Téma: Banki meló

10/10
Dozer 2013 máj. 22. - 22:46:54 10/10
(123/143)
nagyon jo film. És ami még pluszban tetszett, nem érzödött rajta, hogy nem abban a korban forgatták, ellentétben negyon sok USA beli filmmel. Nem voltak Matrixos pisztolygolyo lelassitások, mint manapság sok filmben, igazi klasszik modon forgatták, tetszett.
9/10
Edmond Dantes 2012 okt. 04. - 12:02:49 9/10
(122/143)
Ragyogó forgatókönyv, ragyogó rendezés, lélegzetvétel nélkül száguldó cselekmény, a százszor lerágott bankrablásosfilm-csontokhoz képest tele ötletes fordulatokkal...erre szokás mondani, hogy ezt a sztorit nem is lehetett volna kitalálni, ez megtörtént eset. Legalábbis nagyrészt. 10/9
talec 2012 szept. 29. - 15:59:44
(121/143)
OFF.

A SOE-hez:

Sokmindent nem töri könyvekbõl tanultam, talán nincs is benne sokminden. A SOE névvel hol találkoztam elsõként? Autósport. Sok olyan dolgot ismertem meg az autósport miatt, ami nemcsak az autóversenyzésrõl szól. Embereket, cégneveket, történelmi érdekességeket, akár országokról tudtam meg dolgokat. Hiszen a világot járja körbe. Ha valamitõl sokat kaptam az életben, az az autósport. Ha találok érdekes témát, sztorit mindig utánaolvasok. Hogy lehet az, hogy egy olvasatra megmarad minden téma a fejemben, de az iskolában, mindig inkább az óra végét vártam. Mentünk bagózni inkább a wc-be.

Az elsõ monacói nagydíjat aki nyerte 1929-ben, William Grover-Williams SOE-ügynök volt, akit a háború alatt végeztek ki. Engem meg érdekelt a téma, miután Földi Pál összes könyvét kiolvastam a Tigris tankról, Waffen SS-rõl, meg hasonlókról. Megismerni tárgyilagosan a dolgokat jobb, mint csúsztatott féligazságokat hallani.

Ez a téma, szerintem kapcsolódik ehhez a filmhez.
talec 2012 szept. 26. - 00:53:09
(120/143)
Gondolkodtam, hogy kiadok egy szótárt, ez most poén lesz:

Filmnézõk számára értelmezõ szótár a rövidítésekbõl, mert annyi van, hogy egy átlag magyar nézõ is 20-30 ilyen idegen névvel találkozik. Mondtad az amcsi rövidítéseket, mondom a briteket, amivel könyvben, filmben találkoztam: A SOS az nemzetközi.

SIS, MI6, MI5, SOE, SAS, SBS. Titkosszolgálat és katonai vonal és egy kis 2.vh.

A WBA sok magyar nézõnek talán többet jelent, nekem is. :)
talec 2012 szept. 26. - 00:17:34 Előzmény fredi60
(119/143)
Ide ment volna a válasz
9/10
-greghouse- 2012 szept. 26. - 00:07:47 9/10
(118/143)
Kösz az elismerést. Voltam Angliában, többször is, és szoktam fordítani, érzékeny vagyok az ilyesmire. (Highness vs Majesty, prince vs. crown prince, highness vs. royal highness, stb.)
Londonban én is láttam a királyi palotát, természetesen az õrségváltást is, a merev arcú medvekucsmásokkal (nem verik nagydobra, de jó pár éve titokban mûszõrmére váltottak a természet- és állatvédõk nyomására), és láttam skót szoknyásokat zsúfolt pub-ban sörözni a palotától pár száz méterre.

A filmet most láttam elõször, és nekem is furcsa volt, hogy nem MI5-ot és MI6-et emlegetnek, holott nyilván arról van szó, gondolom, a fordító nem bízott benne, hogy ezek a szervezetek annyira közismertek, mint a CIA. Megjegyzem, Amerikában összesen 14 titkosszolgálat mûködik, de filmeken a CIA, és csak néha jelenik meg az NSA, amelyik a "capo di tutti cspi" fölöttük is. És még 12 amikrõl csak sejtésünk van. (Persze ezek egy része katonai, és egy amelyik kizárólag az elnök és a kormányzat védelmével foglalkozik, stb.) Legfontosabbnak az NSA-t tartják (National Security Agency), amirõl nem nagyon beszélnek (viccesen azt szokták mondani, hogy az NSA a "No Such Agency" rövidítése. Persze lehet róla tudni - annyit, amennyit õk akarják, hogy tudjunk. Hivatalosan az információs, informatikai, elektronikus, mûholdas hírszerzés, illetve más országok ilyen tevékenységének figyelése a feladatuk. Mondom, ez az, amit az orrunkra kötnek.

