Téma: Átok

10/10
Sonny_Burnett 2013 jan. 29. - 20:48:59 10/10 Előzmény gyartom
(75/95)
A sorozat fácsés oldala szerint mind a 23 epizódot vetíteni fogják. Én pedig újranézem az egészet.
gyartom 2013 jan. 28. - 19:16:01 Előzmény Pünkösdi Kató
(74/95)
Duna World-on újra adják, remélem mind a 3 évadot láthatjuk...
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 04. - 19:59:23 10/10 Előzmény Sonny_Burnett
(73/95)
Igen, Gyulának a magabiztossága tetszett, illetve ezt nagyon jól alakította. Azt is nagy volt az alkotóktól, hogy Kata felismerte Krisztinát, hiszen ha nem ismeri fel, akkor csak a szokásos telefonálás lett volna, miközben Katáék megpróbálnak elszökni. Áá, szóval csak jókat tudok mondani a sorozatról. :))
10/10
Sonny_Burnett 2012 dec. 03. - 22:31:24 10/10
(72/95)
SPOILER

Egyébként a srácok számára is kinéz egy büntetõeljárás, függetlenül attól, hogy felültetés volt az egész akció, mert a lopást megvalósították, ráadásul nem bagatell értékre követték el, hanem többmilliós nagyságrendben...
10/10
Sonny_Burnett 2012 dec. 03. - 22:24:23 10/10
(71/95)
Nekem az tetszett igazán, ahogy Gyula még az ajtóból visszanézve közölte Eszterrel és Andrással, hogy "Mélységesen csalódtam bennetek." Érthetõ, minden oka megvan rá, épp neki... Ezen még mindig nevetek, akárhányszor nézem újra.

Tamás kurta-furcsa távozása számomra teljesen helyénvaló volt dramaturgiailag, elegáns megoldás, egy zsebkendõszaggató zokogósdit semmi nem indokolt volna, fõleg, hogy a jelek szerint nem is ismerték egymást olyan túl régen. Személy szerint nem számítok rá, hogy õ visszatérne. A Kata-Marci dologban viszont valamiért nem tudok állást foglalni, nyitott vagyok minden lehetõségre.

A Lula-megtalálja-a-bizonyítékokat esetben nem hiszem, hogy Lula lépett volna, mivel egyrészt nagyon nehezen fogadja el az újabb és újabb bizonyságait annak, hogy István egész életében sunnyogott, másrészt pedig nem akarna szégyent hozni a családra, veszélyeztetni a vagyont, ráadásul ekkor még mindenki azt hiszi, hogy Gyula tényleg István legjobb barátja volt, így szerintem neki sem akarna ártani. Ugyanakkor Eszter jogászként biztosan azt javasolná, hogy tartsák meg a doksikat nehezebb idõkre.

