boil54 2021 jún. 26. - 19:05:01 Előzmény Illiona
(238903/239043)
2021. július 24-én 10 órakor találkozó a Városligetben a szokott helyen
- boil
Illiona 2021 jún. 24. - 09:52:00
(238902/239043)
Sziasztok!
Hol van mindenki?

Július 24.én szombaton tartanánk egy találkozót a Városligetben a szokott helyen.
Tekintettel a nagy melegre (nem tudjuk előre hogy milyen idő lesz) de a találkozó 10 órakor kezdődik!
Aki nem akar itt feliratkozni, az hivjon engem, vagy edimirt telefonon.
Még a képet kerestem, rengeteg felujitásos kép jött elő, vagyis ha nincsenek is már a padok, akkor is ott találkozunk helyszinileg.
Addig is jó filmnézést mindenkinek!
Illiona 2021 jún. 05. - 19:06:31
(238901/239043)
A Love Story You are the Greatest Happiness of My Life

és egy másik kép, a You Are My Hero cimű sorozatból, ahol szintén feltünik ugyanez a ruha.
A kérdésem csak annyi, közben egyáltalán kimosták-e?
Illiona 2021 jún. 05. - 19:04:22
(238900/239043)
A Love Story You are the Greatest Happiness of My Life

Egy érdekessé: ebben a sorozatban van egy ruha, amit az egyik fő részvényes felesége visel.
Elég feltünő, hogy észrevegyem.
Illiona 2021 jún. 04. - 21:16:36
(238899/239043)
A Love Story You are the Greatest Happiness of My Life

A sorozat egy kiemelt témával foglalkozik, azzal hogy a hagyományos kinai himzést hogyan tudják az országukon kivül elfogadtatni, és ezzel a kinai kultúrát terjeszteni a Földön mindenütt. Ezek a himzés technikák még a falvakban élnek, de már egyre kevesebben vannak a himzőnők, a fiatalok közül is egyre kevesebben vállalják ezt a monoton, lélekölő munkát.
A kinaiak nagyon büszkék erre a kincsre, jogosan mutogatják. Párizs a divat egyik központja, ott tanul főhősnőnk divattervezést, és persze hogy viszi magával otthonról a kinai kultúrát.
Ott érzem egy picit az erőltetettséget, hogy a sorozatban mindenki (a párizsiak) hanyatt esik ettől a technikától, a divat pedig nem egy nép himzésétől függ. De hát ez a sorozat a kinaiaké, rajtuk mulik mit hogyan mutatnak be, és nekünk megvan a szabadságunk, hogy gondoljunk a dologról. amit akarunk.
Illiona 2021 jún. 04. - 21:00:08
(238898/239043)
A Love Story You are the Greatest Happiness of My Life

Ha van olyan, hogy sorba állitjuk a sorozatokat, ez a sorozat mindenképp viszi az 1. helyet a nagyon hosszú cím miatt. Nem is értem! Nosztalgiával gondolok itt a dél-koreai W cimű sorozatra, valamint arra hogy K2, de még a WWW is éppenhogy, de elment.
Ez egy kinai sorozat, és bár gigacíme van, de maga a sorozat nagyon jó. Izgalmas, jó nagyon a cselekménye, jók a főszereplők, jók a mellékszereplők, még a gonoszkodók is brilliánsat alkotnak.
Persze itt is vannak olyan történések, amelyekkel én magam nem értek egyet, de hát ez van...

A sorozat a divatipar világába visz el bennünket, a divattervezők, a bemutatók, a gyártás helyszineire, valamint sok jelenet járszódik Párizsban.
Kina egyik legnagyobb divatháza iránymutató sok szempontból. A gigacéget egy fiatalember vezeti, akinek apja visszavonult ugyan, de még a cégen tarja a szemét. Persze van egy partnere az üzletben, egy nő, aki lenne a társa az életében is, de nem tud közel férkőzni hozzá. Emiatt mindig ugy alakitja a tennivalóit, hogy a fiúval lehessen.
De a fiúnak nem kell... Szemet vet egy egyszerű, de a tervezésben tehetséges lányra. ..
És máris megvan az örök konfliktus, és következik 45 rész esemény, teli izgalommal, sok sok szépséggel.
Kép: egy plakátfotó
10/10
kimbin01 2021 jún. 02. - 23:17:49 10/10
(238897/239043)
Sziasztok, szép estét! Mostanában nincs sok időm, amíg rossz volt az idő ismételtem ( Jumong, Faith),és néhány muzeális régi szovjet filmet is megnéztem. Szállnak a darvak, Negyvenegyedik, Tiszta égbolt. A munka dandárja ezután lesz, festés van betervezve. Estére olyan fáradt leszek, hogy csak az ágy csábít alvásra.
Illiona 2021 jún. 02. - 14:26:46
(238896/239043)
Az előző beírásomban már említettem a kinaiak fiú iránti vágyát, reményét (és persze akaratát). Ebben a témában iródott ez a cikk, amit egy a facén működő korearajongó ismerősöm oldaláról vettem át:

