Téma: Dexter

czompatomika 2012 márc. 04. - 02:18:13
(1127/1327)
nekem is feltûnt Debra ruhaválasztása, a néger zsaru mondta neki a 3. vagy 4. részben, hogy nem jól öltözködik, azóta talán nem is hordott kockás inget. nekem mondjuk bejött a kockás inges Debra is
10/10
kovkov 2012 márc. 03. - 23:53:48 10/10
(1126/1327)
köszi köszi, már meg van.
10/10
kovkov 2012 márc. 03. - 20:15:31 10/10
(1125/1327)
Az elsõ kép a galériában zseniális. Vérrel megfesteni Dex szárnyait.. Megírnátok, honnan szedhetném le a 6. évadot? Pontosabban, azt hiszem az utolsó három rész hiányzik.
Saphir 2012 febr. 16. - 13:50:51 Előzmény sawyerx
(1124/1327)
"Arti egy pszichopata beteg állat volt (és talán a magyar hangja is)"
Én nem hinném, hogy Harsányi Gábor pszichopata lenne... ;)
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 09. - 22:17:17
(1123/1327)
Vicces, h a Való Világ 5-ben állandóan a Dexter zenéjét használgatják, vajon fizetik a jogokat?
brrrrrrrrr 2012 febr. 09. - 22:16:34 Előzmény kraliktomi
(1122/1327)
Úgy tûnik nem vagy valami figyelmes, Debra még mindig kockás inget visel és csak egy rész erejéig ölt magára szoknyát, magassarkúval, amikor sajtótájékoztatót tart.
kraliktomi 2012 febr. 09. - 12:44:59
(1121/1327)
A hatodik évad hozott változásokat, fõleg Debra karakterében érzelmi vonalon. Az öltözködésében is változott: az ötödik évadban szinte minden részben kockás inget viselt, most már hadnagyként elegánsabb lett, kockás ing helyett egyszínû inget visel zakóval. Nektek melyik öltözködése jött be jobban?
brrrrrrrrr 2012 febr. 08. - 13:03:03
(1120/1327)
ui: és örülök, h újra van saját haja, megõrültem már attól a parókától, amit a 4-5-dik évadban viselt, olyan volt a fején, mint egy szénakazal.
brrrrrrrrr 2012 febr. 08. - 13:01:09 Előzmény wrossi
(1119/1327)
Bocs, de én nem találok semmi terhelõt Dexre nézve, milyen bizonyítékok? Felsorolnád?
Azon kívül, h ***SPOILER*** nem zárja magára az ajtót és most Deb meglátja***Spoiler vége*** semmiféle bizonyítékot nem hagy hátra.
Még Quinn is feladta az utána való nyomozgatást, pedig õ nagyon biztos volt a dolgában, ugyh amiket írsz baromság.
De örömmel várom a felsorolást.
brrrrrrrrr 2012 febr. 08. - 12:55:58
(1118/1327)
Elõszõr is arról beszélnék, h mennyire örülök, h Dex gyilkolási stílusát kevésbé erõszakossá tették, emléxem egyszer rég véletlenül odakapcsoltam egy jelenetre, amikor is Dex körfûrésszel indult neki egy élõ lekötözött fickónak, ugyh úgy döntöttem ez a sorozat nem nekem való. Eleve az elv is zavart, h egy sorozatgyilkosnak drukkoljak, cöhh képtelenség.
Késõbb viszont annyian dícsérték és tálcán kínálták a sorozatot, ugyh elkezdtem nézni és nagyon megtetszett, igényesnek tartom a sorozatot, tele izgalommal, humorral, nagyszerû színészi játékkal.
Persze csakis maratonban nézem szívesen, mert minden rész után hülye érzés, ha egy hétig kell várni.
Szóval arra akartam kilyukadni, h már nem igazán részletezik, ah dex gyilkolászik, csak egy szúrás és kész, semmi körfûrészesdi.

***SPOILER***
A 6.évad vége az elég brutál, már többször gondoltam rá, h Dex elég óvatlan, véleményem szerint elhagyatott helyeket választ, de sosem zárja magára az ajtót és tulajdonképpen bármikor meglephetné egy csöves, egy arra kószáló gyerek vagy bárki...hát most éppen Deb.
A szerelmükrõl annyit, h az marad egyoldalú, nem fog kialakulni szerintem semmi kettejük között, Debnek el kell nyomnia magában az érzéseket.
Az, h Dex hogy magyarázza ki a dolgot és, h Deb elfogadja-e az kérdéses, mert Debnek nagyon erõs igazságérzete van.
Engem még az is izgat, h mi lesz a hûtõkocsis mûkéz sorsa és, h mit akar Masuka aszisztense Dextertõl.
***SPOILER vége***
Siliana 2012 jan. 21. - 17:20:58
(1117/1327)
***SPOLIER***