Az évadzáró egyébként zeneileg is kiemelkedõ volt, már az is jelzett valamit, hogy a szokásos helyett egy sokkal feszültebb zene szólt a fõcím alatt, a mélygarázsos káoszhoz a Pavarotti-szóló óriási választás volt, ahogy a stáblista alatt a Harmony Korine is.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 16:04:20 10/10 Előzmény Sonny_Burnett
(70/95)
Javaslom, írj a port.hu-nak hogy töröljék a hsz-od.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 16:02:45 10/10 Előzmény Baan01
(69/95)
Én is ezen gondolkozom, hogyan lehetne folytatni. Krisztina elmenekült. Jót nevettem, amikor mondta, vmi ilyesmi volt: Gyula, lebuktunk, meneküljön, sajnálom. Még bocsánatot is kért. Lám, Katának igaza lett, Gyula nem fizette ki. :) A 3. évadban nemvolt szó Tamásról, hiszen elég kurtán-furcsán köszönt el Lulától a 2. évadban, Peti sorsa is bizonytalan, maradna az anyájánál, menne Marciékhoz, Katáról nem is beszélve, laknia sincs sehol igazán, talán a fiatalok vannak úgy, ahogy, de a szülõk számára sem derült ki, hogy mivel is foglalkoznak. Remélem összejön egy újabb évad, már nagyon várom. :)) De komolyan, mivel ilyen rövid a sorozat, én javaslom, hogy nézzük meg újra, mert engem annyira magával ragad a történet, hogy nyugodtan belefér kétszer is megnéznem. Néha olyan gyorsak a jelenetek, hogy lemaradok...
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 15:56:33 10/10
(68/95)
Szerintetek, ha Lula korábban találja meg a bizonyítékokat, akár milyen okból kifolyólag, de már tudva, hogy van Peti, akkor kidobta volna vagy ment volna a rendõrségre? Viszont, ha minden ezek után történik, akkor nem lett volna sorozat. :) De a lényeg, hogy Pista erre nem gondolt, történhetett volna így. Jól van, akkor megint nem lett volna sorozat. :) Szóval, Pista helyében, nem tudom, hogy felfedtem-e volna disznóságaimat.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 15:54:22 10/10 Előzmény mulao
(67/95)
Gyõzõnek nem kellett volna meghalnia, bár valóban halott ügy lett volna Kata és Gyõzõ közös élete. Sajnálom, reménykedtem, hogy nem jön újra össze Kata és Marci, legalábbis ennek halvány jelét sem láttuk az utolsó részben. Annak kifejezetten örültem, hogy Gyula nem hurcolta el Lulát hosszan, jöttek a zsaruk és hátulról lepuffantották. Ezt kell, ilyen röviden, nem kell teketóriázni, háta mögé, aztán durr. Lula annyit mondhatott volna, legalábbis én ezt mondtam volna: hogy tönkre tettétek a családunkat. Így többesben.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 15:51:51 10/10 Előzmény Baan01
(66/95)
Igen, ezért is vártam mindig Marci jelenetét. Az õ káromkodását el is hittem, a hangjával is játszott, nemcsak kiejtette a szavakat, mint a más filmekben szokták. Tetszett az a kontraszt is, amikor Andrással mentek a bank utána kocsihoz, beszélgettek, András elegáns ingben, öltönynadrágban, Marci pedig papucsban, térdnaciban, vmiféle ingben és közben nyomja a sódert, de nagyon. Róla mindent elhittem, az összes piálását, mérgét, dühét, mindent.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 15:45:42 10/10 Előzmény far vik
(65/95)
Bánsági Ildikót azért szeretném kiemelni, mert annyira jól játszotta Lula szerepét, ha nem ismerném, azt mondanám, hogy õ tényleg Pista felesége, szenvedõ alany, minden rezdülése, mimikája azt mutatta, hogy átéli az egész történetet. A többiek színészileg játszottak jól, hitelesek, nekik is elhittem, hogy õk õk.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 dec. 03. - 15:42:11 10/10 Előzmény mulao
(64/95)
Ebben az esetben az alkotók nagyon-nagyon vér profik, hogy tudtak egy olyan 3. évadot írni, amelynek a történetébe belepasszolt az elõzõ két évad. Ezek szerint visszafelé írtak. :)) De komolyan, zseniális, hiszen egyrészt haladt a történet elõre, de a magja a múltból vezetett elõre. Komolyan mondom, szerintem tolni kellene külföldre a sorozatot, ott is megállná a helyét.
10/10
Sonny_Burnett 2012 dec. 01. - 21:35:58 10/10
(63/95)
Bocsánat, teljesen igazad van. Kár, hogy utólag nem lehet szerkeszteni... Ez volt talán az elsõ hozzászólásom az egész fórumon, és rögtön renitenskedek. :)

Tehát, FIGYELEM: a 63. sorszámú hozzászólásomban több SPOILER van, úgy olvassátok!
10/10
far vik 2012 dec. 01. - 21:17:50 10/10 Előzmény Sonny_Burnett
(62/95)
Kedvesem, a SPOILER feliratot kitehetted volna...
10/10
Sonny_Burnett 2012 nov. 29. - 21:43:47 10/10
(61/95)
***SPOILER PÓTOLVA***

