Téma: A Király

Blindmouse 2023 jan. 21. - 11:14:07 Előzmény Kecskepásztor
(194/294)
Ó rengeteg Münchausen szindrómás ember van. :D
ismeretségi körömben volt olyan aki váltig állította hogy a nagyapja találta fel a helikoptert :D :D :D
filoszemitabélus 2023 jan. 21. - 11:07:04 Előzmény Kecskepásztor
(193/294)
https://magyarnemzet.hu/archivum-magyarnemzet/2005/01/izrael-nem-adja-ki-a-kommunista-tomeggyilkost
Valami ilyesmire tippelek. A lemezről lemondok, ha lehet választani, akkor inkább a spanyolcsizma, vagy hüvelykszorító
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 21. - 10:07:49 8/10 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(192/294)
Már azzal is lebukott volna, ha valamelyik rajongója vagy legalább a rendezvényszervező (kölcsön)kér egy darabot az állítólag Amerikában készült lemezéből. Ez persze nem újdonság: Török Rezső A férfi mind őrült c. regényében a főszereplő is meghamisított életrajzzal próbál betörni a 30-as években ugyan nem a szórakoztatóiparba, hanem a képzőművészet/műkereskedelem legalább ennyire korrupt világába.
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 21. - 10:02:47 8/10 Előzmény filoszemitabélus
(191/294)
Attól tartok, Tasnádi életéből NEM készül majd filmsorozat. Még akkor sem, ha holnap kocsin tolnák ki a Kozma utca 6-ban. Az okot helyesen megmagyarázók között pedig ZJ lemezeket sorsolunk ki.
8/10
Kecskepásztor 2023 jan. 21. - 09:40:27 8/10
(190/294)
Még egy hiány, illetve kettő: Egy szóval sem utaltak arra, hogyan jött össze Imre és Vera, ill. ki is ez a nő. Csak annyit közöltek róla, hogy idősebb ZI-nél, és az előző kapcsolatából/házasságából már 2 gyereke volt. Ugyanez Editre is érvényes: A válása után a sors kifürkészhetetlen szeszélyéből a Zámbó házaspárral egy házba költözött, de csak a végén derült ki, hogy valójában diplomás. Homályban maradt, dolgozott-e, milyen családi háttere volt stb.
8/10
Kecskepásztor 2023 jan. 21. - 09:36:41 8/10 Előzmény filoszemitabélus
(189/294)
A filmből csak annyi derült ki, hogy Z. Tivadar bármixer/pincér volt, ugyanakkor Árpád és Marietta kereseti forrását homály fedi. Jó, fivérük uborkafára katapultálása után a vérét szívták, ahogyan azt kevés józan pillanatában a négy és fél (Batta András szerint ironikusan hat) oktávos óbégató ki is mondta. Utóbbinak viszont EGY helyes lépése volt, bár ezt a szálat sem követték: Amikor Krisztiánt berakta a fémtelepre.
9/10
sita76 2023 jan. 21. - 09:24:03 9/10 Előzmény Atis88
(188/294)
Nem is az volt a célja, hogy aki megnézi, az Jimmy-fanná váljon, hanem inkább az, hogy kicsit helyrerakja a sok ember fejében élő álomképet. Még úgy is, hogy valószínűleg kicsit eltúlozták a negatívumokat.
5/10
Atis88 2023 jan. 21. - 06:51:40 5/10
(187/294)
Nekem nem igazán jött be ez a sorozat. Nem támadt kedvem Jimmy-t hallgatni sem tőle. Nem tudom mi igaz és mi kamu benne, de ha csak a fele igaz, akkor is elég gázos tajparaszt volt... Gyakorlatilag egy jó tulajdonság nincs benne, vagy csak az alkotók tojták le.
filoszemitabélus 2023 jan. 20. - 23:41:40
(186/294)
A proletariátus csak a láncait veszítheti, azaz Zámbó Krisztián elveszítette az aranyláncát. Ritka visszataszító családból jött a király, a jellemfejlődése törvényszerű volt. A Tescoban és az Auchanban sok hasonló családot látni. Jellemzőjük, hogy sokan vannak és a bevásárló kocsi chips.szel és cukros üdítővel van megpakolva. Gratula az alkotóknak, mert minden szempontból egyedülálló művet hoztak létre, nem törődve a borítékolható jogi következményekkel. Logikus lenne, ha következő sorozatuk Tasnádi Péter kalandos életét dolgozná fel, mert a Király is aláírta a petíciót, amiben celebek kijelentették, hogy Tasnádit feddhetetlen, becsületes polgárnak tartják. Jimmy és Tasnádi ugyanahhoz a "kultúrkörhöz" tatoznak. Mondjuk, Tasnádi értelmesebb, amivel nem mondtam sokat, mert a Király intellektusa nagyjából súrolta az értelmi fogyatékosság alsó határát.
10/10
amiraa_daaa 2023 jan. 20. - 18:44:56 10/10 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(185/294)
igen mert aki fan volt azt látta benne hogy milyen de az ilyen karizmatikus pasik mindig gázosak otthon,
és nem véletlenül mondták hogyha rossz Hirt akarsz neki mondani akkor az asszonyt rakd előtte fedezékbe,

