ennyi baromságot... 2011 dec. 25. - 13:41:26
(14/34)
Majdnem továbbkapcsoltam... most fedeztem fel a mûsorban, rögtön idekapcsoltam, mert a Varázsfuvola egy nehezen kihagyható darab számomra. Erre mit látok? Pár taktus a zenébõl, majd valami világháborús jelenet. De... Hát igen, angolul tényleg elég furcsa. Még nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e így is.
offtopic
Ezüstliliom 2011 dec. 25. - 11:38:23
(13/34)
Ha nem nekem akartál válaszolni, inkább a topik tetején lévõ "hozzászólás" gombra kattints máskor!
Ezüstliliom 2011 dec. 25. - 11:38:00
(12/34)
Irigyellek, hogy ott állhattál a színpadon, mikor Gregor énekelte Sarastrot.:) De ha nem nekem akartál válaszolni, inkább a topik tetején lévõ "hozzászólás" gombra kattints máskor!

Belenéztem ebbe a verzióba, de köszönöm, inkább maradnék a mesésen szép, klasszikus változatnál. Egy olyat szivesen felvennék, ha leadná valamelyik reklámmentes adó.
far vik 2011 dec. 25. - 11:08:09
(11/34)
Szívembõl szóltál.
10/10
drProktor 2011 dec. 25. - 01:09:09 10/10
(10/34)
Ez gyönyörû volt. Igazi élmény.
Végre valami, ami méltó egy karácsonyi ünnephez.
Lényegében klipek Mozart zenéjére, de micsoda klipek!
A képi megoldások közel jártak ahhoz, hogy igazán Mozart-ot idézzék.
Ha az ember egy „hagyományos” elõadást lát szinte oda se figyel eléggé.
Egy ilyen „átértelmezés” egy Varázsfuvola esetében csodát tesz,
pl. a donGiovanninál eléggé berzenkedem a modernizálástól,
de ennek a mesének jót tesz.
Nagyon fontos, hogy igen ritkán hallhatjuk angolul énekelni( tán olyan ritkán,hogy soha!),
az operatõr munkája és az angol szöveg, valamint az arcok fölráztak,
ez a zene minden körülmények között úgy hat, ahogy.
Élõ és fölkavaró a maga elvonatkoztatott tökéletes bûbájában,
legyen az lövészárok, legyen az valami egészen elátkozott, lepusztult nekeresdország.
René Pape(Sarastro) a jelen egyik abszolút világsztárja,
érdekes, hogy a számomra eddig ismeretlen többiek fölnõttek hozzá.
Köszönet!
marotii 2011 dec. 25. - 00:09:40 Előzmény Ezüstliliom
(9/34)
Éppen most van vége....Mivel közel 30 évet töltöttem a színház, közelebbrõl az opera világában kicsit félve kezdtem el nézni ezt a modern értelmezést. Általában az szokott lenni a bajom ezekkel, hogy a sok új "koncepció" mellett elveszik a zene és az énekesek se mindig a legjobbak. Szóval így ültem le a TV elé és elõször valóban meglepõdtem a háborús környezettõl.....de a zene szépen szólt, elég jó technikán hallgatom a TV-t,és az énekesek is megleptek...így itt ragadtam és miután befogadtam a környezetet és az angol nyelvû éneklést, élmény volt végig hallgatni. Ez is egy értelmezés, de Mozart zenéje örök, így mindig elvarázsol...fõleg akkor, mikor az ember benn áll a kórusban a színpadon és a zene körül öleli. Volt szerencsém még Gregor Jóska mellett hallgatni Sarastro áriáját..

Még sok ilyen filmet szeretnék a közszolgálati TV-ben látni, hallani.

Mindenkinek Boldog Ünnepeket!
10/10
lluk 2011 dec. 24. - 23:43:49 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(8/34)
10, annak ellenére, hogy egy-két helyen érthetetlen módon kihagyott dramaturgiai szempontból lényeges részt.
Ezüstliliom 2011 dec. 24. - 00:16:33
(7/34)
Köszi, tudok róla.:) Mi pár napja egy másik változatot néztünk, de kíváncsian várom ezt is. Branagh rendezéseit szeretem. Hátha ez is jó lesz.
Sorozatfüggõ 2011 dec. 23. - 18:10:57 Előzmény Ezüstliliom
(6/34)
Szia!
Remélem, nem késtem el az infoval: holnap, Szenteste 21. 35-kor Varázsfuvola az M1-en. Annyit olvastam róla, hogy Kenneth Branagh I. világháborús környezetbe helyezte a történetet. Nagyon várom, milyen újszerû értelmezés lesz.
ennyi baromságot... 2011 dec. 20. - 19:39:59 Előzmény Ezüstliliom
(5/34)
Én gyorsan lemondtam róla. Tévén nem tudtam élvezni és ezt csak tetézte ez az "érdekes" rendezés...
Ezüstliliom 2011 dec. 19. - 19:59:25 Előzmény ennyi baromságot...
(4/34)
Igen, Mozart zenéje varázslatos.:) És ez olyan szép mese. Nem olyan tragikus végû, mint a legtöbb opera.

De úgy látom, rajtunk kívül nem sok embert érdekel ez.:( Ráadásul tovább tartott az elõadás, mint a mûsorban írva volt, így a végét nem sikerült felvenni. De nem bánom, mert bár az énekesek tetszettek, de ez is nagyon "modern" elõadás volt (nem a topik szerinti, hanem amit a Duna2 adott le), én viszont a díszes, klasszikus jelmezeket és díszleteket jobban szeretem.
ennyi baromságot... 2011 dec. 18. - 19:16:26
(3/34)
Nekem is. Úgy tíz-tizenöt éve kaptam rá a komolyzenére, nem kis részben Mozartnak és a Varázsfuvolának köszönhetõen. Azért tévében... hát kíváncsi leszek, meddig fogom bírni. Tartok tõle, nem lesz akkora élmény, mint akár élõben, akár CD-rõl...
Ezüstliliom 2011 dec. 18. - 19:14:04
(2/34)
Ez a kedvenc operám. Örülök, hogy mostanában kétféle verziót is láthatunk a TV-ben belõle.
Ezüstliliom 2011 dec. 18. - 19:13:00
(1/34)
Valaki látta már ezt a változatot? Milyen? És hogy lehet, hogy arról a Varázsfuvoláról semmi sincs a porton, amelyik ma este lesz a Duna2-n???:/