Gina424 2014 jan. 14. - 21:20:34
(11/11)
Borzasztóan idegesített a fõszereplõ. Ismerek ilyet, semminek soha nem tud örülni, és ahelyett, hogy együtt lenne az emberekkel, inkább azon siránkozik, hogy milyen rossz egyedül. Húszévesen vénlány. Baromi idegesítõ.
6/10
adamnagysweetmovie 2011 jan. 09. - 10:02:36 6/10
(10/11)
Visszakanyarodva a fimhez. Nekem más Rohmer filmek sokkal jobban tetszettek, szellemesebbek, vagányabbak voltak és jobban megcsillantottak valamit az emberi gondolatok irracionális-érzelemvezérelte világából (pl. ebbõl a ciklusból a Pauline a strandon vagy A barátnõm barátja).
A zöld sugár túl ezoterikus (értsd felszínesen misztikus) volt, és nekem sem jött be Delphine szenvelgése (bár a karakterével együttéreztem, de hiányzott belõle valami titok). Néhol a giccshatárt feszegette a film, meglepõ hogy Velencében a legjobb filmnek ítélték (persze ez szubjektív, pár zsûritag ítélete csupán, akik nem is mindig csak esztétikai alapon döntenek).
Viszont a rohmeri filmes filozófiát talán a legpontosabban közvetíti A zöld sugár: dokumentaristán megfigyelni az emberek viselkedését, ebbõl következtetni a szereplõk személyiségére, mozgatórugórira. (Lásd a svéd lány életfilozófiáját a teraszon). Nem kell/lehet/érdemes mindent megmagyarázni, elég megsejtetni.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 07. - 20:01:50
(9/11)
Hát még egy lehetõség. piratebayen fent van a torrent. Opensubtitlesen meg a felirat.
kanibasami 2011 jan. 07. - 19:21:45 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(8/11)
Köszönöm a gyors választ! Sajnos nem lesz idõnk most erre. Igazán nekem dvd-n, vagy vhs-en kellene. Ha ebben tud valaki segíteni, az jó lenne! További szép napot!
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 16:23:40
(7/11)
Vetítik: NYITOTT MÛHELY (1123 Budapest, Ráthy György u. 4. , tel: 1-214-0676)
Szombat (Január 8.) 18:00
offtopic
kanibasami 2011 jan. 06. - 16:14:35 Előzmény lzoli74
(6/11)
Én már nagyon-nagyon régen láttam a filmet. Valamikor 91-92. körül. Éhesen ültünk be egy stúdió moziba, és végig ettek a filmben. nagyon nem tetszett akkor, és csak azért maradtunk, mert kíváncsiak voltunk, hányan maradnak a végére. Hát rajtunk kívül még két pár, vagyis a kezdõ 30-35 fõbõl hatan. De nagyon szeretnék neki még egy esélyt adni, ráadásul azért felejthetetlen élmény nekem és a páromnak, és már nosztalgiából is megnézném még egyszer.
De sajnos sehol sem találom. Ha tudsz segíteni, megköszönném!

Tisztelettel: Zoltán
10/10
lzoli74 2009 aug. 21. - 17:51:36 10/10 Előzmény szentnagy
(5/11)
Megnéztem és teljesen lenyûgözött. Delphine fantasztikusan kedves lány pont az esetem :-). A történet számomra nagyon kedves és megindító. Szeretem az ilyen filmeket.

Szerencsére vasárnap megismétlik a filmet, rögzíteni is fogom. Akinek hasonlóképpen tetszett és kérne belõle egy másolatot annak tudok segíteni.
10/10
Bolond Pierrot 2009 aug. 17. - 14:43:23 10/10 Előzmény Gabi32
(4/11)
A filmek nagyon jók, de sajnos a HBO-s szinkronok csapnivalóak, így aki most ismerkedik Rohmer-filmjeivel. Csalódhat. De ez nem a filmeknek, a rendezõnek, hanem a szinkronnak szól! :(
Ettõl függetlenül nagyon örülök neki, hogy levetítik a Komédiák közmondások teljes ciklust, ill.az Erkölcsi példázatok ciklus 4 filmjét... És õsszel jön állítólag a Négy évszak meséje is!
(A férfigyûjtõ szerencsére feliratosan megy... Azt nézd meg majd!)
szentnagy 2009 júl. 24. - 14:04:17 Előzmény Gabi32
(3/11)
Nekem nagyon tetszett a film. Nagyon csendesnek kamaszos-szerelmesnek és boldogságvárónak találtam.
szentnagy 2009 júl. 24. - 14:02:12
(2/11)
Ma megy a Cinema csatornán és még néhányszor. Nekem nagyon tetszett. Nagyon magyar és nagyon szenvedõs és nagyon élethû és nagyon szép és nagyon csendes..
3/10
Gabi32 2009 júl. 23. - 16:16:17 3/10
(1/11)
Nekem nem tetszett, Vegig azt vartam, hogy mi sul ki a vonaglo cselekmenybol, es nem sult ki semmi. Vagy csak en nem ertettem? A fohosno onsajnalkozo, siros karaktere nem jott be, a szinkron gyenge, nagyon gyenge, a parbeszeDek ugyszinten.