Téma: A rítus

7/10
Vik100 2011 ápr. 12. - 09:46:33 7/10
(67/207)
Hát egynek jó volt... engem ami a legjobban zavart az az ocsmány nõ aki a fõszereplõ nõt játszotta már láttam a Ragadozókban is ott is fõszereplõ volt nem értem miért tehetségtelen és írtó ronda és szerintem bajsza is van:)Nem azt mondom h egy barbibaba játszon egy ilyen filmben de azért legyen jó ránézni. A piroszsemû öszvéres jelenet is elég mókás volt.
magyar krokodil 2011 ápr. 10. - 20:38:07
(66/207)
nekem sem igazán tetszett, sõt, tulajdonképpen egyáltalán nem. jók a színészek, jól is csinálták, lenne is mondanivaló, valahogy mégsem áll össze.
innentõl SPOILERes:
egyrészt az ördögûzés egy végletekig lerágott csont, mégis minden évben kijön egy film ebben a témában. erre azért mentem el, mert másnak nézett ki, a leírás is pedzegeti a más nézõpontot. ennek ellenére sablonok sorozatával van dolgunk, már ami az ördögûzést illeti, plusz ha hozzá vesszük a rémes "fiatal vagyok, hinni akarok de nem tudok" karaktert...tehát ezen a fronton nem hoz újat.
azt is tudjuk, hogy ha hiszek Istenben, hinnem kell az Ördögben is, no persze vica versa. ez talán jelenthetne csavart, de a kibontás akadozó, néhol nevetséges. sok apró részlettel bombáz, de keveset magyaráz meg keveset tesz helyre. a klisésorozatot tovább rombolja, hogy Lucas atyát is megszállják. ennél nem megy több?
jó lehetne, nagyon is, de rettentõen nem sikerült a film. a színészi játék és a zene viszont igazi élmény, de sajnos semmi több.
filmnezo30 2011 ápr. 10. - 15:11:28
(65/207)
Nekem a film csalódás volt, két dolog miatt: a helyszínek igencsak laposak voltak, másrészt szerintem teljesen felesleges volt belevinni a fiatal pap hitbéli vívódásait (ami ráadásul igencsak igénytelenül volt kibontva). Ez utóbbi valahogy teljesen rossz irányba terelte a film mondanivalóját.

valódi vatikáni ördögûzõ könyve megjelent magyarul is:

http://uj-konyv.vatera.hu/egyeb/don_gabriele_amorth_egy_ordoguzo_tapasztalatai_1451624136.html
Hansz 2011 ápr. 09. - 21:55:08 Előzmény Sekypapa
(64/207)
Nekem is tetszett bár ördögûzõbõl már láttam jobbat is!A szereposztás is klassz!Hozzáteszem elég szar minõségben láttam, feliratosan.Ha lesz szinkronosan...megnézem megint.10/7 Nálam :)
_notanywho 2011 ápr. 04. - 17:55:53 Előzmény beo71
(63/207)
Nem lenne rossz film, de a logikai bukfenc itt is befigyel. :)

SPOILER
Fõhõsünk a kórházban, a gonoszt egy jól megírt szájalással sarokba szorítja... :) hát ez nagyot rontott az összképen.
SPOILER
7/10
beo71 2011 ápr. 02. - 19:11:40 7/10
(62/207)
Hopkins papa jelenléte nagyban emeli a filmet,õ rá oda kell figyelni,bár az egész a hitetlenkedõ,tépelõdõ hullasminkes kölyökkel egész jól van felépítve,mûködik a dolog.7/10.
9/10
Sekypapa 2011 márc. 31. - 19:59:54 9/10
(61/207)
Nekem tetszett, ami nagy szó :D
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 30. - 18:51:04
(60/207)
Most látom, éppen efes írta a rizsát. El nem olvasom.
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 30. - 18:47:51
(59/207)
A bloggerkedéshez aztán kurva nagy önjelöltség kell, amikor bárki bármilyen színvonalon blogolhat bármirõl.
Az ajánlatos szöveg valóban röhejes. Alighanem efestõl származik. De a lényeg, hogy egy hülye kitalálta, a többiek meg ész nélkül viszik tovább.
Egy gondolatrendõr 2011 márc. 30. - 15:17:58
(58/207)
Hát én besza..ok ezektõl a neten megtalálható újságírói kritikáktól.Szakértelem semmi, sznobizmus és a szókincs csillogtatása annál inkább.Ezek még az önjelölt bloggereken is túltesznek.Nagy kedvencem például ez: kinek ajánljuk, és kinek nem ajánljuk.Mint egy hülye tinimagazinban.Ez azért szomorú, mert sokan a filmrõl szeretnének olvasni, ha ilyen helyre navigálnak.De ehelyett mit kapnak?Nagy adag semmit, némi dilettáns írói önkielégítéssel, és "figyeljetek fel rám" mentalitással fûszerezve.
moravia 2011 márc. 30. - 13:03:23
(57/207)
Meglehetõsen vontatott a film, és annyi meglepetést okoz a cselekmény menete, mint egy magyar népmese. Hopkins a szokásos; pontos és jó! A papocska erõtlen. Talán egy tinisorozatban jól ellenne. Ha a rendezõ több római tájképet vágott volna bele, akkor egy közepes, de látványos filmet kaptunk volna, mert van pár hangulatos jelenet. De nem tette. Vasárnap este, tévében; ok.
Koboll 2011 márc. 29. - 23:43:23 Előzmény bercesnagy
(56/207)
A legjobb s hitelesebb ördögûzõs film amit valaha láttam, a fiatal pap debütálása nagyszerû! Lecter Úr szintén hiteles, a zene az effektek egyszerûen enél tökéletesebbet nem lehetett volna összehozni! Akinek ez gyenge annak minden vicc nélkül mondom nézzen Varjó - dombi meséket vagy ne próbáljon komoly filmekrõl véleményt alkotni, mert ez a film minden csak nem gyenge...
mukiwa 2011 márc. 29. - 03:02:11
(55/207)
Nagyon jo film!Es az oregben megint nem lehet csalodni.
8/10
gawi0413 2011 márc. 28. - 01:33:02 8/10
(54/207)
Nekem tetszett, egyáltalán nem volt unalmas! Hopkins nagyon jó.
1/10
bercesnagy 2011 márc. 27. - 19:08:13 1/10
(53/207)
Nagyon gyenge film, egyedül Anthony Hopkins jó benne, amúgy katasztrófa . . .
metakovasav 2011 márc. 26. - 18:17:06
(52/207)
Nagyon jó film, érdemes megnézni!!!! Hopkins zseniális, a megközelítés pedig nagyon érdekes: jelen van a tudomány és a hit is, és valóban, nem a két véglet valamelyikét láthattuk megjelenni, hanem az arany középutat!

