Téma: A turné

alex4427 2011 júl. 12. - 23:41:25
(5/5)
A hazai filmforgalmazás három kiváló filmet (Úton, Cirkusz Kolumbia, Turné) hozott a hazai mozikba a délszláv háborúról, ill. a háború okozta sebekrõl.
Ha már a magyar lakosság ingerküszöbét nem érte el a, szomszédunkban kirobbant háború (éppen 20 éve!), talán moziba még elmennek néhányan. (Pl. a ma esti vetítésen meglepõen sokan voltak.)
10/10
ringleader 2011 júl. 12. - 02:35:51 10/10 Előzmény elszabó
(4/5)
Kedves elszabó! A plagizálás (hacsak nem Kõhegyi Ilonához van szerencsénk!) nem eredeti dolog. Lehet itt vészharangokat kongatni, a szerb nacionalizmust a magyarral párhuzamba állítani egyszerûen blõdség. Érdekes egyébként a film a Mo-i bemutatójának idõzítése is. 2008 szeptemberében volt a premier (az én gépemen 2008 októbere óta pihen), és most jött el az ideje, hogy mûsorra tûzzék! Pedig több kerek évforduló is volt azóta, ami a balkáni történéseket illeti.
Mint a Balkáni Háborúk "megszállottja", több filmet is láttam (talán nem az összeset), és a Turneja az egyetlen, amely visszaadja az akkor kialakult helyzet tragikomikumát. Részletesen kitér a korszakot meghatározó "közös" élményekre, az eggyé tartozás visszásságait is feltárja, ugyanakkor egyértelmû kemény pacifista üzenetet hordoz.
Ha már aktuálpolitizálunk, én a fõvárosi nihilt hoznám párhuzamba az állandósuló közömbösségünkkel!
Valamelyik (talán a port.hu) kritikát olvasva jutott eszembe, hogy legfõképp az állandó rettegõknek ajánlanám leginkább!
Soha többet háborút!
9/10
elszabó 2011 júl. 11. - 00:12:22 9/10 Előzmény benczúr9
(3/5)
A film, mint film nem kiemelkedõ, de nagyon érzékletesen mutatja be, hogy hova vezetett a délszláv paranoia. Miközben próbáljuk megérteni ezt az abszurd háborút, nem lehet nem felismerni, hogy a magát fensõbbrendûnek gondoló õrült szerb nacionalizmus szövege az író Ljubic szájából roppant hasonlóságot mutat némely hazai õrülettel.
Ezért nagyon szomorúnak tartom, hogy a bemutató hetében csak négyen voltunk kíváncsiak a filmre...
10/10
benczúr9 2011 júl. 06. - 12:34:43 10/10 Előzmény zs9302
(2/5)
Zseniális film! Végre veszi valaki a fáradságot, és bemutatja nálunk is! Egy igazi MUST SEE
zs9302 2009 júl. 28. - 15:21:15
(1/5)
Jó filmnek ígérkezik.