Téma: A negyedik

10/10
parduc100 2022 márc. 10. - 13:48:40 10/10
(157/157)
"Minden hely csak annyira jó, mint azok, akik lakják"
Csak nézelődtem a könyvtárban, amikor kezembe akadt a Lorien-krónikák első kötete, beleolvastam és adtam neki egy esélyt.
Aztán már nem tudtam letenni.
Sorban jöttek a kötetek, végig a hetedik kötet utolsó napjáig rabjává tett.
7 köteten keresztül a szereplők fejébe bújhatunk, és őket a legfordulatosabb kalandok közepette ismerhetjük meg.
Úgy lettem a Lorien-krónikák rajongója, hogy nem is szeretem a sci-fit, ez pedig velejéig az: : az emberek és idegen kultúrák viszonyáról szól, vannak benne hősök, akik kitartanak, hősök, akik elbotlanak, és annyira emberi mégis az egész, hogy mindenkit közel érezhetünk magunkhoz.
Ha a történet mélységébe pillantunk, mintha csak jelenünket látnánk, szinte ugyanaz a probléma merül fel: mit tesznek a kormányok az elnyomó hatalommal szemben, meddig gyakorolnak türelmet és hol a határ, mi az a pont, amikor be kell látni, hogy áldozatok így is úgy is lesznek.
Az első kötet, A negyedik c. könyv került megfilmesítésre. A port.hu nézői szigorú kritikát mondanak róla (https://port.hu/.../a-negyedik-i-am-number-four/movie-114854), feltehetően, mert nem olvasták a könyveket.
Én most azt ajánlom, aki meg szeretné nézni a filmet, először olvassa el a könyveket, szeresse meg a karaktereket.
Rendkívül jónak találom a filmben, hogy nem akar többet adni, mint ami: egy jó sci-fit, egy kedves, a Hatodik feltűnésével felkavart szerelmi szállal.
Természetesen nem lehetett átvenni az összes fordulatot a filmbe, de szerintem jól összerakták a könyvből a történetet, és jól választották meg a karaktereket is.
Különösen tetszik az a csipetnyi, finom humor, ahogyan a film alkotói belátják, hogy a vászonra vitt mogadori nem érdemes félelmetesnek mutatni, sokkal inkább öniróniáva, önkritikával mutatják be a gonoszt.
Szinte minden korosztálynak bátran merem ajánlani, nagyon jó kis történet, mind a film, mind a könyvek 🙂
itt tudtok beleolvasni: https://adoc.pub/carta-light-a-sorozat-2010-ben-megjelent...
És nagyon bírtam Bernie Kosar-t 😍
6/10
offtopic
sexykex 2020 máj. 12. - 21:29:33 6/10 Előzmény Évi 1
(156/157)
Ez nagyon szép tőled Évike. Én csak azt sajnálom, hogy nem fejtetted ki egy picit részletesebben. Miért is sajnálsz? Azért, mert elmúltam húsz éves? Vagy, mert a meséket egy polcocskával lejjebb tettem, amikor találkoztam Verne Gyula bácsival? (Mese ez is, az is, de micsoda különbség.) Esetleg azért, mert nem szeretem a képregény alapú filmek jelentős részét és a realitásokat sutba vágó agymenéseket? („Mindannak, amit a film ábrázol - írja Albert Laffay - a valóság látszatát kell tükröznie.” Amit én filmnek tekintek, annak meg kellene felelnie ennek az egyszerű gondolatnak.) Kíváncsivá tettél, nem fogok tudni aludni. Miért is kell engem sajnálni? Talán cuzammen az egészért? Hűha! Akkor nagy a baj.
8/10
Évi 1 2020 máj. 12. - 14:18:34 8/10 Előzmény M.Zs.F
(155/157)
Olvasd el a teljes történetet, elgondolkodhatsz rajta.
8/10
Évi 1 2020 máj. 12. - 14:16:57 8/10 Előzmény sexykex
(154/157)
Azért kicsit sajnállak.
8/10
Évi 1 2020 máj. 12. - 14:15:02 8/10
(153/157)
A könyvet nagyon szeretem, a film, bár nem rossz, még sem közelíti. Mindenkinek ajánlom a Körön krónikája című művet.
6/10
doktormacko1 2020 márc. 23. - 20:46:23 6/10
(152/157)
6 / 10 Mese felnőtteknek .
6/10
doktormacko1 2020 márc. 23. - 20:45:52 6/10 Előzmény sexykex
(151/157)
A hatoska tényleg megfelelő , de a számozatlan sem rossz.
6/10
sexykex 2020 febr. 26. - 11:33:33 6/10
(150/157)
Én már gyerekként sem voltam oda a mesékért. A hagyományos mesék ugyanis többnyire horror történetek. Már akkor is a Kisvakond tetszett, Vackor és Mazsola. Az állatbőrbe bújtatott embermesék. Most viszont még nem vagyok annyira öreg, hogy ismét a lüke agyrémek érdekeljenek. Ez a csapkodjuk egymást falhoz fényjelenségek közepette, valahogy nem az én világom. Soha senki nem fogja tudni nekem megmagyarázni, hogy a Lorientről jötteket miért lehet összetéveszteni a földi emberekkel. Teljesen olyanok, mintha a csernobili sugárzás mutánsait kilőtték volna az űrbe, ahonnan a mongodoriak kergetik őket vissza. Ha eltekintek a józan észtől és elfogadom a filmesek ötleteit, akkor a mese felnőtteknek kategóriában a film megállja a helyét. Ja, és hatoska is tetszett.
Kit Fisto 2018 ápr. 21. - 14:11:08 Előzmény robgros
(149/157)
A könyvet elolvasni, befejezni szokás. A kivégzés az ember szándékos, célratörően, és alaposan végrehajtott meggyilkolása. Esetleg keress rá a Google képkeresővel a szóra "kivégzés" és akkor látva a találatokat talán lejön a lényeg.
robgros 2017 febr. 06. - 13:19:25
(148/157)
In 2011, screenwriter Noxon told Collider.com that plans for an imminent sequel were shelved due to the disappointing performance of the first installment at the box office.