Az azért egészen elképesztõ, hogy az alkotók az egyes évadok eltérõ történetvezetése mellett ugyanazt a szintû feszültséget képesek fenntartani, anélkül, hogy a védjegyül szolgáló motívumokat akár kicsit is feladnák. Csak az augusztusi ismétléskor futottam bele az Átokba, de ez a konstans baljós hangulat engem az elsõ öt percben megvett. Minden ezt sugallja, a képek, a fény-árnyék játékok, a vágások, a színészek hihetetlenül érzékeny és finom játéka, beleélése, a zenei aláfestésrõl nem is szólva. Még ha újabb kilenc hónapot kell várni a következõ évadra, az is megéri.

Ami a folytatást illeti, Pali arcáról valószínûleg gyorsan lehervad a cliffhangeres vigyor, hiszen Gyula és Krisztina projektje elég jelentõs részben miatta dõlt meg. Krisztina már a két nõt is eltette volna láb alól, most ráadásul szökésben van, nincs vesztenivalója, ezért Pali - mivel hibázott, a szája is eljárt, és úgy általában túl sokat tud - szerintem nem fogja megérni a negyedik évadot. Az évadok között egy évet szoktunk ugrani, úgyhogy valószínûleg csak valamilyen visszatekintésbõl fog kiderülni, mi történt vele.

A másik lehetõség Szalaiékkal kapcsolatos: a Gyula elleni büntetõeljárás meg fogja állapítani, hogy Gyula és Szalai papa az évekkel korábbi ingatlanmaffiából szedték meg magukat, ebbõl pedig az következik, hogy a papa után fennmaradt vagyon egy része a bûncselekménybõl származik. Ebben az esetben a Btk. szerint vagyonelkobzásnak van helye, szóval lehet, hogy veszélybe kerül a szõlõ, de az is lehet, hogy talál a család egy titkos svájci bankszámlát, vagy más elfekvõben lévõ vagyont...
10/10
Spooner 2012 nov. 28. - 21:25:07 10/10
(60/95)
Most néztem meg az utolsó részt, még jó h van egy mtv videotár, mert az éjszakai idõpont egy ilyen volumenû sorozatra nézve VICC... pedig az mtv egész jó csatorna.. na mind1.. nagyon jó volt, az elejétõl kezdve néztem, kedvenckategória..!!
mulao 2012 nov. 27. - 22:02:01
(59/95)
Igen, nagyon jó volt az utolsó rész, megérintett. Gyõzõ sajnálom, hogy meghalt. Nagyon fel kell kötni a gatyát, hogy egy esetleges 4. évad jobb tudjon lenni, mint amilyen ez volt.
Baan01 2012 nov. 27. - 11:08:04
(58/95)
Szerintem is telitalálat volt ez a rész, de a teljes sorozat is nagyon jó volt! Nem kenyerem a csúnya beszéd, de Marci személye ezzel együtt úgy hiteles, ahogy nyomja! Örülnék, ha lenne folytatás. Végülis az utolsó jelenettel nyitva maradt egy kiskapu. Gratulálok a készítõknek!
10/10
far vik 2012 nov. 26. - 23:15:08 10/10
(57/95)
Kedves Színészek, Készítõk, ha olvassátok! Kiválót alkottatok! Cseppet sem amerikai, hiteles, erõs! Köszönjük! És a Gonosz Cliffhanger (?!?) is telitalálat!
mulao 2012 nov. 24. - 20:26:56
(56/95)
Szerintem nem elõre megírják több évad történetét. Ezt abból gondolom, hogy a 2. évad idején nem szerepelt Eszter, mert a színésznõ éppen várandós volt. Ezt azért nem feltétlenül lehet elõre látni, tehát akkor és úgy kellett alakítani a történetet, hogy tudták terhes és, hogy emiatt kimarad az évadból. Szerintem ahogy berendelik az évadokat úgy írják meg az éppen aktuális történetet. De ez így is jó, mert nem csak a jövõt tudják formálni, hanem a múltba is visszatudnak nézni.