Téma: Csak a szél

2/10
offtopic
HARCOS TIBI márc. 04. 22:49:00 2/10 Előzmény osbehemot
(155/155)
Van öregezős film, csak nem életszerű.
filoszemitabélus 2022 nov. 27. - 13:52:48
(154/155)
Szegény Moldova hogy retteghetett utolsó éveiben, hogy egy újságíró megkérdezi tőle, szerinte létezik e cigánybűnözés. Ugyanis a "Bűn az élet" című kötetében minden második szó ez volt. Már pedig, aki a Brancshoz akar tartozni az fennhangon kell hirdesse, A BŰNNEK NINCS BŐRSZÍNE. A jelek szerint ez csak az elkövetőkre vonatkozik. Ha gyilkol, akkor magyar, ha megölik, roma.
osbehemot 2022 nov. 27. - 00:30:58
(153/155)
Az öregezésről mikor készítenek filmet? És főleg: az mikor kap majd díjakat? Pláne, ha ilyen színvonaltalan fos lesz.
5/10
k11zoltan 2021 aug. 03. - 20:26:39 5/10
(152/155)
Nem tudom miért, de valamiért többet vártam ettől a filmtől.
Nem a legjobb filmje a rendezőnek.


A végén mi lett a sráccal? Megölték? Nem volt ott a boncasztalon.


1/10
tesz-vesz 2021 júl. 11. - 00:18:27 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(151/155)
az mondjuk jó lenne, ha ez az izé tudná rendesen használni a "mintsem" szót, ha már ilyen nagy pozicióban van
1/10
tesz-vesz 2021 júl. 11. - 00:15:50 1/10 Előzmény Sadenal
(150/155)
szerintük már az is rasszista, ha leírod "van roma ismerősöm, de"
Lympha 2018 dec. 25. - 23:26:30
(149/155)
Többet vártam a filmtől, de ez az én bajom. Hiányolom az emberi kapcsolatok valósághűbb megjelenítését is (jó és rossz...

a műszakvezető volt az ügyeletes jófej, a tanár a rossz...

a valóságban ez nem mindig ilyen "egyszerű"). Vannak persze, amik árnyalnák a sztorit, hogy nem csak a cigányokat bántják... de úgy az arcunkba tolják ezt, hogy csak rosszabb lesz, annyira egyszerűen meg lehett volna ezt oldani munkahelyi és iskolai kapcsolatokkal, ahogy a valóságban is van (anélkül, hogy könyöradománynak tűnne), ehelyett még több erőszak. (Szándékosan írtam cigányt, pl. a paraszt szónak is van negatív jelentése, viszont a nyelvet a társadalom alakítja.) Azok, akiknek az a bajuk, hogy nem másról szól a film, ne nézzék meg, ez nem az egyes cigányok által elkövetett bűnökről szól, és ennyi. De ha már valaki felemlegeti ezeket, tegye már hozzá, hogy az átlag cigányok is félnek a "bandába" verődött cigány idiótáktól - legalábbis, amerre lakom, ezt hallottam. Lehet elmélkedni azon, hogy miért lett rosszabb a helyzet, mint egykor, persze kritikusan gondolkodni megerőltető.
Torolt Felhasználo 2016 márc. 22. - 17:26:39
(148/155)
Az elsõ 10 percben (többet nem voltam hajlandó nézni):
- a felvétel homályos, minta rosszul exponált fénykép
- a szereplõket nem sikerül beférni a képernyõre, folyton le van vágva keze, lába, feje, mindene. Ennél egy perc után egy 5-éves többet tud
- persze az egész csak ott jön képbe ahol egyáltalán felsejlik valami,mert általában abszolút nem látni semmit.

És erre díjat adtak. Kik? A Berlinare? Ezek szerint az a díj teljesen értéktelen.
1/10
tesz-vesz 2014 febr. 11. - 01:49:29 1/10
(147/155)
még csinálnak 6 ilyen filmet és szálasi szobrokat fogunk emelni szerte az országban
5/10
Sadenal 2013 okt. 20. - 22:41:22 5/10
(146/155)
A film megnézése után elkezdtem olvasni a hozzászólásokat és a 85.-nél ráhagytam. Hát mit mondjak. Kicsit én is úgy éreztem, hogy maga a film torzít, hiszen számtalan példát lehetne hozni abból is amikor fehéreket bántottak romák. Nem kell említenem a fiatal bandákat akik falun fosztogatják a 70+-os embereket. De egyetértek avval amit sokan mondtak, hogy ez a film bizony demagóg. Mondom ezt úgy, hogy van roma ismerõsöm és tök normális mielõtt még én is rasszista lennék.