Csak elgondolkodtató, hogy az NSA az egyetlen szervezet Amerikában, amelyik bármikor leválthatja az elnököt, bármilyen eszközzel, ha azt a nemzetbiztonság szempontjából indokoltnak látják, mégpedig kongresszusi jóváhagyás nélkül. Mondom, BÁRMILYEN eszközzel. (eszem ágában sincs Kennedyre célozni, céloztak õk....) Az biztos, hogy most, mikor bevezették, hogy elnöki/kongresszusi engedély nélkül lehallgathassanak, figyelhessenek belföldi ÉS külföldi kommunikációt, bármilyen kommunikációt, ezek a kémholdak az õ kezükben vannak. Akár ezt a kommentet is olvashatják, dehát nem vagyok én olyan fontos nekik.
talec 2012 szept. 26. - 00:07:36
(117/143)
Azt nem láttam még, de baró lehet. Michael Caine-t nagyon bírom. Ott volt ez eredeti Get Carter is, majd évtizedek múlva jött a feldolgozás.

Tehát: - Olasz meló, régi változat.
- Olasz meló, új változat
- Lesz vagy nem, a Brazil meló is, ami folytatása az olasznak, de nem folytatása a bankinak.

Hogy tisztán lássunk.
10/10
Temptress 2012 szept. 25. - 23:58:25 10/10
(116/143)
Elég jó film.
gegee 2012 szept. 25. - 23:57:47
(115/143)
Kösz a tv2-nek, hogy volt felirat és hogy a feliratban benne hagyták a vad káromkodásokat, obszcén szavakat.Így volt hiteles... :-)
talec 2012 szept. 25. - 23:52:48
(114/143)
Köszi a tájékoztatást. Nem vagyok naprakész a brit protokoll, címek és rangok terén. Csak általában érdekelnek a világ dolgai, néztem az hercegi esküvõt, pápalátogatást. Egy dolog tetszett külön: Royal Company of Archers, the Queen's Bodyguard for Scotland. Láttam õket, amikor ott volt a pápa. Lehet, a britek meg a magyar huszárokat nézik így.

Hasznos volt a tájékoztatód, mint az olimpia alatt a statisztikák amiket készítettél, olvastam akkor. Érem/lakosság aránya. Aztán a tv és rádió napokig ilyen adatokat közölt.

Magához a filmhez annyit: megnéztem most is, de én egy másik szinkronnal láttam régebben. Sok-sok mondat megváltozott a mostani verzióban. Furán is hagzott. Pl. Ilyesmit mondott ma a rendõr: "sose tudom kémek, vagy elhárítók", régi szinkron: "sose tudom, Five vagy Six", talán a filmben ma egyszer nem hangzott el az MI5, MI6 név. De nem volt rossz ez a verzió sem, mert a szinkronhangok maradtak ugyanazok.
9/10
-greghouse- 2012 szept. 25. - 23:31:11 9/10
(113/143)
..Közhely, tudom, de nem tudok mást: az európai filmek sokkal "életszagúbbak" mint az amerikaiak, és jelen esetben ez nem (csak) azért van, mert megtörtént esetet dolgoz fel (amcsiknál is vannak olyanok). A játék, a szereplõk, a környezet, a beszéd, a hibák amiket elkövetnek, tehát emberbõl vannak. Az öltözködésük, nem minden színész olyan, mintha most lépett volna le egy divatlap címlapjáról. Sokkal hitelesebbek az amerikaiaknál (tisztelet a kivételnek), mert a Hollywoodiakban minden ki van lúgozva, minden és mindenki fitt és elegáns és arcizmuk sem rándul soha és nem fáj nekik soha semmijük.
...nagyon jó film, és van abban valami, hogy Jason Statham a britek válasza Bruce Willisre.
9/10
-greghouse- 2012 szept. 25. - 21:53:49 9/10 Előzmény talec
(112/143)
Hercegnõ, mivel férjhez menetelekor hercegnõi rangot kapott Bözsi nénitõl, ez jár nekik, már nem tudom, minek a hercegnõje. Tehát neki a Your Majesty megszólítás jár (ha a vér szerinti lánya lenne Bözsinek, akkor your royal majesty lenne.) A magyar "fordítók" még mindig keverik a highness és a majesty fordítását (fenség, illetve felség, nagyon nem mindegy, bár legalább nem "madam", ahogy Szabad György szólította a parlamentben Bözsit.)
talec 2012 szept. 25. - 20:32:27
(111/143)
Inkább ez a jó kis Jason Statham film estére.

