10/10
picipc 2018 ápr. 30. - 23:39:34 10/10 Előzmény plinka
(13/13)
Sok mindenről szól a film: ki-ki megismerheti a gyerekek világát és az itt igen fejlett érzelmi intelligenciájú szülők viselkedését és gondjait, a tanárok gyerekekhez (mint egykori önmagukhoz) való még viszonyulását, és sorolhatnám. Az iskolarendszer mindennek tükreként megmutatja a felnőttek gondolkodását. Az én gyerekkoromban még mumusként az élettel ijesztegettek, pedig amire gondoltak az csak saját félelmeik és bánataik és elfojtásaik voltak. Az illusztráció első osztályú (az inkább rólam szólt, hogy mivel amerikai, előítélettel ültem le a filmhez és kellemesen csalódtam).

SPOILER

A kényszerbetegséggel rokon https://hu.wikipedia.org/wiki/Tourette-szindróma kisebb mértékben az úgymond "normális" gyerekeknél is megtalálható, de amint a betegségként azonosított, ez is magától gyógyul a stresszhelyzet enyhülésével vagy feldolgozásával.
Kit Fisto 2017 dec. 29. - 23:02:12
(12/13)
Soha többé retekklub! Ezentúl nem nézem ezt a hulladék csatornát. A film végébõl elvettek kb. egy percet. Nem is volt vége, csak beb...ták a reklámot. Minek néznek ezek minket? Törlöm a tv-bõl a csatornát. Ez az utolsó dolog, amit a retekklubról írok.
Kit Fisto 2017 dec. 29. - 10:36:48
(11/13)
Tudom, közhely, de egy Fanning film csak jó lehet! Mindegy melyik lányról van szó.
10/10
plinka 2013 szept. 16. - 19:14:21 10/10
(10/13)
Okos és érzékeny film, ritkán látni ilyet, örülök, hogy elcsíptem. Szép a képi világa és a zenéje is, a színészek is nagyon jók. Szerintem, nemcsak a betegségrõl szól, de úgy általában a szülõ és a gyerek - idõnként nehéz - kapcsolatáról is. Arról is, hogy a legtöbb felnõtt elfelejti, hogy milyen is volt gyereknek lenni és éppen ezért már-már ostobának tûnnek értetlenségükben. Nagyon õszinte és szókimondó is, fõleg amikor az anya elmondja, hogy nem mindig fergeteges érzés szülõnek lenni vagy az, hogy a gyerekek a valóság elõl sokszor egy képzelt világba menekülnek vagy pl. a szülõk tehetetlensége, amikor szeretnének segíteni a gyereküknek, jó szülõk akarnak lenni, de valahogy mégse megy, s ezekrõl úgy beszél a film, hogy közben nem ragad bele a közhelyekbe. Csodálatos film, nagy hatással volt rám.
rigojancsi 2013 jan. 31. - 16:27:47
(9/13)
Ja, és ehhez képest az a holdfény királyság egy gyalázat. Csak úgy halkan jegyzem meg.... :)
rigojancsi 2013 jan. 31. - 16:26:06
(8/13)
Nekem tetszett, de bûbájosnak meg kis aranyos családi filmnek nem mondanám, aki azt várja, csalódni fog. Nagyon érdekes, hogy ez a betegség hogyan jön elõ, és a gyerek hogyan éli meg. Az meg, hogy az Alice csodaországban-t szõtték bele, még "ehetõbbé" és elfogadhatóbbá tette! Nálam 9/10.
9/10
leho 2012 dec. 29. - 17:45:29 9/10
(7/13)
Igen, tudom.
ceia 2012 dec. 29. - 00:07:58
(6/13)
Ahogy gondoltam, tényleg nagyon jó film! Egy kicsit zavart, hogy a kislánynak Phoebe a neve, valahogy nem illett hozzá és az anyját alakító színésznõrõl ordított, hogy nem lehetne az anyja, mert egy hangyányit sem hasonlítanak. De végülis mindenki jól játszott, szerintem a szinkron teljesen rendben volt, a történet különleges, és a film egészében jól lett megcsinálva. Késõbb is megnézném újra.
nectarin 2012 dec. 28. - 23:43:48
(5/13)
Szerintem sem családi film, a megjelölése itt is és imdb-n is dráma, és lehet is mondani, hogy az. A tartalomismertetés nem eléggé adja vissza, hogy mirõl szól.

Szomorú film.

Sokszor nagyon tetszett képileg. (Ja, eléggé szélesvásznú, nem biztos, hogy ez mindenhol jól látszik.)

Korhatárjelölést nem láttam, de szerintem egy 12-est legalább kaphatott volna.

Egyébként én is azért néztem meg, mert kiváncsi voltam Elle-re, Dakota miatt. Nekem tetszett, jól játszott szerintem, bár a szinkronhangja csak az egyszerûbb jelenetekben volt elég jó, ahol intenzívebb vagy finomabb érzelmeket kellett elõadni, ott annyira nem. Amúgy általában elég jó volt a film szinkronja.
far vik 2012 dec. 28. - 22:34:21
(4/13)
Hangyányit depis darab, de van benne spiritusz.
ceia 2011 szept. 12. - 00:19:44
(3/13)
Ezt egyszer mindenképpen látnom kell! Tetszik a film koncepciója, és kiváncsi lennék a kisebb Fanning lányra is, õ milyen. Azért van rá tippem.. :D Dakota már a kedvenceim közé tartozik.
9/10
leho 2011 szept. 11. - 13:36:04 9/10
(2/13)
Nem végig láttam, de amit láttam, tetszett. Van még vajon magyar készítésû gyerekfilm?
10/10
vivoca_xd 2011 jan. 21. - 15:09:37 10/10
(1/13)
Nagyon jó ez a film..
Én nagyon szeretem(:
Egy kislány lelki világa..
Szuper!
9,2/10