Téma: A szakasz

10/10
ondok 2009 jan. 12. - 21:57:09 10/10 Előzmény Travis Bickle
(63/263)
Akkor én most sorolhatnám ,hogy a szakasz több Oszkárt kapott stb, felesleges.Copolla zseniális de ez a filmje nincs olyan jó mint Stone filmje .Ugyanakkor a Keresztapa meg világklasszis,ami rengeteg Stone filmnél jobb.Butaság vetélkedni .Részemrõl a szakaszt egy klasszissal többre értékelem,az Apokalipszist meg (sznobok ájuljatok!)idõnként untam.Ez tény,vannak még vele így páran de sajnos ilyen az élet .Aki meg erre minket gyõzköd ,netán hülyéz ,az bebizonyítja ,hogy a véleménye mit számít : semmit.
10/10
oliscribe 2009 jan. 12. - 21:44:42 10/10 Előzmény Travis Bickle
(62/263)
Jah és még annyit akartam, hogy ne felejtsétek el a Szarvasvadászt sem, hamár a színészeknél tarunk abban egy bizonyoas Robert de niro és egy másik Christopher Walken játszanak! Hamár a név dönti el h melyik a legjobb film!
10/10
oliscribe 2009 jan. 12. - 21:41:51 10/10 Előzmény Travis Bickle
(61/263)
Én szerintem a szakasz meg az apokalipszis most is kíváló alkotás, kicsit másként világítják meg a történteket, mármint egymáshoz képest. Neekm a szakasz tetszett jobban, momentán a kedvenc filmem!
10/10
acidphase 2009 jan. 12. - 13:42:33 10/10
(60/263)
nem ostobaság mer teljesen igaza van.. az apokalipszis most az osszes haborus filmtol elkulonulve egy kulon kategoria, egyikkel sem erdemes hasonlitgatni.. bar en annyira nemvagyok kepbe hatterinfokkal mint a taxisofor baratunk, de coppola-brando-duvall triohoz nehéz hasonlitgatni akarkiket is.. szinte tökéletes alkotás, mig a szakasz csupán egy jó háborus film.

(mas megkozelitessel ugyis fogalmazhatnánk h vannak a gengszterfilmek és van a keresztapa, mintahogy vannak háborus filmek és az apokalipszis most.. ez coppola zsenialitasat jelzi)