https://alapblog.hu/ahol-nincs-lany-asszony-az-romlo-vilag-kina-pedig-ilyen/?fbclid=IwAR3TT09HUt4Q7pJXqqn6HaXu_JjAeXAdG1RhrXnMbEcVDIWLB5Q6zQC62eo
Ez a valóságról beszél, nagyon érdekes cikk. A sorozatokban egy picit más világ tárul elénk, van olyan sorozat ahol érzem a nagy népnemzeti nevelést, de hát ez igy a jó.

Kép: a The Centimeter of Love főszereplője. Na ő tipikusan az elkényeztetett, mama kedvence, minden anyagi erőforrás biztosítva volt, hogy tanulhasson. És mivel hálálta meg? híres szivsebész lett, sok embert mentett meg, és gyógyitott meg. Megmaradt szerény, kedves fiatalembernek.
Illiona 2021 jún. 01. - 19:17:56
(238895/239043)
The Centimeter of love

a sorozat főszereplői Tong Dawei (soha nem láttam másban, de nagyon jó)
és Tong Liya.
A sorozat főszereplője nem az az kifejezett virágfiú, de a szerepet nagyon jól hozza, remélem még fogom látni!
egy kis ismertető:
http://www.chinesedrama.info/2020/11/drama-centimeter-of-love.html

Kép: a sivatagban....
Illiona 2021 jún. 01. - 19:11:11
(238894/239043)
The Centimeter of Love

Nagyon szép íve van a család, mint átok bemutatatásának, utána pedig részről részre a békés együttélés megteremtése, a múltbeli sérelmek megbocsátása. Igen, ez az egyetlen útja van a békének, türelmesen munkálkodni a jobb jövőn.
A sorozat megmutatja azt a kinai sajátosságot, hogy hiába, hogy az egyik lány pilóta lett, de igy sem ér semmit a szülei szemében, az elsőszülött fiúval szemben, aki lehet hanyag , buta, bunkó.
Ez nekem azért egy fájdalmas tapasztalat, de ismerve a kinai életet, tudom, hogy a valóságban is ez van arrafelé.
A kinált megoldás: a fiú felnő a férfi feladathoz, kialakul egy egyensúly. Biztosan így van, vagy csak itt "filmvilágban"????
Kép: sajtófotózáson
Illiona 2021 jún. 01. - 19:03:20
(238893/239043)
Sziasztok!
hol van mindenki?
Filmet vagy sorozatot néz? Melyiket?

The Centimeter of Love
Kinai, 44 részes (de csak 35 perc egy epizód).
Egy pilótanő, és egy szívsebész találkozása, szerelme. Na, ez a legkevesebb ebben a sorozatban. Ők ketten megismerkednek, szépen egymásba szeretnek, kitartanak egymás mellett, a vége is természetesen happy end. Akkor miről is szól ez a sorozat? hát mindenről, ami kettejükön kívül történik.
A fiúnak van egy anyja, aki egyedül nevelte, és túláradó szeretetével szinte fojtogatja a fiát. Mindenképp feleséget keres neki, persze mindegyik kísérlete kudarcba is fullad. Erőszakos. A fia bár próbál engedelmesnek látszani, de okosan bújik is ki alóla.
A lány helyzete sem jobb, csak ő több családtaggal rendelkezik. De igazán senki nem áll mellé. a családtagjai önzők, és mindegyik a maga igazát fújja. Itt még azzal is meg van spékelve, hogy némely családtag közönséges, tanulatlan, egyszerűen bunkó. Elszedik a pénzét, megalázzák. Az anyja egy senki, mindenre csak bólogat, az apja agyonrajongja a bunkó fiát, mert mégiscsak fiú!!!!!! a nagyobbik lánytestvér ki van szolgáltatva az okos, de szoknyapecér férjének.

