Téma: A Király

10/10
offtopic
luci87 2023 jan. 23. - 06:42:18 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(214/294)
Endre bá az Aranyéletben volt,Anger Zsolt.
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 23. - 06:30:47 8/10 Előzmény filoszemitabélus
(213/294)
Ki az a Sámán?
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 23. - 06:30:16 8/10 Előzmény Blindmouse
(212/294)
Kit értesz "Endre bá" alatt? Egyebekben egyetértek.
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 23. - 06:28:46 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(211/294)
De tudod legalább, miről szólt a Szerencsi, fel!?
10/10
amiraa_daaa 2023 jan. 22. - 20:48:57 10/10
(210/294)
sizu 2023 jan. 22. - 20:15:42
(209/294)
A film maga tetszett, bár z ember engem sem érdekelt soha, ahogy látom, sokan vannak így ezzel. Engem egy cikk vezetett a filmhez, amiben azt írják, annyira hiteles korrajz, így tulajdonképpen a 80-as, 90-es évek iránti nosztalgia miatt néztem meg. Közben azért magával ragadott a sztori is, és folyamatosan rákerestem a történetekre, szereplők valós külsejére. Nagy Ervin modorossága nekem sok volt, bár ha Jimmy ilyen volt, akkor ez volt a feladat, biztosan jól hozta a szerepet. Mindenesetre a fiatalabb énje jobban tetszett, mármint Renátó. Bár épp a lényegét vesztette el általa a figura, mert a srácnak olyan jól állt a hosszú haj, hogy teljesen jó pasi volt így. Általa hiteles volt, hogy minden nőt megkapott, míg az ember Jimmynél ezt pont nem természetesnek vette, hanem hitetlenkedett, hogy hogy lehetett egy olyan embernek annyi, és olyan szép nője. Na mindegy. S. Judit az idősebb Edit szerepében brillírozik. Nekem ő mindig is egy semleges színésznő volt, de be kell látnom, profi. Két színésznő (?) viszont kifejezetten rosszul játszott. Szerencsére kevés szerepe volt, és kevés megszólalása Péterfy Borinak, de még így is sok volt belőle. Abszolút nem illett hozzá a szerep, és lássuk be, nem véletlen, hogy nem lett színésznő, mert nem csinálta jól. A másik, aki viszont sokszor szerepelt, és valóban gyönyörű, és nagyon csinos, de színésznőnek csapnivaló: a fiatal Háfra Mari. Borzalmas alakítás. Mindent ugyanazzal a hangszínnel mond, hangsúlyozni nem tud, még csak nem is beszél tisztán. Mint mikor egy iskolás kislánynak ki kell állni a színpadra egy előadáson, és izgul, remeg a hangja. Az az érzésem volt nála, mint mikor a 80-as években a narrátor ugyanazzal a monoton hanggal mondta végig az egész filmet, mindegy, hogy nő vagy férfi beszélt, mindegy, hogy szerelmes jelenet van vagy gyilkolás, semmi érzelem. A hölgy tökéletes Háfra Mari lenne ma: inkább fotózzák, annak szép lesz az eredménye, de szöveget ne mondjon.
filoszemitabélus 2023 jan. 22. - 12:06:34 Előzmény Kecskepásztor
(208/294)
Somogyi István a Sámán egész jóképű volt. Bár azt nem értem, hogy tudott olyan nőt egyáltalán megérinteni, aki előzőleg ezzel a siránkozó hangú, szociopata kreténnel kavart? Még Vajna nőit is jobban el tudnám fogadni, mert ő legalább egy normális, szimpatikus ember volt, még, ha kissé emlékeztetett is egy jóllakott hörcsögre.
Blindmouse 2023 jan. 22. - 11:17:56 Előzmény Kecskepásztor
(207/294)
Fene tudja mennyire kóros vagy szimpla marketing, mondván a mai napig mindenbe bele van ájulva a magyar abba ami jenki, akkoriban egy doboz amcsi cigi is menőnek minősült.
De nekem az jött le hogy "Endre bá" nem szopta be ezt az ámerókában vótam sztorit, de ráhagyta mert szórakoztatta a bohóc.