és jól bemutatja az utolsó rész hogy aki nem tud együttműködni az mire is számíthat. és azért Jimmy nem bírta a kötöttségeket,

ilyen igaz sztorikat hallottam én is mert még anno az egyik exem Csepeli volt és mesélt dolgokat hasonlókat amiket te is írsz.
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 20. - 16:05:29 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(184/294)
G. Berni esetében a pert kockáztatták volna? Érdekelne, mit gondolsz az előbbi hszom-ban Kincső vérfertőzéséről.
a.dani0227@gmail.com 2023 jan. 20. - 15:53:43
(183/294)
Csepelen már 1998 óta legalábbis én akkor hallottam először egy IRC csatornán de asszem a Tallozo újságban is megirtak hogy egyszer egy játszóteret sajátított ki és ott okorkodtek a haverjaival focizas címszóval csak úgy mert arra volt kedve. Mentek a gorillai és elzavartak onnan mindenkit szülőt gyereket mindenkit aki ottvolt aztán ott fociztak. Szállodai dolgozok is emlegettek sztorikat hogyan ordított tahó módon az alkalmazottakkal meg Edit asszonnyal és a csaladdal ha nem az történt amit ő elképzelt. Na meg eleve hogy a fegyverrel mindig gizdazott mondták is neki sokszor hogy ebből még baj lesz. Lett is. Árpa Attila id megirta pl. Azt a jelenetet mikor Dirk Gerkens eloadta a megbeszélésen hogy hogyan képzelik a tv műsort vele es mennyi a gázsi Jimmy szótlanul kinyitotta az aktataskat amit hozott elovette a stukkert és a táska tetejére tette5. Árpa hatalmas szemekkel nézve
8 mm?
Jimmy mosolyogva : 9
És akkor most én is elmondanam hogy képzelem el a műsort
Blindmouse 2023 jan. 20. - 15:33:45 Előzmény sita76
(182/294)
True.

Hánytam a formától, a teljes "munkásság"-ától, a megjelenésétől, a gagyi cirádás aranyozott keretben villantott szar jellegű személyi kultuszától, még a rajongóitól is amióta az eszemet tudom, de ebbe belenéztem, részben az itt olvasottak alapján hogy nem fukarkodtak kellően gusztustalanra csinálni, meg hogy mennyire stimmel a korhangulat.. csípem a nyolcvanas éveket.. Az a jelenet ahogy anyuka olyan undorítóan majszolja azt a cupákot hogy fordult egyet a gyomrom, kb zseniális volt. :D

Szerintem adok esélyt a következő résznek is. :)
a.dani0227@gmail.com 2023 jan. 20. - 12:59:41 Előzmény sita76
(181/294)
Minőségileg NetFlixen is megállná a helyét tényleg profi munka. Az meg ki van írva az elején, hogy igazságok és hazugságok alapján, de már életében is sok szóbeszéd terjedt milyen is volt valójában Jimmy főleg szállodákban és bárokban dolgozóktól. Hirtelen rászakadt a hírnév és a vele járó sok pénz az meg sokaknál váltja k iazt, hogy nagyképű lesz és elszáll magától, és úgy gonodlkodik mint Dadan a Macska-Jaj-ban hogy ha nem tudom megoldani pénzzel akkor megoldom sok pénzzel.
Ideválgó történet, hogy egy exkluzív bárban valami drága szállodában voltak a tv műsor részleteit megbeszélni Árpa Attila és Jimmy, pont azért, mert itt nyugton voltak, az ár szűrte az embereket, ide nem jön csak a pénzés réteg, ahol egy ásványvíz is ezresekben mérhető. Egy idős ember játszott egy zongorán mikor félig részegen Jimmy kitalálta, hogy zongorázni fog megkérte a faszit, hogy engedje oda mert most ő akar játszani. Udvariasan, de határozottan mondta, hogy nem lehet ez a zongora ritka és értékes darab több milliót ér és határozottan meg van tiltva, hogy bárkit ideengedjen. ráfogta a fegyverét, hogy de én most akkor is ideülnék. Zongorista átadta a helyét, énekelt, zongorázott egy ideig majd megunta és visszaült a helyére, odahívatta a zongoristát, hogy mennyit keresel te itt havonta? 60 ezret. Kicsapott elé vagy negyed milliót kp-ben hogy tessék ez a jatt.
A sorozatban is van egy rész mikor arra érnek haza, hogy Krisztián házibulit tart és tele a lakás részeg tinikkel, né már azt a viszkit vedeled, ami több milliót ér anydá éves fizetéséből se tudnátok megvenni, aztán meglátja a fia nyakláncát valakin, hogy ez meg hogyan került hozzád? Hát a Krisztián adta el nekem, na akkor add csak sézpen ide. De hát fizettem érte. Elégetett előtte egy köteg ötezrest, hogy nesze nekem ennyit ér a pénz van elég, 50 ezer elég lesz? Vagy kaarsz még többet? Aztán mutatja a trezort tele pénzzel ,hogy nesze kérjél azt adok nem kell eladogatni a dolgainkat ha pénz kell.

