offtopic
janderka 2021 máj. 16. - 13:52:54 Előzmény napraforgó
(677/1397)
Ez természetesen csak tipp volt a részemről. De amennyi leállás volt itt a sugárzások között, akár még az is lehet, hogy a mostani részek még '19 kora őszi felvételek. Bár amit mondasz, az is reális. Hogy a tavaly nyári lazítás utániak - ahol Lovas Rozi már túlvan a szülésén.
8/10
offtopic
napraforgó 2021 máj. 16. - 12:56:25 8/10 Előzmény janderka
(676/1397)
Lehet, hogy úgy van, ahogy irod, de akkor ezeket a részeket nagyon rég kellett leforgatni. Mert Lovas Rozi kisfia 2020 május 14-én született meg.
Szerintem inkább később forgatták ezeket a részeket, csak hagytak időt és lehetőséget, hogy a szinésznő a gyermekével tölthesse az első hónapokat.

Kiváncsi vagyok, hogy Bata Éva terhességét hogy oldják meg, mert Erikát le lehetett cserélni Vikire, de a kocsmárosné szerepe pótolhatatlan.
offtopic
janderka 2021 máj. 16. - 08:36:40 Előzmény napraforgó
(675/1397)
Lehet hogy ez a valódi kórház, ahová szülni ment (azt a pár snittet amit nekünk ennyi részre szétbontanak, 2 nap alatt felvehették, ha kellett), és azért van ott "még mindig", mert IRL nem akart várandósan le és felutazgatni folyton Pilisszentlélekre ahhoz, hogy ott mondja el ugyanezt a
pár mondatos szerepet.
8/10
napraforgó 2021 máj. 16. - 07:08:33 8/10
(674/1397)
Miért van Erika még mindig kórházban? Az ikerterhesség erre nem ok, még 30-on felül sem. De nem mondtak semmi olyan betegséget, vagy állapotot, ami miatt veszélyeztetett terhes lett volna. És feküdni otthon is lehet, ha nem kap semmi kezelést, ami a kórházi tartózkodást indokolná.

Megértem én, hogy ha mondjuk Lovas Rozi a saját kisbabája miatt nem tudott, vagy nem akart szerepelni, csak néhány ilyen kórházas jelenetet vállalt be. De beszélni lehetett volna róla, miért is nem engedik még haza. És mivel őrmester természete van, nagyon jól eldirigálta volna Gyurit, hogy mit kell csinálnia.
8/10
napraforgó 2021 máj. 16. - 06:47:24 8/10
(673/1397)
Én sem találtam viccesnek a tegnapi epizódot. Mi a vicces abban, hogy Bazsó szétszedeti a városi szakács autóját a Répa fivérekkel, hogy lenyúlhassa a gazdáját?
És egyáltalán honnan bukkantak fel hirtelen ezek a Répa testvérek, amikor eddig csak Gyuri volt az egyetlen, aki meg tudott szerelni egy autót? És valóban, nem vicces az sem, ahogy az egyikük beszél, nem tudom, az milyen betegség, nem hiszem, hogy Turette lenne, annak mások a tünetei (Pl. sokat káromkodik az illető).

Én nem találom viccesnek Bazsó beszédét sem, a börtönszlenget nem értem, a hadarása meg kifejezetten idegesit.
Matyit szerettem, ő volt az az ostobácska, akivel még a két másik közmunkás is kitolt. sajnálom, hogy úgy eltűnt a nagyvárosban, hogy még azt sem lehet tudni, boldogul-e valahogy.
macsek1121 2021 máj. 16. - 00:16:38 Előzmény Blindmouse
(672/1397)
Nem szoktam semmin vernyogni, csupán a véleményemet írtam le, miszerint nem tudok röhögni azokon a jeleneteken, amik pl. a nagyothalláson alapulnak. Azon szakadjak meg a röhögéstől, hogy minden félreértett szót kijavítanak és ordítva megismételnek, mindezt hosszú perceken keresztül? Engem inkább untat és azt érzem, hogy haladjunk és történjen már valami cselekmény... Egyébként önmagát bárki kigúnyolhatja (egy alzheimeres ezt ritkán tudja megtenni :). Molnár Áront is nagyon megértem, aki kiszállt a sorozatból és nem kívánta tovább Matyit alakítani. Megunta, nem talált már semmi kihívást abban, hogy idióta fejjel néha benyög egy "heee"-t vagy valami nagyon egyszerű, "vicces" mondatocskát. A szomorú az, hogy állítólag ő volt a nézők egyik kedvenc karaktere. Hááááát.... Kiknek?
2/10
zazee 2021 máj. 15. - 23:25:54 2/10
(671/1397)
A mai epizód egy-két remek poéntől eltekintve sajnos még nyomokban sem olyan szellemes és cselekményes, mint amilyen az első néhány évad volt! Elfáradt nagyon az ötödik évadra a story. Ellenben a sorozat néhány bakivideója szuper!:)) jobb, mint maga a leadott anyag!:))
Blindmouse 2021 máj. 15. - 23:20:50 Előzmény macsek1121
(670/1397)
Vagy te vagy az a tipus aki mindenen vernyog, láttam csávót aki a saját tourette szindrómáját gúnyolta ki nyilvánosan, és csinált a youtubeon egy rakás tourette karaoke-t.
macsek1121 2021 máj. 15. - 22:46:14 Előzmény janderka
(669/1397)
Villám "Spancer"? :) Teljesen mindegy, hogy a maiban benne volt-e vagy sem, az ilyeneknek soha nem kellene benne lenniük, szerintem. De ha valaki azon kacag, hogy a bácsi mindent elfelejt, ám legyen...
janderka 2021 máj. 15. - 21:21:30 Előzmény macsek1121
(668/1397)
Te se vagy egy Villám Spancer. A maiban pl benne se volt...
macsek1121 2021 máj. 15. - 20:25:25 Előzmény napraforgó
(667/1397)
Sosem értettem, hogy miért kell majdnem minden sorozatba betenni egy alzheimerest vagy egyéb mentálisan retardált embert. Tényleg mások nyomorúsága szórakoztatja az embereket? Én soha nem tudtam azon nevetni, hogy ha valaki elfelejti vagy összekeveri a dolgokat vagy nagyothalló és mindent félreért stb. De ha a népnek ez jelenti a humort, ám legyen, én inkább emberi (és családi) tragédiáknak minősíteném - de lehet, hogy csak nekem van egy kicsit fejlettebb empatikus készségem vagy több tapasztalatom.
2/10
zazee 2021 máj. 11. - 19:37:43 2/10 Előzmény guess.who
(666/1397)
Szerintem attól még Bazsó marad, hogy érteni a a remek, sajátos beszólásait!:) Amúgy nem kis színészi bravúr volt a nyelvtörő hadarás Rusznák Andrástól.
offtopic
guess.who 2021 máj. 10. - 21:25:07 Előzmény janderka
(665/1397)
Hát igen: egy sémára felépítenek több részt is, így nem kell nagy fantázia a megírásukhoz, csak kicserélik a Kamarás nevet valami másra.

