Téma: A szultána

10/10
syuzi 2016 okt. 12. - 08:35:27 10/10
(67/247)
Nagyon jó kis izgalmas sorozat elég furcsa megszokni a hirtelen új Anastaciat Kösemet

de nagyon izgalmas sorozat nekem nagyon be jõn :)
napraforgó 2016 okt. 12. - 05:18:36
(66/247)
Elég furcsa, hogy Ahmet szultán ágynak esett himlõvel és amíg betegeskedett, kinõtt a szakálla, meg úgy általában kamaszból férfi lett.
Ugyanezen idõ alatt a szép szõke bakfis kedvesébõl 30 éves felnõtt nõ lett, ráadásul teljesen bebarnult.
Aztán meg majd hirtelen a 40 éves Nurgul Yesilcaj veszi majd át a szerepet, mintha a maszkmesterek nem tudnának 10, vagy 20 évet öregíteni egy-egy szereplõn....
Pláne, ahogy itt elnézem a 60 valahányéves Szafije szultánát, aki olyan üde, mint egy jól karbantartott 40 éves nõ.

Valahogy nagyon rossz idõpontot választottak Kösem szereplõváltásához. A szerep/lõ még elbírt volna néhány évet a történetbõl.
Az igazi Kösem 15 évesen szült elõször, ez még belefért volna a 17 éves szöszi bakfis életkorába is.
Nem tudtak volna valami alkalmasabb idõpontot találni (pl. hadjáratot, háborút, vagy legalább valami belsõ lázongást?)
gabus53 2016 okt. 11. - 16:38:37
(65/247)
Tessék, csak említenem kellett, hogy már nem titok Nürgül megjelenése a Kösemben.
Úgy látom, a holnapi Epizód Magazinban éppen a három "Köszem"-rõl írnak. (a hideg ráz, ha azt olvasom, hogy "Köszem" :-) ).
gabus53 2016 okt. 11. - 16:32:52
(64/247)
Igen, ez nekem is elég furcsa.

Viszont Nürgül Y. a 3. évadban váltja Beren Saat-ot, amit most kezdenek el majd forgatni Törökországban. Tehát mire mi láthatjuk - feltéve, ha megvásárolták az összes évadot - akkor bõven csak jövõre láthatjuk.

És elnézést, ha nem spoolereztem, de mivel ez már nálunk is megjelent jó pár újságban, fõleg az Epizód magazinban, ezért ez már nem lehet nagy titok.

További szép estét mindenkinek :-)
napraforgó 2016 okt. 11. - 15:01:58
(63/247)
:D :D :D
Mia1234 2016 okt. 11. - 14:33:57
(62/247)
Mert így jobban látszik, milyen jóképûek. :D
napraforgó 2016 okt. 11. - 14:06:25
(61/247)
A szultánnak azért nincs arcszõrzete, mert nagyon fiatal még, vagyis nem is nõl neki. Igazából 13 éves volt a trónra kerültekor, itt azért annál pár évvel idõsebb. Ahogy halad a történet, neki is lesz szakálla.
Dervis pasát, meg Malkocoglut nem tudom, miért nem hordanak szakállat, valami oka biztos van.
Mia1234 2016 okt. 11. - 13:44:18 Előzmény Kat Bal
(60/247)
Ez sajnos a TV2 mûsorpolitikája. Minden mûsoruk emiatt konkrétan nézhetetlen, azt mondanám,
a reklámokat néha megszakítják egy kis filmmel.
Én felveszem amire kíváncsi vagyok és a reklámokat azonnal átpörgetem.
Mia1234 2016 okt. 11. - 13:42:10 Előzmény napraforgó
(59/247)
Dervis nem aga, hanem pasa és õ nyilván férfi.
Õ nem háremõr, hanem a szultán legfõbb bizalmasa. Amúgy a szultánnak sincs arcszõrzete
és gondolom, nem kötelezõ minden férfinak az arcát eltakaró bajuszt és szakállt hordania.
A Szulejmánban Bali bég (valami Malkocsolu vagy mi) is csak borostás és egy kis bajsza van
(legalábbis a régebbi részekben)
Mia1234 2016 okt. 11. - 13:09:23
(58/247)
De most még nem öregedhetett ennyit. :)
Az elõzõ rész és a tegnapi között kábé 10 perc telik el, míg a pasa hálójából kiér az udvarra.
Szerintem totál rosszkor váltottak és az is rém fura, hogy a helyes, szinte gyerek szöszibõl egy erõsen
harmincas, nem is helyes, fekete nõt rittyentettek.
Nekem ez óriási dramaturgiai hiba.
napraforgó 2016 okt. 11. - 07:12:21
(57/247)
Na mondjuk azzal fogalakozhattak volna kicsit, hogy azért a fiatal Anastáziát váltó színésznõ jobban hasonlítson az eredetire. (vagy az eredeti lány a késõbbi szultánára). Manapság, a kíváló hajfestékek korában ez már nem lehet akadály...) A Szulejmánban is rézvörösre festegették Hürremet, pedig Meryem Üzerli nem is volt vörös eredetileg...
Nekem tetszett a szép szöszi kislány, habár tényleg tud pofákat vágni és a homloka is furán szalad ráncokba idõnként... Kicsit fura, hogy máról-holnapra sötét hajú nõ vette át a szerepet, és ha jól hallom, a szinkronja is más... Ráadásul majd harmadszorra is váltanak...
gabus53 2016 okt. 11. - 01:24:16
(56/247)
Azzal a kis helyes szõkével nem igazán lehetett volna végigvinni a sorozatot, mert hogy Kösem azért idõvel öregszik, azért ezt ne felejtsük el. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én a rendezõk helyében nem egy görög és szõke csitrit választottam volna, Törökországban is lett volna elég sok szép barna vagy fekete hajú színésznõ. Én nem igazán ájultam el tõle, mint ahogy nagyon sokan a fórumokon, mert amilyen "képeket" vágott, hát csak azt nem lehetett mondani rá, hogy szép. De ez az egyéni véleményem.