Nem is olyan rég, évekig, ilyenkor még vártam, néztem a politikai elemzõ mûsorokat, hátha végre jobb lesz itthon az élet. Figyeltem. Én szinte jobbos adókat néztem csak, az elmúlt években.
Érdemes volt? Nem. Csalódtam. Inkább a filmek és a sportmûsorok.

Jason Statham remek színész, nem a színészi játéka oly kimagasló, hanem a filmjei nagyon jók, szinte mindet szeretem. Ez az egyik legjobb filmje. A Biztonság záloga sem lehet rossz, még nem láttam.
talec 2012 szept. 23. - 11:14:59 Előzmény Sonic8
(110/143)
Most látom, hogy a Tv2 leadja kedden. A kettõ filmben egy közös vonás van. Ott is lopnak és itt is. Az olaszban szebb a fõhõsnõ, bár ebben sem szerepelnek csúnya nõk. :)

Nekem nagyon tetszett ez a film. Érdekes, a mai világban a brit királyi családról szinte hetente jelennek meg pikáns képek. Harry herceg, vagy Katalin hercegnõ (a magyar sajtó hercegnõnek írja, hercegnõ, vagy hercegné?) és nem küld az MI6, vagy MI5 egyik fotóshoz, vagy fotókért sem betörõket. Bár, egy óriási nagy nyomás van az újságok felé, hogy ne közöljék le a pikáns képeket. Szerintem, ezek a képek nem botrányosak, abban nincs semmi, ha meztelenül elengedi magát valaki (csak ne reggel a 7-es buszon tegye). Sarah "Fergie" Ferguson botrányai már hangosabbak voltak.


Spoiler!

A végén, amikor elmentek Michael X-hez Trinidadba, nagyon dinamikusan rendezték le az ügyet, az jól meg volt csinálva, jó jelenet volt. Látszott, hogy ott már nincs tréfa, nincs több alku, ott már nem segit a korrupció sem. Elkapták a manust. Nem vicceltek. Fõként azért, mert az egyik emberüket elintézte Michael X, olvastam, hogy Gale Benson-t a valóságban élve temették el.

7/10 nálam a film. Ha Margit hercegnõrõl több pikáns képet mutattak volna a karibi környezetben, akkor talán lenne 8/10. :)
10/10
offtopic
fredi60 2012 szept. 22. - 19:15:57 10/10
(109/143)
Az eredeti, 1969-es filmet / http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=8058 / jobban szeretem, mint a 2003-as remake-et.
Sonic8 2012 szept. 22. - 18:16:24
(108/143)
Az Olasz Meló konkrétan egy tökre összecsapott film tele hibákkal, viszont jó színészekkel.Megfogadom a tanácsod meglesem ezt a filmet :D remélem nem lesz egyenrangú az Olasszal.
10/10
fredi60 2012 szept. 22. - 13:33:30 10/10
(107/143)
Ha teheted, inkább nézd meg és nem fogsz ilyen kérdést feltenni itt....
Ez egy megtörtént sztorit dolgoz fel, szemben Az olasz melóval.
Sonic8 2012 szept. 21. - 21:01:26 Előzmény talec
(106/143)
Ez az Olasz Meló c. filmnek akar valami tovább pengetett folytatása lenni? :O
talec 2012 máj. 22. - 23:10:29
(105/143)
Többször láttam, nem rossz film, kemény film nem viccelnek benne. Bár nem tudom, hogy igaz történet-e teljesen? Vagy csak részben? Érdekes a sztori az biztos.

A személyek létezõk voltak, a mellékszereplõk is. Pl. Lord Mountbatten, magyarosan Mounbatten Lajos a Kelly hadihajó kapitánya volt a 2. vh-ban, késõbb az IRA felrobbantotta '79-ben. A csaj is létezett, Gale aki elment Trinidad-ba. Lennon ott van a képen? Na, szép kis barátai voltak.
9/10
ablak65 2012 máj. 22. - 20:46:16 9/10
(104/143)
Begyûjtöttem egy pár bd filmet és ez is közte volt.Elõtte nem láttam ezt a filmet,de nekem special nagyon ott volt a szeren.Egy 9-est adtam neki!Viszont a Blöff címû filmjét nem igazán nekem találták ki...!Azért a mostani színészek közül továbbra is Õ a kedvenc színészem,függetlenûl attól,hogy nem mindegyik filmjében nyújt maradandót!
Viszont az is igaz,hogy már nagyon várom a Feláldozhatók 2-t,amit tuti,hogy a moziban fogok elõször megnézni!