10/10
siklosi 2010 okt. 07. - 11:42:19 10/10
(60/60)
Érdekes megjegyzés Dawkins kapcsán: "ateizmusa rányomja a bélyegét". Nem fogadható el a tudományban isten bármilyen szintû alkalmazása, ugyhogy inkább a vallásos tudósoknál kellene megjegyezni, hogy "hite rányomja bélyegét", amennyiben tényleg rányomja és amennyiben tényleg vallásos. (Bár egy amerikai felmérés szerint igen alacsony a vezetõ tudósok körében a vallásosság:-)) Darwin lelkésznek készült, de úgy tûnik, hogy képes volt lényegesen nagyobb léptékben gondolkodni és túllépni a gondolati gettón. Bár azt hozzá kell tennem, hogy lelkészek közt is akadt jelentõs természetbúvár, sõt a génelmélet "atyja", Mendel szerzetes volt.
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 09. - 22:24:49
(59/60)
Valahonnan sejtettem :) Csak a buddhizmushoz. Ez csak filozofálgatás, nem több. Egy másik tanulmányban azt írta valaki: az evolúciót elméletileg azért nem lehet elfogadni, mert az ember ahhoz próbál igazodni, amibõl származónak tartja magát. Ha isteni eredetûnek, akkor ahhoz próbál hasonlítani, ha az amõbából, sõt a semmibõl származónak vallja magát, akkor ahhoz igazítja magát.
Mindennek semmi köze a természettudományhoz, ezek csak filozófusok firkálásai.
tombenko 2009 nov. 09. - 21:51:27 Előzmény mandulavirág
(58/60)
Most nem részletezem, de ez az ember nem nagyon érthet a biológiához, az evolúcióhoz fõleg nem.
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 09. - 18:04:04
(57/60)
Ha efféle indiai gondolkodókkal akarsz az evolúcióról vitázni, ahhoz ajánlok egy cikket (amit úgyse olvasol el, de azért, ha egyszer mégis eszedbe jut): http://www.okotaj.hu/szamok/37-38/ot37-07.htm
tombenko 2009 nov. 09. - 15:48:42
(56/60)
Köszi, ez még jól jön a védikusok basztatásánál. :)
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 09. - 11:55:08
(54/60)
Bocsáss meg, de ezt kihagyom.
pargabi 2009 nov. 09. - 11:14:42
(53/60)
Meg szeretném kérdezni, hogy felvette-e valaki a 3. részt valamilyen médiára és ha igen, akkor azt
átvehetném-e valamilyen módon ?
Elõre is köszönöm a visszajelzést.
Üdv. / Pargabi
tombenko 2009 nov. 08. - 23:37:26 Előzmény mandulavirág
(52/60)
:D
twillight 2009 nov. 08. - 23:35:20 Előzmény mandulavirág
(51/60)
A hsz-ed nem tudom mégis mire reakció, de:

A 7 hétnapossága a holdnaptár miatt alakult ki, az ok szekuláris.

A "szemet szemért" elv fel sem merült volna, ha nem találja ki a vallás, ami terjesztette ezt az elvet. A vallás/nemvallás szempontjából a dolog tehát legjobb esetben semleges, legrosszabb esetbena a vallás elleni érv.

Valóban nincsenek szent állatok? Elég sok helyen vannak. Az iszlám vilában tisztátalan a disznó, a hinduban szent a tehén, a voodooban értékes a fekete kakas, miegyéb. De valóban, az állami törvények szekulárisan közelítenek a kérdéshez. Eredetileg pedig nem volt semilyen állat szent.

Az alkohol hol tilos, hol nem. Országa válogatja vallási alapon, és egyén váogatja alkoholista alapon.

A vér valóban nem szerepel étterem étlapján, ugyanis nagyon gyorsan megromlik. De minden disznóvágáson ott van a menün.

A halottégetés az elsõ járványok - azaz a városiasodás - óta általános jelenség.

A gyerekházasság szintén országtól és tartománytól függ. Leginkább vallási okokra fogják, de roppantul leegyszerûsíti a párkeresést. A poligámia is országtól függ.