5/10
zedharris 2013 okt. 03. - 19:02:10
(145/155)
szociológiai látletet ne várjon senki ettõl a filmtõl, a dokumentarista igény megmarad a forma szintjén, tartalmában viszont démonizáltan stilizált

aki kíváncsi Filegauf gondolkodásmódjának megértésére az bátran nézze meg, a többiek kerüljék el messzirõl és inkább nézzék meg a We are the world videoklipjét végtelenítve
7/10
adamnagysweetmovie 2013 okt. 01. - 12:46:41 7/10
(144/155)
Dicséretes igyekezettel próbál végére járni nem is a konkrét ügynek, mintsem annak az igénytelen és olcsó létezésmódnak, amely nem veszi magának a fáradtságot arra, hogy belegondoljon valamibe. Fliegauf filmje egy gondolkodásmód megjelenítése, annak megmutatása, hogy ha végiggondolunk 86 percnyi várakozást, akkor ettõl a gondolkodásmódunk megváltozhat. (Lázár Kovács Ákos, esztéta, teológus, egyetemi docens, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Kommunikáció Intézetének vezetõje. )
8/10
bbohun 2013 febr. 06. - 17:03:49 8/10
(143/155)
jó film. magyar szinten mindenképp, de gyanítom a berlini ezüstmedve se véletlenül került az alkotókhoz.
10/10
kol3 2013 jan. 31. - 00:35:09 10/10 Előzmény kolosszus87
(142/155)
Nah az is biztos hogy te is városon élsz :D
megjottem 2013 jan. 28. - 16:23:04 Előzmény gyongyp
(141/155)
A kissrác viszont jó a filmben, látszott hogy magát adja!

ez a baj, hogy magát adja, vagyis az életben is ilyen semmirekellõ.
kolosszus87 2013 jan. 25. - 10:48:44 Előzmény kol3
(140/155)
Mondjuk mert szánalmas az egész, tele ferdítésekkel, hazugságokkal. Köze nincs a valósághoz.
vondermonarchie 2013 jan. 10. - 23:28:47
(139/155)
Na bendegúz errõl csinálj filmet, mert ez a magyar valóság :

"Esélyük sem volt menekülni hétfõn késõ este az idõs testvéreknek Ózdon, amikor két cigány rájuk törte házikójuk ajtaját. Sanyi bácsit (†71) vascsövekkel addig ütötték, amíg csak mozgott. A bácsinak valamennyi csontja eltört, koponyája szétnyílt, szörnyethalt még a brutális támadás alatt. Öccsét, Józsefet (68) szintén összeverték, koponyája szintén betört. Õ túlélte a támadást, ám tegnap még mindig életveszélyes állapotban kezelték a kórházban.
A nyugdíjas testvérpár Ózd Tábla nevû kertvárosi részé­ben, a Szõlõkalja út végében, a hegyoldalban lakik egy házikóban. Sikításukat sem hallhatta senki, nemhogy a nyöszörgésüket.
A vérbe fagyott testükre kedden bukkant rá egy ismerõsük. A házikó szobácskája és konyhája, a falak, de még a plafon is csurom vér volt. Miskolcról egy óra alatt Ózdra értek a megyei gyilkossági nyomozók, akik 20 óra alatt azonosították az idõs testvérek támadóit. A bizonyítékok alapján egy 19 éves és egy 23 éves helybeli férfit kezdtek keresni, õket végül Budapesten a BRFK nyomozói kapták el. A bûncselekmény felfedezése után 26 órával már mindkét gyilkos rács mögött volt.
Rendõrségi forrásból megerõsítették, a két gyanúsított néhány kérdés után részletes beismerõ vallomást tett. Egyikük az áldozataikkal egy utcában lakik, vélhetõen õ adta a tippet, hogy a védtelen öregeket támadják meg, ám mivel látásból ismerték õt, el kellett hallgattatni Sanyi bácsit és Józsi bácsit. Így várhatóan elõre kitervelt, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés miatt kell felelniük, amiért életfogytiglanit is kaphatnak - azaz mi tartjuk el õket a nyomorult életük végéig.
A kegyetlen rablógyilkosok mindössze kétezer forintot zsákmányoltak, azt is apróban. A gyanúsítottak egyike sem dolgozott még életében folyamatosan, csak alkalmi munkáik voltak.
Az ózdiak szerint Táblában egyébként még nappal is rettegnek az ott élõk, akik többsége idõs, védtelen nyugdíjas. Nem ritka, hogy fényes nappal támadják meg õket az utcákon portyázó cigányok. Több városlakó is arról beszélt, hogy a közbiztonság gyakorlatilag nulla, még a város központi részein is.
A rendõrség csütörtökön ad tájékoztatást a bestiális ózdi rablógyilkosságról - "természetesen" az elkövetõk származásának megnevezése nélkül.
10/10
kol3 2013 jan. 10. - 23:06:26 10/10
(138/155)
Nem Igazán értem miért van ennyire leértékelve ez. Szerintem is az utóbbi 10 év legjobb magyar filmje. A vége az meg sokkoló. Mindenkinek ajánlani tudom.
mikulaus 2012 dec. 03. - 09:49:30
(137/155)
Tegnap láttam. Röviden összefoglalva ez az egyik legfaszább magyar film, amit az elmúlt 10 évben láttam. Vidékikként úgy érzem, hogy ez az a film, ami a legjobban megközelíti azt, hogy milyen színû a fû, milyen az erdõ, milyen a földút, milyen a kocsma, milyen sárga buszon utazni, és milyen vidéken élni Magyarországon. Csirkenyak az ebéd, a kávé érték, pénz már rég nincs. Megdöglesz, hogy a gyerekeidnek jusson enni, egyéb kilátás nulla. Ez az, ami van.
Legnagyobb hibája talán, hogy Hollywood nyomokban sincs benne. Nem hazudik egy érdekes, izgalmas világot. Így aztán az emberek 99,9 százalékához soha nem jut el.

Remélem, hogy egyszer, amikor a világ értelmesebb lesz, kiássa majd valaki ezt a filmet a földbõl. Ez az, amit maximum remélni lehet.
7/10
adamnagysweetmovie 2012 nov. 12. - 20:39:21 7/10
(136/155)