(Legyen K betűs az is. Mit szólnátok Kolovratnikhoz, foglalkoztassuk kicsit őt is! Aztán legközelebb majd behívjuk Kálloy Molnár Pétert és Kálid Artúrt, csoki fiú még úgysem volt!)


offtopic
guess.who 2021 máj. 10. - 21:20:15 Előzmény zazee
(664/1397)
Mondjuk Bazsónál éppen az volt a lényeg, hogy börtönszlenget tol ÉS hadarva beszél. Ha lassítják a beszédét, akkor akár a szlenget is elhagyhatják, úgy már nem lesz Bazsó. :)
2/10
zazee 2021 máj. 10. - 18:14:05 2/10 Előzmény nikato
(663/1397)
Bazsó remek karakter és jó szövegeket is kap, az új évadban lassabban is mondja, így lehet érteni!:) Schmied Zoltán formálta pap pedig nagyon szeretni való, többet kéne helyzetbe hozni!:)
Amúgy kár, hogy nem napi sorozat, mert heti egyszer teljesen elfelejti az ember a történéseket. Több humor, poén kéne, mint amilyen szellemes volt az első két évadban.
7/10
nikato 2021 máj. 10. - 16:34:52 7/10
(662/1397)
Én a mostani részeken többet nevetek, mint a régebbieken! A Répa tesókat sokan leszólják, pedig jobb karakterek, mint a 2 pletykás néni! Rettenet idegesítő volt mikor már többedjére is mentek a séf után!!! Viki is kezd normálisabb lenni. Kíváncsi leszek tényleg tesznek-e bele majd ikreket Gyuriék gyerekeinek, vagy majd úgy lesz, hogy csak hátulról mutatják a babakocsikat. Magyar sorozatokba nem igen szokott sikerülni a gyerek szerepeltetés, illetve Bata Éva esetében, hogy oldják meg (gondolom csak a pult mögött mutatják majd). Mivel a forgatások között telik el nagyobb idő könnyebb a terheskérdés megoldása. Bár az is fura, hogy Erika folyton a kórházban van, bár lehet náluk csak napok telnek el.
Bazsó is nagyon jó karakter, csak fele annyit kéne szipognia. Ez a Kolovratnik egész sármosra "öregedett", bár én 50-nek tippeltem. Pali bácsi pedig egyszerűen zseniális! 1 részre meghívhatnák Rudolf Pétert aztán teljes lenne az Üvegtigris csapat is! :D
2/10
zazee 2021 máj. 09. - 16:59:47 2/10 Előzmény napraforgó
(661/1397)
Teca akart lenni, de elütöttem és amikor észrevettem már sem javítani, sem törölni nem tudtam:)
janderka 2021 máj. 09. - 07:51:49
(660/1397)
Ha ritkán és felejtősen nézi vki, mint én, akkor elmegy századszor ez a "híresember letéved a faluba, jaj hogyishívják és mitakar" bohóckodás, de folyamatában nézve nagyon körbejár vele a sztori.
offtopic
guess.who 2021 máj. 09. - 07:42:31 Előzmény napraforgó
(659/1397)
Bizony, nagy kár, hogy Sodró Elizával nem folytatták, pedig -ha jól rémlik- múltkor még azt ígérték az előzetesben, hiszen Lacika is belezúgott első látásra. :)
Apropó Lacika: elég meglepő volt, hogy a feltűnően bambát játszó Lacika most csípőből akkorát kamuzott a falunapról a mobiltoalettesnek.

Vikike a tévékuktával a hivatal előtt normális hangon beszélgetve egészen meglepő módon helyes volt. Pusztán attól, hogy nem rikácsolt. :D
8/10
napraforgó 2021 máj. 09. - 05:49:54 8/10
(658/1397)
Pali bácsi engem az elején kissé idegesitett az értetlenségével, de mostanra nagyon megszerettem a szinész remekül jásza az alzheimeres (?), vagy debil? öregembert.
Ráadásul a lánya is ilyen debil (egyszer megjelent a faluban, azóta se).