A tempomi prostitúció kár hogy nincs. Amúgy attól függ mit tekintünk templomnak. A "vörös lámpás házak" ugyanis megfeleltethetõek neki.

Nos, ezek szerint nem hallottál pár szexuálmágiában hívõ kisebb csoporttól, akik a szextõl igenis várnak üdvösséget.

Melyik "Isten"? Én egyikét sem tekintettem soha olyannak amilyennek leírod. Elvégre az istenek is meghalnak.

Sajnálatos a túlzott ruhaviselési mánia, fõleg az öltöny borít ki, a nyakkendõrõl nem is szólva. Nagyon beteg volt aki kitalálta.

A vallásnak ugyan nem köszönhetõ az általános írástudás. Európában az írástudást az Egyház saját titkos tudásaként kívánta megtartani, tõlük a világi fejedelmek lopták ki úgy, hogy íródeákoknak adtak be fiatal fiúkat, akiket kiléptettek még a papi fogadalom letétele elõtt. Az elsõ tankötelezettséget, ahol írástudást is tanítottak ha jól dereng talán Mária Terézia vezette be Európában (legalábbis a töritételben még az állt, szidd a magyar oktatást ha nem igaz), ami szekularista oktatás volt.

A szabad képi ábrázolást a vallások mindíg is korlátoztaák.

A körülmetélésnek elvégre nincsen józan oka. Érdekes tudni, hogy eredetileg Ozirisz kultuszának tagjai gyakorolták, tõlük lopták el a zsidók.

A középkori európai történelem ellenben ismeri az "Isten nevében uralkodó király" ideáját: a pápaságot. Mivel jobb az?

A keresztény valláshoz max. az ünnepek elnevezése kapcsolódik, de nem maguk az ünnepek.
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 08. - 22:19:31
(50/60)
Eh. Keress rá inkább a bonobókra.
tombenko 2009 nov. 08. - 22:00:50
(49/60)
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 08. - 21:47:00
(48/60)
néha tanulni is lehetne tõlük, pl. bátorságot: http://videa.hu/videok/allatok/ez-am-a-majom-allat-vicces-nmy30Zx266cmCBtY
tombenko 2009 nov. 08. - 21:43:07
(47/60)
Ebbõl is látszik, hogy az ember is majom. :)
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 08. - 21:21:19
(46/60)
Jól van, Darwin-padawan, jutalmad egy evolúciós videó:
http://videa.hu/videok/vicces/csokteszt-csok-majom-szivatas-PFkE3CQxhzM4lKcE
tombenko 2009 nov. 08. - 20:51:12
(45/60)
"Akkor talán utánanéznél, mielõtt írsz vele kapcsolatban. A tantra nem vallás, inkább ezotérikus tanok gyûjteménye."
Feltétlenül, hülyén halnék meg különben.

Na látod, már megérte. :)

"No, akkor nézzük csak: a legtöbb rák, ha idejében észreveszik, ~90%-os hatékonysággal gyógyítható. Van, amelyik 100%-osan. A legtöbb probléma abból ered, hogy az embere nem veszi komolyan az elsõ jeleket. A hõguta esetében azonnali orvosi beavatkozás szükséges, ellenkezõ esetben halálos. És itt a fõ tényezõ az idõ."
A lappangó tünetek miatt mégis a rák az egyik legfõbb halálok. A hõség már eleve beteg, szívgyenge idõs emberekkel végez. Ott az ok tehát a szív- és érrendszeri betegség.

Kivéve, amikor nem. Bárki kaphat hõgutát. Igaz, hogy idõsek könnyebben, de ez csak hajlamosító tényezõ. A tünetek pedig rák esetében nem lappanganak, csak a legtöbb ember egyszerûen nem eszi õket komolyan. Sokszor nincs is tudatában, hogy amit érez, tapasztal, az valamilyen rák elsõ jele. Így könnyû vezetõ haláloknak lenni.
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 08. - 20:32:58
(44/60)
"Akkor talán utánanéznél, mielõtt írsz vele kapcsolatban. A tantra nem vallás, inkább ezotérikus tanok gyûjteménye."
Feltétlenül, hülyén halnék meg különben.

