Téma: Cha-cha-cha

3/10
Révész István 2023 nov. 02. - 22:08:18 3/10
(10/10)
Ez egy nagy f@s. Rohadt unalmas, nulla történet. Tipikus szoci termék. Csak azért kap 3 pontot, mert érdekes volt megnézni fiatalnak a színészeket.
10/10
luci87 2021 febr. 27. - 16:03:47 10/10
(9/10)
Büszke vagyok, mert 1-2 jelenet erejéig szerepel benne az unokatestvérem.Emlékszem a 80 as évek elején a nagybátyám levelet irt a hugának, anyunak, hogy filmforgatáson vesz részt a lánya.Sokáig csak a cimét tudtam a filmnek, nem is láttuk...Azota megnéztem egy párszor,és lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem nagyon tetszett a film.Lehet, hogy ma ismét megnézem..:)
10/10
lengyisz68 2014 máj. 14. - 15:29:05 10/10
(8/10)
Líraian groteszk film egy sérülékeny, gátlásos és álmodozó fiúról Gruber Ernõ gimnáziumi tanulóról.
A cselekmény színtere egy tánciskola, ahol mini drámák és komédiák zajlanak a rumba és a cha cha cha alap lépései közben. A hatvanas években járunk. Az unalmas iskolai órák után a fiúk cukros vízzel Elvis frizurát fésülve indultak a tánciskolai csörgésre, hogy nyugati eleganciával kápráztassák el a matrózblúzos "álmaik asszonyát"...
tortura 2014 jan. 28. - 17:29:31
(7/10)
Emlékszem erre a filmre, bár nagyon régen, nagyon fiatalon láttam. Talán ebben a filmben láttam elõször Rudolf Pétert, s nagyon megkedveltem. És ekkor utáltam meg örökre a ronda fogú Tallós Ritát, s ez azóta sem változott.
perry 2014 jan. 28. - 17:21:25
(6/10)
"„Cha-cha-cha, ez a feladat mára” szól a sláger a filmben és repkednek a matrózblúzok és a rakott szoknyák a fekete Május 1 ruhagyár öltönyök és a Tisza cipõgyár csukái.
Igen kérem a jól megcsinált filmek kora ez, és még csak 1981-t írunk és már készül a másik igazi sulis film amibõl kicsit már ízelítõt kapunk 1956-s év alulnézetébõl, de vissza a „Cha-cha-cha világába.
Gruber Ernõ világába ebbe a nehéz, áldott és gyûlöl,t kamasz világba ahol sem heroizmus , sem pedig nagy történések nincsenek, Ernõ csak úgy éli a mindennapjait.
Persze mást mond ez mára , mert a mai fiataloknak kultúrtörténet, nekem meg megélt valóság, bár már 30 évesen a tanítás részese voltam , de már nem olyan fiatal mint azok a a kamaszok akik sorsa rajzolódik ki méltó ökröseként a Pókfocinak Rózsa János filmjének.
Írhatnám azt is , hogy itt kérem: " a hatvanas évek szûk levegõje " az uralkodó de hát mirõl is szól a film, házibuliról, apa megtalált óvszerérõl, szerelemrõl ami iskolai, házibuliról, és össztáncról.
Gruber Ernõ kamasz világáról, lírai énjérõl és a versírásról, harcról és meglékelésérõl a kamaszkor legszebb nyarának lehetõségérõl ami rendszerint mindannyian vagy kihagyjuk vagy nagyon bejön.
Mert ezek a pillanatok keményítenek meg minket, így születnek konfliktusok szülõkkel, ábrándulunk ki az elsõ nagy viszonzatlan szerelembõl és így tovább.
Azt meg aztán mindannyian tudjuk , hogy Truffaut óta aki szakavatott rendezõje a kamasz léleknek,hogy ifjonti lelkek rezdülései hálás filmes témák.
A Cha-cha-cha nagy vívmánya az, az irónia ami belengi a filmet néha az az érzésem, hogy Cseh Tamás dalainak és Bereményi Géza szövegeinek képi megfogalmazását látom.
Látni Rudolf Pétert 20 évesen 16 évest alakítani nagyszerû élmény Hollósi Frigyes kabinet alakítását a tánctanár figurájában, ja és végül az elmúlt fiatalságom nosztalgiáját újra élni ez nekem a Cha-cha-cha.
Na, és persze a Hungária ami itt ugyan nem "jampi" érzést közvetít de mint filmzene telességgel teszi a dolgát.
adamnagysweetmovie 2011 febr. 05. - 21:41:46 Előzmény tollas
(5/10)
Az emlegetett dobos és hozzá méltó társairól egy khm. nyúlfarknyiság:
http://www.youtube.com/watch?v=BCrG6Je6CZs&feature=related
adamnagysweetmovie 2011 febr. 05. - 21:36:18
(4/10)
Egy igen furcsa film, nem a Sose halunk meg féle nosztalgia, itt az életbe, felnõttségbe való bevezetés, hogyismondjam finoman, sokkal káeurópaisabb. Szerintem a mondanivalója kárpótol a lassúságáért. Ja és a Mambó, mambó c. begyógyult szám, hát ez csak a Szandi mandihoz hasonlítható. Nem ismeritek? Az egy világszám!
radnaid 2007 ápr. 29. - 20:51:31 Előzmény molnaratti
(3/10)
itt állítólag meg lehet venni vhs-en:
Mokép Videocentrum:
1054 Budapest, Honvéd u. 7.
Telefon: 312-3671
Telefon/fax: 312-2603 Nyitvatartás: H-CS: 10-tõl 1/2 5-ig P: 10-tõl 2-ig
E-mail cím: videocentrum@mokep.hu
tollas 2007 jan. 26. - 14:31:51 Előzmény molnaratti
(2/10)
Azt nem tudom, de a dobos marha jó benne.
molnaratti 2006 okt. 01. - 18:27:17
(1/10)
Valaki tudja hol lehet beszerezni ezt a filmet?
Ha igen, kérem írjon!