Amúgy ez nem a Szulejmán sorozat másolata, hanem a Szulejmán sorozat folytatása, amikor is a nõi szultánák kora jött el.

A szinkronhanghoz én sem tudok mit mondani. Az utóbbi idõben eléggé elszúrták a török sorozatok szinkronhangjait, lásd: Az éjszaka királynõje, valami katasztrófális.
:-)
jzsuzsa 2016 okt. 10. - 22:48:09
(55/247)
Most ment el végkép a kedvem ettõl a sorozattól. Hogy lehetett azt a helyes kicsi szõkét egy magas teljesen más tipusu szinésznõre cserélni? A szinkronhang is borzalmas. Ez az egész a Szulejmán sorozatnak egy igen-igen halovány másolata. Viszlát, majd ha tudtok jobbat hozni.
abisztriczky 2016 okt. 10. - 21:33:28
(54/247)
***SPOILER***
A következõ részben már más játsza Kösemet!
gabus53 2016 okt. 10. - 20:48:08
(53/247)
Nem rakták ki, hanem õ szállt ki a sorozatból Erkan Petekkaya miatt (és nem õ volt az utolsó, aki Petekkaya miatt kiszállt). Az utolsó epizódokat már külön-külön forgatták le és összemontírozták õket.

A Kösem sorozatból Beren Saat pedig azért szállt ki, mert úgy csinált, mintha egy nagy hollywood-i sztár lenne, :D ezért úgy döntött, hogy nem vállalja el az idõsebb Kösem szerepét. :-)
abisztriczky 2016 okt. 09. - 15:26:15 Előzmény édesmaya
(52/247)
Abból a sorozatból kirakták, bekerült ebbe a sorozatba. ***SPOILER*** Egyébként mért vált meg Kösem szerepétõl az elõdje? (Nem a szõke hajú, hanem a 2. barna hajú.)
édesmaya 2016 okt. 08. - 21:48:29 Előzmény abisztriczky
(51/247)
Azaz a megtört szívekbõl Gülseren!
napraforgó 2016 okt. 08. - 07:43:06
(50/247)
Az tényleg jó, de akkor borotválkozzanak sûrûbben az eunuchokat megformáló színészek.
Vagy válasszanak eleve olyan színészt a szerepre, akinek nem olyan látványosan erõs a szõrzete.
A szulejmán c. sorozatban Gül aga eléggé szõrtelen, Szümbül aga meg nyilván sûrûn borotválkozik. De itt pl. Hadzsi aga teljesen hiteltelen a sötét árnyékú arcával.

Szintén korábbi olvasmányaimból úgy rémlik, hogy még a felnõtt korban kasztrált férfiak szõrzete is elsatnyul idõvel, mivel a tesztoszteron hormon termelése elmarad, de a termetük más, mint a gyerekkorban kasztráltaké, meg a hangjuk is. Mivel õket már a mutálás után férfiatlanították, a hang mélysége megmarad, a test férfiasabb külseje is, ellentétben a gyerekkorban kasztáltakkal, aki rendszerint nem nõnek olyan magasra, hajlamosak az elhízásra és a hangjuk is nõiesebb.
nikocska 2016 okt. 07. - 22:10:12 Előzmény napraforgó
(49/247)
Igen, nekem is feltûnt a szultán és a herceg közötti korkülönbség problémája....
A kivégeztetett Mahmud hercegrõl annyit tud a wiki is, hogy Halime fia, aki valamikor született és 1603-ban meghalt :D Ja, és Halime lánya fiatalabb, mint a herceg, a sorozatban nem így tûnik :)

Mahmud herceg (?-1603)
I.Mustafa (1591-1639)
Dilruba szultána (1594-1687)
nikocska 2016 okt. 07. - 22:02:39 Előzmény abisztriczky
(48/247)
A wikipedia szerint is 9 gyereket szült :)