"No, akkor nézzük csak: a legtöbb rák, ha idejében észreveszik, ~90%-os hatékonysággal gyógyítható. Van, amelyik 100%-osan. A legtöbb probléma abból ered, hogy az embere nem veszi komolyan az elsõ jeleket. A hõguta esetében azonnali orvosi beavatkozás szükséges, ellenkezõ esetben halálos. És itt a fõ tényezõ az idõ."
A lappangó tünetek miatt mégis a rák az egyik legfõbb halálok. A hõség már eleve beteg, szívgyenge idõs emberekkel végez. Ott az ok tehát a szív- és érrendszeri betegség.

"Ebben egyetértünk. Én sokallom az ünnepeket. Legalábbis mostani formájukban."
Valóban egyetértünk. :)
tombenko 2009 nov. 08. - 20:22:25
(43/60)
"Ez a szó klasszikus értelmében nem prostitúció. Másrészt a tantra nem a kefélés vallása, ott csak arról van szó, hogy ezáltal bizonyos mágikus energiákhoz juthat hozzá az ember."
Szexrõl és üdvösségrõl írtam. Pontosan nem tudom, mi a tantra, de a vallások célja mindig az üdvösség elérése; a hinduizmusé is. Csak erre különbözõ utakat ismer; nyilván a tantrát is ilyen útnak gondolták.

Akkor talán utánanéznél, mielõtt írsz vele kapcsolatban. A tantra nem vallás, inkább ezotérikus tanok gyûjteménye.

"A bõrrák egész jól kezelhetõ, jobban, mint a hõguta."
"A melanoma a leginkább rosszindulatú bõrrák, de az egyéb rákos betegségek között is a legveszélyesebbek közé tartozik. A legutóbbi bõrrák-világkongresszuson elhangzott adatok szerint az összes rákos megbetegedés 40 százaléka bõrrák. A fenti számnak ugyan kb. 10 százaléka melanoma, de ez adja a bõrrák miatti halálozás több mint 85 százalékát. A melanomás esetek száma az egész világon szaporodik, elsõsorban a fehér bõrû lakosság körében. Okaként leggyakrabban az ózonréteg elvékonyodását említik, de közrejátszik ebben a barna bõr divatja, a napozási szokások megváltozása és a túlzásba vitt szoláriumozás is. A bõrrák leginkább a nap által ért bõrterületeken jelenik meg." http://www.hazipatika.com/topics/daganatos/articles/Melanoma?aid=20040512121511

No, akkor nézzük csak: a legtöbb rák, ha idejében észreveszik, ~90%-os hatékonysággal gyógyítható. Van, amelyik 100%-osan. A legtöbb probléma abból ered, hogy az embere nem veszi komolyan az elsõ jeleket. A hõguta esetében azonnali orvosi beavatkozás szükséges, ellenkezõ esetben halálos. És itt a fõ tényezõ az idõ.

"Na ja, a mártírok ünnepei nem. A nagy ünnepek viszont jórészt igen... A pünkösd eredeti formája nekem jobban tetszik. Egyébként látszik, milyen jól ráhúzták a keresztény tematikát az ünnepre. A karácsony, húsvét dettó."
Az ünnepek teljesen értelmetlenné és üressé váltak, mindegy, miféle vallásból vagy pogány mágikus rítusból erednek. Csak a vicc maradt belõlük: Gondoltam, ateistának állok, de keveselltem az ünnepeket.

Ebben egyetértünk. Én sokallom az ünnepeket. Legalábbis mostani formájukban.
offtopic
mandulavirág 2009 nov. 08. - 20:10:22
(42/60)
"Ez a szó klasszikus értelmében nem prostitúció. Másrészt a tantra nem a kefélés vallása, ott csak arról van szó, hogy ezáltal bizonyos mágikus energiákhoz juthat hozzá az ember."
Szexrõl és üdvösségrõl írtam. Pontosan nem tudom, mi a tantra, de a vallások célja mindig az üdvösség elérése; a hinduizmusé is. Csak erre különbözõ utakat ismer; nyilván a tantrát is ilyen útnak gondolták.