De az összes ilyet nagyon könnyű belezavarni a sztorijába. Ahogy a haverom is aki állította hogy élt amerikában, csak tátogott némán, amikor Doverben megkérdezte az őr hogy miért állunk a kikötő bejárata mellett egy gyanús furgonban.. eegy büdös kukkot nem tudott kinyögni. :D
10/10
offtopic
amiraa_daaa 2023 jan. 22. - 10:43:45 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(206/294)
Szerencsi fel-re nem emlékszem és sajnos most is ignorálnom kell az m1-et.
Barátnőméknél azt hogy volt egy réteg aki ilyen olyan ügyeskedésből élt meg és az a réteg járt bulejzkázni Jimmyre. De nagyon nagy összeget buktak ZI halála után, nem biztos hogy emiatt de lehett ilyen pilótajáték szerű dolog is benne. Arra emlékeztem hogy nagy rajongok voltak talán közös képek is voltak de aztán ez elmúlt.
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 22. - 10:36:40 8/10
(205/294)
Emlékszik valaki a Szerencsi, fel!-re? Engem anno még az Aranybullánál is jobban feldühített.
8/10
Kecskepásztor 2023 jan. 22. - 10:35:40 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(204/294)
G. Berni legalábbis azelőtt a ronda és pénzes pasasokra csimpaszkodott,l. Gát(lástalan) Györgyöt, aki az Aranybullát árnyékba szorító Szerencsi, fel! c. förmedvényben bizonyult hálásnak akkori nejével, no meg az apósával szemben. Kincső esetében az volt az érzésem, hogy a kiselejtezett katonaruhát viselő apja/bátyja azért volt rá éppen ott tekintettel, mert a szerencsétlen kislány éppen menstruált.
A barátnőd nagyszülei statisztaként vettek részt a forgatáson, vagy csak az általuk képviselt típust fedezted fel ZI rajongói között?
8/10
Kecskepásztor 2023 jan. 22. - 10:28:48 8/10 Előzmény sita76
(203/294)
Nem tudom, de őszintén szólva nem is érdekel.
8/10
Kecskepásztor 2023 jan. 22. - 10:27:41 8/10 Előzmény Blindmouse
(202/294)
Z. Imre esetében ez NEM kóros hazudozás volt. Ő is jól tudta, hogy Mo.-on el kell hitetni a külföldi sikert, ha ezen a területen boldogulni akarsz. Z. Jimmy fénykorában még gyerekcipőben járt az internet, így aztán váltig állíthatta, hogy Amerikában sikeres volt. Utóbbi tág fogalom: A Madison Square Gardentől egy Mississippi állambeli, a fehér szemét által látogatott késdobálóig terjedhet.
10/10
amiraa_daaa 2023 jan. 22. - 02:18:11 10/10
(201/294)
10/10
offtopic
amiraa_daaa 2023 jan. 21. - 18:51:23 10/10 Előzmény sita76
(200/294)
Én az ismerőseim pártalálási sztorijait megnézem akkor kevés ilyen mese sztori van, vagy ismerték egymást és egyszer egymásra másztak ( esetleg randi után ) vagy összejöttek buliba, szórakozóhelyen stb és együtt maradtak, és ne feledd Edit takarított Háfra kisasszony után.

Van amikor az ember leupgradel párkapcsolatilag, pl összejön két nem egy egzisztenciális körű aztán vagy beleidomul az egyik vagy szétmennek. A szerelem és a kapcsolatok játszmái már csak ilyenek.
9/10
sita76 2023 jan. 21. - 18:39:42 9/10 Előzmény amiraa_daaa
(199/294)
"Edit takaríthatott/felszolgált, ott például".... akkor viszont megint ott tartunk, hogy az a része nem igaz, hogy diplomás. A sorozatban van egy történet arról, hogyan ismerkedtek meg, ami persze szintén nem biztos, hogy igaz, az viszont igen, hogy az imádott sztárnak elég ciki lett volna egy interjúban bevallani, hogy otthagyta a családját egy másik nőért, a jogászbálos mese sokkal jobban illik az imidzshez.
10/10
offtopic
amiraa_daaa 2023 jan. 21. - 18:23:38 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(198/294)
G Berni több nyilvános képen is csókolózott Jimmyvel, ő mai napig tagadja hogy volt köztük valami, ez az ő döntése, hogy nem vállalja ezt fel ( nyilván kínos neki , fiatal korában meg falta a férfiakat) nyilván megkérdezték tőle is hogy mond valamit ő meg lehet hogy visszakézből mondta hogy Dr X Y a jogi képviselőm.
Kincsőnél inkább hogy erőszakban, vagy függőségi viszonyban volt tartva és neki Jimmy volt amikor boldog volt holott nyilván elmehetett volna stb. Nem hiszem hogy a vérfertőzés hanem a kiszolgáltatottságot akarta ábrázolni a karaktere és azt hogy egy "rajongás is lehet " veszélyes mert ha a rajongás tárgya meghal/beteg lesz / megnősül/ gyereket csinál az beborítja a rajongókat is.

A Jimmy "stilus" pont ezt a réteget célozta meg, akik eléggé veszélyeztetettek vagy kiszolgáltatottak, vagy bármiben nehezítették voltak és a zene meg megnyugtatta őket, hogy az asszony meg fog bocsátani, meg még nem fog az ember veszíteni és elringatta őket abba hogy minden okos, másnapig.

Az utolsó részben az egyik barátnőm nagyszüleit fedeztem fel akik akkoriban buktak elég nagy pénzt a különböző ilyen " jaj de jól jársz kötvény befektetésen" szóval volt egy "olyan " réteg aki támogatta Jimmyt külön bulikákat szerveztek és Jimmy koncertek voltak a fix pontok, Ezt a szálat gondolom nem nagyon akarták már kibontani a sorozatban talán az 5. rész táján még Renátonál volt hogy robbant valami.
10/10
amiraa_daaa 2023 jan. 21. - 18:13:07 10/10 Előzmény sita76
(197/294)
jogászbálba simán énekelhetett, vagy bárzongorázhatott régen azért voltak újévi bulik is, mondjuk Edit takaríthatott/felszolgált, ott például, amúgy nem lehet tudni, messziről jött ember azt mond amit akar, sokszor nem is kell ezt firtatni.
9/10
sita76 2023 jan. 21. - 11:53:00 9/10 Előzmény Kecskepásztor
(196/294)
Kiderült, hogy diplomás.... Ez biztos, hogy az igaz, vagy a hazugság része történetnek? A sorozatban azt is bekamuzzák egy interjúban, hogy egy jogászbálon találkoztak. Amiről tudjuk, hogy nem igaz, hogy is került volna Jimmy egy jogászbálba?
filoszemitabélus 2023 jan. 21. - 11:33:57 Előzmény Blindmouse
(195/294)
Nekem a nagyanyám helikopter volt