HibHajni 2020 márc. 05. - 23:24:46
(887/2087)
Hát persze, és a jelek szerint ragaszkodik is a hagyományokhoz. De itt vannak már elég különös (sőt mesei) összekapcsolódások. Sose lehessen tudni.
HibHajni 2020 márc. 05. - 21:51:21
(886/2087)
Meg még Rózsa és Jakab...
guess.who 2020 márc. 05. - 19:17:07 Előzmény napraforgó
(885/2087)
Igen, ezt most nagyon célzatosan úgy írták meg, hogy a korábbi részekben Sándorka által hiányolt dolgokra rímeljen az, amit Anna mond - az Anna hiányait meg Sanyika válaszai fedjék le.
Szerintem nem jó ötlet kettejüket összehozni (nem is illenek egymáshoz, és most már engem is idegesít Sándorka pökhendi hanghordozása), de elképzelhető, hogy az lesz a sorozat lezárása, hogy az Anna-Sándor reláción keresztül rokonságba kerül a Rokoczay és a Torzsa família, és így szépen kibékülnek és jöhet a hepiend. :D
Bár ha a hadnagyot rangon aluli kérőnek tekintik a báróék, akkor egy Torzsa Sándor (aki csak egy paraszti kasztba tartozó nagygazda fia) még csak szóba sem jöhet...
guess.who 2020 márc. 05. - 19:13:03
(884/2087)
A kastélyokban (vagy mellettük) vannak cselédszobák és vagy cselédlakások. Katicának és Mariskának is van szobája, utóbbi elvileg osztozik a szobán Zalánnal – ami azért kicsit fura, mert láthatóan csak egy ágy van ott, azon Zalán fekszik, szóval ha anyu ott alszik mellette (azon a keskeny ágyon?!), akkor az elmúlt napokban észre KELLETT volna vennie, hogy a gyerek lába nem mozog... Szóval valószínűleg három szoba van hármójuknak, meg Gyulagyereknek van egy negyedik, meg a többi cselédnek még akármennyi.
guess.who 2020 márc. 05. - 19:09:44
(883/2087)
" itt a főbűnös Móricka, és Róza majd meggyilkolja mikor megvilágosodik, "
Azért ez elvileg egy romi sorozat, nemigen hinném, hogy a végére baltásgyilkost csinálnának Rozsdából.
Bár igaz: vízihullát már láthattunk hosszabban, szóval...
guess.who 2020 márc. 05. - 19:08:22 Előzmény napraforgó
(882/2087)
Igen, ez egy elég nagy ostobaság volt, de gondolom, azt akarták érzékeltetni vele, hogy anyuci most annyira berágott Annára, hogy még a lótrágyát is vele pakoltatja, csak hogy megalázza... Nem tudta viszont, hogy Annácska korábbi életének néhány fontos eseménye pont az istállóban történt, úgyhogy a lószag neki nem tartozik a rossz illatok közé. :)
5/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 18:34:42 5/10
(881/2087)
Annuska és Söndör egyre jobban szót ért egyymással. Söndör nem akarja lebeszélni Annácskát az orvososdiról (amit még a szolgabiró is baromságnak tart és rá akarja venni Imrét, sürgősen beszélje le róla a lányt), Annus meg milyen lelkesen dicsérte a földet, meg az illatát, meg úgy általában milyen jó, hogy a föld olyan gazdagon terem, meghálálva a törődést. Sándor ezt a lelkesedést várná Katicától, de csak a szemrehányásokat kapja.
5/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 12:45:44 5/10
(880/2087)
Igen, én is erről irtam korábban, kéne egy nagyanyai örökség, vagy egy nagynéni, keresztmama hagyhatna Annára annyit, amennyiből meg tudna élni tanulás mellett valahol külföldön. Angolul, németül jól tud, ha Svájcban nevelkedett, tán franciául is, úgyhogy kereshetne valami egyetemet külföldön.
5/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 12:18:04 5/10
(879/2087)
Annácskát kivezényelték istállót takaritani, d a Bátor nevű lovat nem láttam seholsem.
Egyébként szobalányoknak, cselédlányoknak soha nem volt a feladata istálló ganézása, arra voltak az istállófiúk, lovászlegények.
5/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 04:44:21 5/10
(878/2087)
Én arra tippelek, hogy egyik páros sem jönne össze. Vagy ha valamelyik mégis, az a tapasztalt Zsuzsa asszony Ödönnel és esetleg Sádor Katicával - már ha a lány abbahagyja addig a hisztizést.

Imrének és Annának nincs semmi esélye - Anna tuti elmegy tanulni és Imre csak egy szép emlék lesz. Mire Anna hazatér, Imre már nem is Rokocán lesz szolgálatban, amúgy meg talált valaki mást helyette, aki szült neki három másik gyereket és Imre nagyon elégedett, hogy a felesége nem akar mást, csak rántást kavargatni a tűzhelyen és nem ártja magát a férfiak dolgába.