9/10
sita76 2023 jan. 20. - 12:07:43 9/10
(180/294)
Sokan írják, hogy nem voltak a rajongói, mégis tetszett a sorozat. Ebben amúgy semmi meglepő nincs a hardcoreJimmy -fanok vagy meg sem nézik (ismerek ilyet), vagy minimum azt gondolják, hogy hazugság az egész. Valószínűleg nehéz szembesülni azzal, hogy az általuk imádott sztár a valóságban egy elviselhetetlen, kibírhatatlan, önző majom volt.
Szóval, akinek tetszett a sorozta, az tuti nem Jimmy rajongó :-)
a.dani0227@gmail.com 2023 jan. 20. - 12:00:58
(179/294)

A tévéműsora is jól be van mutatva még azt is beletették, amit minden RTL-es tudott róla akkor mert nagy nyilvánosság előtt csinálta, hiába kérték nem csinált fonetikus szövegkönyvet mert ő élt Amerikában ott is nagy sztár volt és ő tud angolul ne mondják, hogy nem, de közben ahogy a neten is pár megtalálható Péntek Esti vigadó felvételen is hallható olyan hunglish-el éneklet, hogy Bikicsunáj is kezet csókolt volna érte "ájvantobékfííí" (ingyen akarok sütni) :). Szilágyi Adrienne volt az, aki szólt miatta először és neki címezte a "letépem a fejed és belehányok a tüdődbe" mondatot miközben felkente a falra úgy, hogy csak nyekkent. Ezért nem merte senki közölni vele, hogy a műsorát leveszik a műsorról, mert nem jó a nézettség, Árpa Attila is írt erről a könyvében ill. Vágó István is beszélt róla ő kérdezte meg mikor már vagy fél órája erről ment a téma hogyan kéne ezt megoldani, hogy miért nem lehet neki simán egyenesen megmodani? Erre Dirk Gerkens: "azért Pista, mert letépi a fejedet és belehány a tüdődbe" És hát Árpa Attilának jutott a rossz hírt hozó szerepe "You hired him, you fire him" Te vetted fel, te is rúgod ki..


10/10
amiraa_daaa 2023 jan. 20. - 11:51:18 10/10 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(177/294)
ilyenkor nem bánom hogy nem egy 10 emeletesben lakom ahol több dohányzó szomszéd van
a.dani0227@gmail.com 2023 jan. 20. - 11:48:18 Előzmény amiraa_daaa
(176/294)
Igazi proli módon égő cigivel gyere karcába fújja a füstöt és a szőnyegre hamuzik.
10/10
amiraa_daaa 2023 jan. 20. - 11:44:56 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(175/294)
a női karakterek életében bekövetkező változások, és életutak érdekesek,

Háfra Mari akivel ugye ugyanúgy bánt ZJimmy mint utána Edittel, és végül máshol talált boldogságra, Edit aki Zjimmy-s függő kapcsolatból a halálával tudott kiszállni és ex asszony Vera aki ugyanúgy ( szerencséjére ( Editnek köszönhetően ) szabadult meg Jimmytől

Bernike ugye kimaradt bár sokan nem értjük miért titkolóznak még, nem tudni, Hulé Éva már nem él hogy meséljen vagy bekavarjon. Jimmy lánytesoja nem nagyon kap rivaldafényt hogy elmondja hogy ő hogy lássa a perspektíváját.

Kincső meg egy a sztárba kapaszkodó lány, aki találhatott volna más utat is pl hogy felül a vonatra és hogy elmegy és máshol keres bármit.

Azért vannak a világban szerencsésebb életúttal rendelkező nők is.

Kincsőnél a reménytelenség látszik, és a kapaszkodás valamibe, ha mondjuk pl mellette még Lagzi Lajcsi fan is lett volna, akkor lehet hogy még élne.