orvendek.
10/10
Travis Bickle 2009 jan. 08. - 17:33:07 10/10 Előzmény ondok
(59/263)
Nem kell hozzá alapos rákeresés,hogy megvizsgáldd a két film rangsorolási helyét amik kialakultak az évtizedek alatt.Az Amerikai Film Intézet minden idõk 28.-ik legjobb filmjének nevezte az Apokalipszis Most-ot.A Szakasz csak 86-ik. Szavazások alapján az Apokalipszis Most az egyik 1. a háborús filmek listáján illetve a híres és elismert filmkritikus Roger Ebert beválasztotta a személyes 10 legjobb filmbe amit valaha látott.Mûvészi értékeit tekintve mindenhol sokkal elõkelõbb helyet foglal el mint a Szakasz.De hasonlítsuk össze egyszerûen a két filmet:Francis Ford Coppola-Oliver Stone(vajon ki az elismertebb rendezõ?),Marlon Brando-Willem Dafoe(ez kérdés lehet?)Vagy például vegyük,hogy az Apokalipszis Most alapötlete Joseph Conrad:Heart of Darkness méltán híres novellájából vett alapötleteket.Ott van még az is,hogy az Apokalipszis Most több alkalommal is (jó bevétellel)bizonyított a mozikban jelentõs hosszabb játékidejével mint a Szakasznak.Plusz jött még egy remek 1991-es werkfilm ami a forgatás nehézségével és a stáb megpróbáltatásaival foglakozott.Mindez sokkal híresebbé és elismertebbé tette mint a Szakaszt.A Szakasz jó vietnámi háborús film ,de azt állítani,hogy megtudja közelíteni egy kicsit is elismertségben,zsenialitásban vagy hírességben az Apokalipszis Most-ot egyszerûen az egyik legnagyobb ostobaság.
10/10
ondok 2009 jan. 07. - 21:25:21 10/10
(58/263)
Szerinted,de valami hiba azért mégiscsak csúszhatott a nagy mûvészetébe az Apokalipszisnak,ha az emberekben döntõ többségében nem hagyott frenetikus hatást,sõt.Nameg az ítészek se nagyon ítélték zseniálisnak ,ha összehasonlítjuk a hivatalos díjaikat.Úgyhogy eléggé egyedül vagy a véleményeddel ,ami nem csoda.
10/10
Travis Bickle 2009 jan. 07. - 17:07:09 10/10 Előzmény ondok
(57/263)
A Szakasz az egyszerû katonák háborús megpróbáltatását illetve az ártatlanság elvesztését meséli el.Az egyik legjobb vietnámi háborús film mert könnyen és megérthetõen vezet rá a történet durva lényegére.A Szakasz erõsségei a remek háborús jelenetek és,hogy gyorsan beleránt minket a háborúba.A legjobb háborús vagy vietnámi háborús film? Egyértelmûen egyik sem mivel mindkét kifejezés az Apokalipszis Most-hoz megy.Ha a vietnámi háború vérengzését akarjuk nézni nézzük a Szakaszt.Ha maga a háború filozófiáját az õrületbe esést és reális karkatereket keressünk hallhatatlan mozilegendákkal és feledhetetlen jelenetekkel akkor Apokalipszis Most.A lényeg,hogy a Szakasz nagyon keményen elbukik az Apokalipszis Most fantasztikus reális és mégis hallucinált élménye mellett.Az összes háborús film tartalmaz legalább egy két bravúr jelenetet,mint ahogy a Szakaszban is vannak kiemelkedõ részek.Az Apokalipszis Most elejétõl a végéig ilyen felejthetetlen jelenetsorokból építkezik és így azt kell mondanom sokkal magasabb szinten mûködik mint bármely más háborús film.A két filmet tényleg nem lehet összehasonlítani és nem a témájuk miatt hanem mert az Apokalipszis Most sokkal mûvészibben fejezi ki azt, amit eddig egy háborús filmnek sem sikerült kifejezni. Szakasz:Nagyon jó,de egyértelmûen kommersz háborús film. Apokalipszis Most:Igazi gyönyör,és egy ok amiért a filmeket mûvészeti formának hívhatjuk és szeretjük õket!Azt mondani,hogy a Szakasz sokkal jobb "filmvakság".
Shaba 2009 jan. 03. - 21:34:51
(56/263)
E pillanatban untam meg. Belepofázom, bár kéretlen prókátora senkinek nem leszek. A Szakasz jó film, az Apokalipszis érdekes film, és teljesen hiábavaló egybevetni õket, mert még csak nem is ugyanarról szólnak, hiába a mindkettõ kapcsán oly csábítóan és tolakodón elõtérbe nyomuló Vietnam-téma. Totál mást céloznak.
10/10
ondok 2009 jan. 03. - 20:53:09 10/10
(55/263)
Aki szerint A Szakasz nem jó film ,hát annak kár filmeket néznie,mert egyszerûen filmvak.A legjobb háborús film ,pedig nem kevés készült belõlük.nem véletlenül Oszkár díjas.Az apokalipszis meg sem közelíti ,már nem is nagyon emlékszem rá,mert nem volt benne semmi különleges,legfeljebb a sznoboknak.
zee944 2009 jan. 03. - 13:39:04
(54/263)
A South Park maga a valóság.
zee944 2009 jan. 03. - 13:33:14
(53/263)
Én nagyon untam. Léteznek ilyen emberek, esetleg próbálj meg együttélni vele. (Útravaló az Élethez.)
9/10
Sadenal 2008 dec. 31. - 18:05:28 9/10
(52/263)
Én is láttam az Apokalipszis most-ot, de szerintem az jóval ,,nehezebb'' film mint A szakasz. Dafoe és Berenger harca nagyon dühített, úgy kinyírtam volna Berenger-t. Jó szemét volt, hogy lelötte Dafoe-t, de megkapta a végén. Hozzám Dafoe és Sheen álltak a legközelebb emberileg....
10/10
pingvincorpse 2008 nov. 12. - 18:49:20 10/10
(51/263)
Nagyon állat jó durva film.
Csak ami volt, és eléggé jól bemutatja azt az indulatot amely a katonákat körülvette, egy olyan ügyért amely csak közvetetten, vagy szinte a nélkül fenyegette az USA-t.
10/10
Travis Bickle 2008 okt. 27. - 11:12:18 10/10
(50/263)
Láttam már pár vietnámi háborús filmet eddig de most azt kell mondanom,hogy A szakaszhoz viszonyítva egyik sem szólt igazán a ott történõ vietnámi vérengzés borzalmáról.Nagyszerû volt hogy nem volt olyan nagy alap történet Barnes és Elias rivalizálásán kívül mert így tényleg magával a háborúval vagyunk elfoglalva a film nézése közben.Erõs alakítások és csodálatos rendezés jellemzi.Talán még egy vietnámi filmnek sem volt ilyen bravúros a rendezése egy háborús jelenet közben.Ezt a filmet egy modern nagyon erõs és maradandó klasszikusnak nevezném és egyértelmûen ott van a 10 legjobb háborús film között.
efes 2008 okt. 03. - 18:20:12 Előzmény Manchester Utd.
(49/263)
"Vietnami háború-szentháromság" mondjuk, de ebbõl a Szakasz a leggyengébb láncszem. Én cserélném is mondjuk a Jákob lajtorjájával... vagy sem.
10/10
pozsizsuzsi 2008 okt. 03. - 17:58:24 10/10
(48/263)
Az is hosszan nyújtja, sõt, még hosszabban. Én mindhármat szeretem.
Manchester Utd. 2008 okt. 03. - 17:09:52
(47/263)
Tegnap éjjel a Cinemaxon láttam elõször ezt a filmet, sok jót hallottam róla, többek között azt, hogy a "háborús film-szentháromság" (Apokalipszis most, Szarvasvadász és ez) egyik darabja. Tényleg jó film, bár az apokalipszis nekem jobban tetszett, lehet elfogult vagyok mert az az abszolút kedvenc nálam a filmek között. Ez a film azért jóval közérthetõbb, míg az apokalipszis egy ennél is hosszabra nyûjtott (különösen a rendezõi változat) pszichedelikus, rémálom-szerû utazás, szóval hangulatilag más világ. Most már csak a szarvasvadászt kell megnéznem :)
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 03. - 16:50:41 10/10
(46/263)
OK.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 03. - 13:02:13 10/10
(45/263)
Most számoltam utána, szerintem se foghattad még igazán. Csak pár éve láttam utoljára, de még mindíg nem tûnt porosnak. Hajrá!
zee944 2008 márc. 03. - 12:58:31
(44/263)
Hozzáteszem, nem szeretem a háborús filmeket, úgyhogy ez is benne van. Mondjuk ezt akkor még sztem nem tudtam, amikor ezt a filmet láttam.