Imre majd párás szemmel gondol vissza néha Annára, aki annyira orvos akart lenni és lám az újságok hirül is adták, hogy hazatért a külföldön tanuló egyik első magyar orvosnő, és itt-és itt praktizál és elsősorban a magyar asszonyoknak akar segiteni és tanfolyamot is szervez a házi betegápolás alapvető tudnivalóiról az érdeklődő hölgyek számára.
offtopic
guess.who 2020 márc. 04. - 21:45:33 Előzmény Fredo78
(877/2087)
Azt azért vedd hozzá, hogy a könyvekben és a filmekben sem nagyon szokás a szereplőknek mellékhelyiségbe járni. Ha kivételesen mégis, akkor annak van valami dramaturgiai oka. :) De alapesetben a szereplők legfeljebb a tápcsatornájuk egyik végét használják (vö.: enni szoktak).
Szóval nem azért nem mutatják a bilit, mert titkolózni akarnak, hanem mert nem szokás. :)
offtopic
guess.who 2020 márc. 04. - 21:42:52
(876/2087)
Hát most gondolj bele: ott van Katica hullámos szája,

már elkezdenél csókdosni vele, becsukod a szemed, aztán kiderül, hogy egy púposan megrakott hamutartóval csókdosol...
Persze amikor mosolyog, meg Sándor tiltása ellenére kiles a keze alól, akkor elfelejtem a hamutartót. :)

5/10
napraforgó 2020 márc. 04. - 21:33:43 5/10
(875/2087)
Nekem eléggé úgy tűnt, hogy amikor Baba Zalán lábát vizsgálta, hogy érez-e valamit és hirtelen a lába közé kapott, akkor a fiú méltatlankodva szisszent fel. Ezért gondolom, hogy azért nem mindenhol érzéketlen, vagyis van még remény. Amúgy szerintem nem két napja fekszik Zalán, van az már akár két hét is.
Szerintem már akkor is volt valamiféle ágytál, pipilni meg lehetett a bilibe is.
Ha Zalán gerincveleje végzetesen megsérült volna, sem a vizeletét, sem a székletét nem tudná tartani.
De csak egy alsógatyát látni rajta, nem pelenkát.
Fredo78 2020 márc. 04. - 20:56:04
(874/2087)
Zalánnal is komoly gondok vannak. Ahogy írtátok elég necces, hogy legalább két napja fekszik, de se kisdolog se nagydolog?
guess.who 2020 márc. 04. - 20:11:06
(873/2087)
Nem.
L. Lilla cigizik, úgyhogy ott el is vágta magát. :(
Katica még kellene, de ha már a házasság előtt ilyen hisztis liba, akkor nem akarom megtudni, hogy milyen lenne asszonyként. :)
guess.who 2020 márc. 04. - 19:25:11 Előzmény napraforgó
(872/2087)
Nem jól osztották el. :( Ha nem lett volna már a harmincadik részben Katica-vallomás, akkor nem kellene most megint kétnaponta nagyon megsértődniük egymásra, csak szépen csordogálna ez a majdnem-kapcsolat, hogy valamikor a 60-70. rész táján végre elénekelhesse Sándorunk Katicának a Bajtala Trió kitűnő slágerét :)
https://www.youtube.com/watch?v=DtLGN_SaBew
5/10
napraforgó 2020 márc. 04. - 18:49:05 5/10 Előzmény guess.who
(871/2087)
Ez azért van, hogy jól meglehessen kavarni a dolgokat. mert most Anna közelebb kerrül Sándorhoz - Sándor már nem is kisasszonyozza, csak per Anna beszél róla (!). Mit nem tesz egy cselédruha! Mindjárt közelebb érzi magához.
Anna kisasszony meg majd flörtöl mindkettővel és a végén eldönti, hogy egyik sem elég jó neki és visszamegy Zürichbe orvoslást tanulni.
Ha a báró és a báróné nem akarják finanszirozni a tanulmányait, ki fog derülni, hogy egy nagymamája, vagy valami nénikéje hagyott rá egy kis vagyonkát, majd abból megoldja.
guess.who 2020 márc. 04. - 17:56:58 Előzmény adelheid
(870/2087)
Kicsit én is ezen aggódom már. A DÖ-ben ez a végtelenségig való nyújtás valahogy érthető, hiszen nincs fix hossza a sorozatnak, akár még 10 évadon keresztül is boldogíthatnak újabb és újabb hülyeségekkel a tehetséges alkotók.
Itt viszont félidőben járunk, és ha mostanra elfogytak az ötletek, és marad ez az örökös oda-vissza sértődés, majd kibékülés, az nagyon nem jó hír. :(
guess.who 2020 márc. 04. - 17:53:48
(869/2087)
Nem hinném, Sára nem nagyon kapcsolódott a főbb szereplőkhöz (Rozsdán és Jákobon kívül), az antikovács viszont mindenkivel van valamilyen viszonyban... Őt kiírni nagy ostobaság lenne, főleg mert szerintem nagyon szimpatikus a női nézőknek is az izommellényeiben. :D
guess.who 2020 márc. 04. - 17:51:14 Előzmény Fredo78
(868/2087)
Mondjuk pont ezt akartam én is mondani: hogy a szöszbe lett a mindig mosolygós, okos, aranyos Katicából egy ilyen hisztis liba?! Értem én, hogy most még negyven részen keresztül húzni-vonni kell a Katica-Sándor relációt, de ez már nagyon kezd sok lenni, amit csinál... Mondjuk az Anna-Imre vonal lassan már szintén ugyanez lesz. :(