egy reakció csak fienne62 megjegyzésére:
attól mert még magyarok is dolgoztak egy filmen, attól már nem lehet jó, vagy sikeres? Én nagyon örülök neki, hogy végre magyarok is dolgoztak benne és hogy Magyarországon is forgattak, és hogy magyar szavak is elhangzottak benne! Végre észreveszik Magyarországot!
A mûvészet terén mindig is sok tehetségünk volt, nem csak a filmiparban, hanem a zenében, képzõmûvészetben egyaránt!!
9/10
kalad 2011 márc. 25. - 23:13:32 9/10
(51/207)
Nemkönnyû egy ilyen támával fogalkozó filmet úgy megcsinálni, hogy vagy ne legyen übergagyi, vagy pedig túl komolykodó. Itt sikerült megtalálni az arany középutat, mindenkinek elhiszünk mindent, érthetõek a motivációk is.
Sir Anthony Hopkins zseniális, de mondjuk ez egyáltalán nem meglepõ, a többi színésszel sincs szerintem semmilyen probléma, mindenki a helyén van.
Történet jó, film jó, akit érdekel a téma nézze meg!
10/9.
9/10
Kolókapitány 2011 márc. 25. - 00:24:03 9/10
(50/207)
Ma néztem moziban , és szerintem is egy nagyon jó kis film. Az öreg úr hozta a tõle megszokott zseniális alakítást. :)Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Aki megteheti menjen el rá és moziban nézze a többi ember pedig várja meg míg kijön dvd-n, mert azt elhiszem , hogy egy silány mozis verziót megnézve nem okoz akkora élményt. Eddigi legjobb film, amit ilyen témában láttam 9/10
10/10
Kendy 2011 márc. 24. - 15:55:41 10/10
(49/207)
Tegnap láttam a filmet moziban azaz szokásomtól eltérõen nem a neten néztem meg.

Be kell vallanom õszintén egyáltalán nem bántam meg ezt.
Hiszen szerintem ez 1 szuper film!

Nagyon nagyon tetszett!
Sir Anthony Hopkins zseniális a filmben.
Frenetikusan hozza az idõs excortista-pap karakterét.
Király!
Szerintem õ nem tud hibázni.
Nekem akármilyen filmben szerepel mindig tetszik az alakítása.

Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!
Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!

Nem találhattak volna jobb színészt erre a szerepre mivel szerintem senki sem hozta volna jobban a megszállott-pap figurát.
Hátborzongató volt és félelmetes.
Amikor Sir Anthony Hopkins elmebeteget,psychopatát,gyilkost,stb... játszik szerintem annál félelmetesebb,hátborzongatóbb élmény kevés van.
Legalábbis engemet mindig lenyûgöz.
Itt meg maga Baál által megszállt papot játszott fantasztikusan.

Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!
Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler! Spoiler!
Vége!!!!!


Külön örültem Rutger Hauer szereplésének.
Csípem nagyon és bízom benne mostanában több mozifilmben fog majd feltûnni.
Noncika 2011 márc. 23. - 16:15:29
(48/207)
Kíváncsi vagyok a filmre, de azért a mozijegyet nem veszem meg, inkább megvárom míg jó minõségben le lehet tölteni. A. Hopkinst hatalmas színésznek tartom, minden filmjében imádtam, csak nem értem mostanság miért szerepet ilyen filmekben. Nemrég a farkasember, most meg ez...