Kép: a sorozat plakátja, a két főszereplővel.
Illiona 2021 máj. 02. - 17:18:39
(238892/239043)
Ru : Taiwan Express

A film nemcsak a vasút épités nehézségeit mutatja be:
benne van a 2. világháború utáni története, a japán emberek, és taiwani emberek egymás ellen, és egymás mellett, a gazdasági érdekek pedig minden előtt!
Van ebben filmben valami szép, valami felemelő!
Amikor vége, alig akar elválni a néző, még annyira néztem volna.
(és itt szeretnék ellenpéldaként utalni a koreai The Battleship Island cimú mozi brutálisnak nevezhető végére,).
Kép: a főszereplők látogatóban egy idős professzornál...
Illiona 2021 máj. 02. - 17:04:33
(238891/239043)
Ru: Taiwan Express

már két vagy 3 hete, hogy megnéztem ezt a 3 részes filmet, és nem is akartam ide irni róla, de ami miatt mégis , az az, hogy tegnap olvastam a neten, hogy nálunk is elkezdik, összekötik a nagy európai hálózatokkal, és a végét azt majd valamikor 20 év mulva....300 km/óra sebességgel fogunk száguldani! (persze én már nem, de a gyerekeim talán!) És eszembe jutott, a taiwaniak keserű, de mégis boldog 20 éve. Emiatt is nézzétek meg, hogy mi itt mire is számithatunk.
Kép: Egy szereplő a sok közül...
Illiona 2021 máj. 02. - 16:58:50
(238890/239043)
Sziasztok!
Hol van mindenki?
Filmet vagy sorozatot néz?
Mit? mert én nem találok jelen pillanatban nézhetőt! :))))

Ru: Taiwan Express

Ez egy 3 részes japán sorozat, vagy 3 részes film, kinek hogy hangzik jobban.

A hires, és sikeres japán Sincanzen mintájára még az 1900-as évek vége felé a taiwaniak elhatározzák, hogy nekik is kell egy ilyen gyorsvasút, megvolt ki finanszirozza: nem az állam, magánbefektetők. És lám, vagy 20 évvel később már sineken fut, 300 km/óra sebességgel, keresztül egész Taiwanon.
Hogy miért nem irom ki hogy Spoiler? mert aki ismeri Taiwant, az tudja, hogy ez egy ma is müködő, sikeres vállalkozás, a taiwani emberek büszkesége. Ebben filmben az épités, beüzemelés nehézségei tárulnak elénk, némi kis szerelemmel füszerezve.
A film rendelkezik magyar felirattal:
https://netratt.com/index.php?threads/ru-taiwan-express.4335/
én magam is a forditónál értesültem erről a nagyszerű filmről, köszönet érte.
Kép: a filmből
10/10
kimbin01 2021 ápr. 26. - 13:04:29 10/10 Előzmény Illiona
(238889/239043)
Igen, épp ma olvastam! Most nincs film, babaruhákat kell varrnom. Hehehehe
Illiona 2021 ápr. 26. - 08:08:46
(238888/239043)
Sziasztok!

Yuh Jung Yong, a Minari cimű film legjobb mellékszereplő diját kapta az az idei Oscaron!

Gratulálunk!!!

https://www.indiewire.com/2021/04/yuh-jung-youn-wins-oscar-best-supporting-actress-minari-1234631377/
Illiona 2021 ápr. 24. - 21:57:44 Előzmény Illiona
(238887/239043)
A Minari cimű filmről kiderült hogy amerikai, nem koreai, sőt ezt az Avistaz is megtudta, és le is törülte az oldaláról, remélem innen akkorra már minden aktiv ember letöltötte.
Én magam még nem néztem meg, csak bele-bele néztem, milyen a hangulata. Hát pont egy olyan percbe kattintottam bele, ahol az öregasszony a szájával szétvesz egy szilvát, és ezt a megcsócsált gyümölcsdarabot akarja megetetni a gyerekkel! Nos a Song Joong Ki szőlőégetése után talán nem is kellene csodálkoznom, de hiába, mégis csodálkozom!
Illiona 2021 ápr. 23. - 18:53:45
(238886/239043)
Sziasztok!

A Minari cimű, nagy érdeklődést kiváltó koreai mozi fent van az Avistán!
Felirat pedig (angol) a Subscene oldalon, vagy 20 féle változatban!

Vagyis letölthető, forditható, és nézhető!
10/10
kimbin01 2021 ápr. 23. - 12:50:38 10/10 Előzmény Ljerk
(238885/239043)
Szia! Sziasztok! Hol vagytok? Nagyjából utánanéztem a film történetének, és azt kaptam, amit vártam. Nem vagyok annyira romantikus alkat, megnézek én mindent, csak jó legyen! Az csak jó pont, ha egy kedvenc is helyet kapott benne.
10/10
Ljerk 2021 ápr. 21. - 20:55:05 10/10 Előzmény kimbin01
(238884/239043)
A Fashion '70 -et kínai szinkronnal, indonéz felirattal néztem - de nem JJM miatt természetesen, hanem Dokmán miatt... :) Jó csak vicceltem - de nem biztos, hogy olyan film lesz amire számítasz a Punch alapján.