"A bõrrák egész jól kezelhetõ, jobban, mint a hõguta."
"A melanoma a leginkább rosszindulatú bõrrák, de az egyéb rákos betegségek között is a legveszélyesebbek közé tartozik. A legutóbbi bõrrák-világkongresszuson elhangzott adatok szerint az összes rákos megbetegedés 40 százaléka bõrrák. A fenti számnak ugyan kb. 10 százaléka melanoma, de ez adja a bõrrák miatti halálozás több mint 85 százalékát. A melanomás esetek száma az egész világon szaporodik, elsõsorban a fehér bõrû lakosság körében. Okaként leggyakrabban az ózonréteg elvékonyodását említik, de közrejátszik ebben a barna bõr divatja, a napozási szokások megváltozása és a túlzásba vitt szoláriumozás is. A bõrrák leginkább a nap által ért bõrterületeken jelenik meg." http://www.hazipatika.com/topics/daganatos/articles/Melanoma?aid=20040512121511

"Eszembe jut az Altamira-barlang, meg társai. :) (Nomeg a hindu templomi ábrázolások. :P )"
Persze hogy. A tiltás késõbbi. Nem is lehetséges tudomány képi ábrázolás nélkül, gondolj bele. Ahol tiltották, ott nem is alakult ki (az ókori Izraelben, a zsidó vallás miatt egyáltalán nem létezett tudományos kutatás, mûvészet se nagyon).

"Na ja, a mártírok ünnepei nem. A nagy ünnepek viszont jórészt igen... A pünkösd eredeti formája nekem jobban tetszik. Egyébként látszik, milyen jól ráhúzták a keresztény tematikát az ünnepre. A karácsony, húsvét dettó."
Az ünnepek teljesen értelmetlenné és üressé váltak, mindegy, miféle vallásból vagy pogány mágikus rítusból erednek. Csak a vicc maradt belõlük: Gondoltam, ateistának állok, de keveselltem az ünnepeket.
tombenko 2009 nov. 08. - 19:42:31
(41/60)
"a szextõl senki sem remél üdvösséget."
"Miért, bárki bárhol remélt valaha?"
Úgy tudom, a tantra a hinduizmus egy speciális irányzata. És a templomi prostitúció sem véletlenül volt templomi.

Ez a szó klasszikus értelmében nem prostitúció. Másrészt a tantra nem a kefélés vallása, ott csak arról van szó, hogy ezáltal bizonyos mágikus energiákhoz juthat hozzá az ember.

"Elég baj az. Inkább kapjak hõgutát, fõleg a mostani kánikulákban. Inkább a szégyenérzetet kelti fel minden emberben, ennek pedig folyománya a sok hülye divat."
Inkább kapjak hõgutát mint bõrrákot.

A bõrrák egész jól kezelhetõ, jobban, mint a hõguta. Vicces, nem? Másrészt hõgutát árnyékban is lehet kapni, bõrrákot csak nagy nehézségek árán...

"Szabad a képi ábrázolás."
"Na és? Ez már a vallások elõtt is szabad volt..."
És a nonfiguratív köztéri szobrászat elterjedése elõtt. Pl. a hírhedt 56-os vastraverzet biztosan olyan tervezte, akinek a civilizációs hagyománya tiltja a figurális ábrázolást.
És ezt olvashatod kirekesztõ értelemben. :P

Eszembe jut az Altamira-barlang, meg társai. :) (Nomeg a hindu templomi ábrázolások. :P )

"Az ünnepek a keresztény valláshoz kapcsolódnak."
"Nem. Azokat pogány ünnepek helyére tették, a térítés érdekében."
Ez részben igaz, de: http://w.blog.hu/2009/06/01/tavozz_szentlelek

Na ja, a mártírok ünnepei nem. A nagy ünnepek viszont jórészt igen... A pünkösd eredeti formája nekem jobban tetszik. Egyébként látszik, milyen jól ráhúzták a keresztény tematikát az ünnepre. A karácsony, húsvét dettó.