In 2013, director Caruso was asked if there are any possibilities that The Power of Six will get a movie adaption, he replied: "There’s been some talk in the past couple of months about trying to do something because there is this audience appetite out there [...]. Most of the people on Twitter that contact me from all over the world ask, “Where’s the next movie?” I think DreamWorks is getting those too so it’ll be interesting. I don’t know if I’d be involved, but I know they’re talking about it."

In a 2015 interview, James Frey, the co-author of the series, said that he hoped more movies would be made.

Egyelõre nem úgy néz ki, mintha folytatnák, csak reménykednek, lesznek még ebbõl filmek.
Különben is, mire eljutnak odáig, h filmet forgassanak a folytatás alapján, addigra már rég kivégezzük a Lorieni krónikákat.
8/10
Peti D. 2017 jan. 09. - 21:49:50 8/10
(147/157)
Kiváncsi lennék már a 2. részre!!!
robgros 2015 febr. 08. - 01:52:52 Előzmény Viki1080
(146/157)
Szerintem ne reménykedj. Nem valószínû, hogy ebbõl lesz még folytatás. Anno Az arany iránytû is sejtetõen cliffhanger-rel zárult és mégsem vitték tovább a történetet. Szóval kétlem, hogy lenne ebbõl valami. A könyveket hamarabb fogod kivégezni, mint a filmeket.
8/10
Viki1080 2014 júl. 09. - 08:42:06 8/10
(145/157)
Arról van esetleg valami hír h mikor jön a többi film?
7/10
-NOMAD- 2014 jún. 06. - 03:59:29 7/10
(144/157)
Alapvetõen jó film, de nem kiemelkedõ. Izgalmas ugyan, de kiszámítható. Erõsen izzadságszagú sztori, nem túl képi megvalósítás (effektek :S ), de szerethetõ film és ha nem is többször, de egyszer érdemes megnézni.
7/10
3/10
M.Zs.F 2013 aug. 29. - 12:00:37 3/10
(143/157)
Kár hogy a filmeket alapvetõen nem 3 kategóriában kezdik el osztályozni. Mondjuk gyermekfilmek és mesék, majd tinifilmek, és a harmadik lenne a rendes felnõtteknek való film. Ez egy tini scifinek kitûnõ lenne, de felnõtt, rendes moziként kicsit gagyinak hat. Nem olvastam a könyvet, de ha csak a filmet nézem nem lettem gazdagabb tõle.

10/3
dommma 2013 aug. 07. - 23:19:23 Előzmény Fátum99
(142/157)
szerintem olvasd el a könyvet, mert zseniális! A film meg egy nagy sz*r már bocsánat, teljesen másról szól, elvesznek a részletek, átírják a történetet és Alex Pettyfer faarcal játsza a szerepét végig..
Adobbe 2013 febr. 12. - 22:07:06
(141/157)
Egészen tûrhetõ film full hd-ban, de hogy hol felejtették a végét..:D Elvárandó lessz akkor már egy 2. rész
rigojancsi 2013 jan. 29. - 22:27:46
(140/157)
Teljesen semmitmondó film. Jó, vannak benne szerelmes tinik hûha, meg piffpuff, de... nem lennék szegényebb ha nem láttam volna. Amúgy a fõszereplõ srác jó, remélem ezzel a filmmel nem szúrta el a karrierjét.
5/10
Fátum99 2012 nov. 05. - 22:19:11 5/10
(139/157)
Én gyengébbnek tartom a filmet a vártnál, úgy hogy a könyvet nem is olvastam. A fõszereplõ egy csepp érzelmet nem tudott belevinni a jelenetekbe, na és ez a világító kéz szindróma eléggé az Eragonra hajazott!

Az a szörny amit a film végén kiengednek, még egész tûrhetõen nézett ki, na de ezek a Mog-ok! Mikor elõször megláttam õket, azt hittem beszarok a röhögéstõl! Komolyan hogy néz az már ki, hogy egy rakás kopoltyús, tetovált fejû Szkinhed a filmvégi gonosz?! Egyszerûen röhejesen néztek ki, egy átlagos zombitól jobban összefosom magamat!

A mellékszereplõk sem voltak olyan nagy durranások, és ez a "nevelõapa mindent megtilt a lázadozó tinédzsernek" fajta felállás már a Star Wars 2-ben látható volt.

Végsõ értékelés: 10/5
3/10
SirDöme 2012 szept. 26. - 23:25:35 3/10
(138/157)
Nem tudom a könyv milyen, de a film borzalmas volt. Twilight csöpögés egy kis dirr-durral. 10/3-at érdemel nekem, pedig szeretem a szuperhõs filmeket. Talán a könyvvel bepróbálkozok.


SPOILER*****

a kedvencem az volt, amikor menekülés közben megálltak fényképet elõhívatni. logikus.

SPOILER VÉGE*****