvés elméletekrõl. Na igen, külön lap kellett neki. :)
Ahogy ennek is.
http://en.wikipedia.org/wiki/John_F._Kennedy_assassination_conspiracy_theories
És ott van ez is, eldugva az egyéb teóriák alatt, majdnem a legvégén.
Mortal Error: The Shot That Killed JFK (1992) bekezdés így ezt nem kötöttem össze azzal, hogy Discovery Channel és 2013, ami elsõ pillantásra sehol sincs.
De meg lett végül is.

És megnéztem a filmet. (csabaga õszinte sajnálatára, aki szerint engem más verzió nem érdekel, csak a Stone)
De errõl most talán nem írnék, elõször is mert sok lenne, másodszor pedig már így is sok dolgot írtam, köztük a szerintem egyik leglényegesebb dolgot.
Ha valaki tüzetesebben megvizsgálja a három képet amit betettem, akkor (be)látja, hogy sem a kocsi ülése, sem azon Conolly nincs 15-30 (inkább 30 cm kellene oda) centivel beljebb, és lejjebb sincs Conolly feje, ahogy az a 131-as HSZ-ben linkelt képen látszik ellentétben a 130-as HSZ képen látszó utólagos magyarázat képen. Tehát nem találhatta el az a lövedék így.
Márpedig ha ez tisztázva van, akkor igazából nincs mirõl tovább tárgyalni ebben az esetben, mivel ez cáfolja a magányos õrült egyedül tette elméletet, azaz a hivatalos verziót.

Persze egy különbeszélgetést megér az a film is, mert voltak benne érdekes állítások.


OFF
Az a tapasztalatom, hogy a legtöbb esetben az amerikai wikipedia sokkal részletesebb és megbízhatóbb mint a magyar, így eleve ott keresgélek elõször, és õszintén megmondom a magyart nagyon ritkán nézem meg, leginkább akkor ha magyar dologról keresek valamit.
breeder 2015 febr. 15. - 19:25:58
(131/144)
Ezen ne csodálkozz, hogy meg sem említi. Ez Amerika egyik szégyenfoltja, hogy a nagy nyilvánosság elõtt egy USA elnököt lelõttek, méghozzá fényes nappal az utcán.:S

A "Döntõ bizonyítékos" írásban megemlített dokumentum film egyébként létezõ, valós mûsor:

http://www.port.hu/jfk_-_donto_bizonyitek_jfk:_the_smoking_gun/pls/w/films.film_page?i_film_id=146962

A másik, hogy az amcsi wikis oldal is szabadon szerkeszthetõ, tehát az is éppen ugyanúgy tartalmazhat megvezetõ tartalmat.
csabaga 2015 febr. 15. - 16:39:59
(130/144)
Ezt még nem is olvastam,hogy Kennedy-t véletlenül a saját embere ölte volna meg.
csabaga 2015 febr. 15. - 16:31:48
(129/144)
Az is komikus,Oswaldot elsõre hagyták elmenni(ott dolgozik,kívülállót kerestek...) és ez egy rendõr életébe került.Csak késõbb esett le a tantusz,egy hosszúkás tárgy is volt nála,mikor kisétált.
csabaga 2015 febr. 15. - 16:24:14
(128/144)
A többi merényletbe inkább nem megyek bele,túl sok lenne ide szerintem.Csak annyit,hogy Ted Kenndedy az 1969-es autóbaleset után eléggé támadhatóvá vált,ma már szóba sem kerülhetne,mint elnök.
1980-ban azért még elindult egy elõválasztáson Carterrel szemben,de hamar lemaradt.

Szerintem nem mondok ellent magamnak,Oswald nagy szerencsével ölte meg JFK-t,aki ha nem hord fûzõt,az elsõ õt csak súroló lövés után a kocsi aljára hanyatlik és nincsen folytatás.Így viszont a harmadik lövés elvitte a "fejét".Még a felesége próbált a kocsi hátuljára kimászva összeszedni egy csontdarabot,míg vissza nem rángatták és a sofõr végre gázt nem adott.

Ha az autó zárt,sötét üveggel,egy fegyveres vagy akár több nem tudja,hová lõjön.De Gaulle zárt kocsijára egyszer egy egész géppuska sorozatot adtak le,de az elnököt nem találták el.
Oswald korábban egy sötét üvegen át próbált megölni egy amerikai tábornokot a lakásában,de nem találta el.A golyó késõbb meglett és ugyanabból a puskából.

Az autóban meggyilkolt emberek szinte mindig nyitott kocsiban ültek.R.Heindrich,Ferenc Ferdinánd,de még õk is megúszhatták volna.

A politikai merényletek többsége teljesen amatõr munka és alkalmanként röhejes okok miatt nem sikerülnek.Pl.elfelejtik megtölteni a pisztolyt.

A Dominó-elvet és is láttam,jó film,de csak film.
Annak a szervezetnek nincsen egy mesterlövésze,egy börtönbõl kell kihozni valakit?Õt amúgy is a merénylet után azonnal meg kellett volna ölni és a helikopterrõl a tengerbe dobni.Komolytalan,hogy egymagában packázik velük.
Persze két merénylõ volt,hiszen egy rendes ember a hõsünk,aki csak úgy csinál mintha megölne valakit...
csabaga 2015 febr. 15. - 16:05:43
(127/144)
Akkor még az újságban is benne volt,merre megy majd az elnöki autó...:)
Oswald meglátta,hogy pont a munkahelye elõtt és rájött itt az élete nagy lehetõsége.
csabaga 2015 febr. 15. - 16:01:54
(126/144)
Oswald és Ruby meg nem figyelését próbálták eltussolni.

Mikor Kennedy megérkezett,éppen akkor állt el az esõ.
olahmiki1959 2015 febr. 15. - 15:08:31
(125/144)
Lövésem sincs, hogy erre most mit mondjak...:)))