Azt mondjuk nem értem, miért nem nyomozták le Travis kocsiját.
Azért ironikus, hogy amikor összeházasodott M.C.Hall és J. Carpenter, mennyit poénkodtak vele az emberek hogy "de hát testvérek, ha-ha". De úgy tûnik, a párocska megihlette a forgatókönyvírókat is:)
10/10
Hana05 2012 jan. 08. - 19:43:12 10/10
(1116/1327)
Imádom ezt a sorozatot, nem is értem, hogy nem írtam még ide eddig véleményt :)
Elég érdekes fordulatot vettek a dolgok most a 6. évadban... ráadásul nem is zárták le egyáltalán az évadban történteket, mint ahogy ezelõtt tették, úgyhogy azt hiszem most szeptemberig eléggé fel lesz csigázva az érdeklõdésem :D

***SPOILER***
Erre a Dex&Deb párosításra nem is számítottam, nem mintha nem örülnék neki, szeretem a tiltott/nem várt szerelem témát, ettõl csak még jobban tetszik a sorozat. Annak ellenére, hogy én is sok negatív véleményt olvastam ezzel kapcsolatban. Az mondjuk tényleg rossz lenne, ha átalakulna valami csöpögõs romantikus történetté, de nem hinném, hogy ettõl kellene tartani, a különbözõ érzelmeknek meg eddig is elég nagy szerep jutott a történetben, ezzel nem változik semmi ebben a tekintetben. A templomban történtekrõl annyit, hogy szerintem kimagyarázni semmiképp nem lehet, Debra meg nem nagyon tehet mást, mint hogy elfogadja Dextert így, és megtartja a titkát, legalábbis nekem ez tûnik logikusnak. Az még azért elgondolkodtat, hogy mi lesz majd a sorozat vége... Képes lesz-e Dexter valaha is abbahagyni a gyilkolást, vagy végleg lebukik a nyilvánosság elõtt, esetleg nyitva hagyják a kérdést...
***SPOILER VÉGE***
Kattrin 2012 jan. 04. - 22:34:48 Előzmény Teszka
(1115/1327)
SPOILER

Azt olvastam, hogy Dexter nem magyarázhatja ki egyszeri esetként, mert Debra egyértelmûen rituális gyilkosságot lát. Ráadásul a Rudy, a hûtõkocsis gyilkos is ugyanilyen módon kötözte asztalhoz.
Kattrin 2012 jan. 04. - 22:32:45 Előzmény Teszka
(1114/1327)
SPOILER

Azért ment a templomba, mert korábban mondta Dexternek, hogy menjen vissza a templomba bizonyítékot gyûjteni, szóval megbeszélték, hogy Dexter még visszamegy dolgozni a templomba. Így amikor Debra beszélni akart vele, ott kereste. Dexter hülye volt, hogy egy nyomozási helyszínen gyilkolt.
10/10
Pickwick 2012 jan. 03. - 21:50:20 10/10
(1113/1327)
Különben érdekes, hogy sokaknak nem tetszett a Nebraska-s rész. Én imádtam! :D (De én Rudyt is...)
Persze értem, hogy ez hová vezethetett volna a késõbbiekben, szóval valóban le kellett zárni. Mégis azon epizódok között szerepel, melyek leginkább elnyerték tetszésem ( és NEM csak Brian/Rudy miatt).
6/10
sawyerx 2011 dec. 31. - 19:53:23 6/10
(1112/1327)
===SPOILER lehet===

szerintem a 7. évad elején Dex valahogy lecsillapítja Debet, aztán az évad során -ahogy az Odaát új évadaiban sokszor az emlékezetkiesés és a víziók- visszatér a dolog, és feszültséget szít a tesók közt. a gyakornok úgy tûnik nekem, hogy csak valami sz*rkeverõ lesz, de valakit igen le fog alázni a továbbiakban a dolgaival.

Debra asszem' azért ment a templomban, mert valamit el kellett még ott intéznie a helyszínelés lezárásához, mondják is neki valamelyik jelenetben.

és én is leírom a véleményem, ami most kapásból a fejemben van :D :
nekem is az elsõ és második évad volt a best, azoknak olyan "hátborzongató" hangulatuk volt, a kedvencem a második évad, amikor Doakes kutakodik Dexter után; a harmadik olyan fura volt és a végén a megoldás nevetséges, és azt nem értettem, hogy "Miguel kezdettõl olyan volt, mint Dex és állatvér volt csak a késen, amit a bizalom jeléül adott", ezt úgy értették, hogy a gonoszság volt meg benn, vagy õ is ûzte az ipart? a negyedik elment, abban a "fõellenség" nem volt szimpatikus, de Rita halála jó volt; az ötödik parádés volt, a sorban-elfogyós téma tetszett, az új évad pedig mint már mondtam, Sam atya haláláig tetszett, aztán kimerült, és sok lett, illetve logikátlan. a végén azonban a professzoros dolog igen meglepett, a Debes téma pedig várható volt.

a szereplõk közül:
- Dexter: egyértelmû, bírom, de néha buta döntéseket hoz : )
- Debra: a karaktere igen szimpatikus, semmi gond vele, vicces és jól alakít
- Angel: eleinte fura volt, de jó karakter, az a kalap kell :D
- Laguerta: hátbatámadós piszok, ennek ellenére szívesen látom a sorozatban, de úgy érzem, meg fog halni, tipikus halnivaló stílusa és kinézete van
- Masuka: akin a legtöbbet lehet röhögni, a stílusa viszi a pálmát :D
- Quinn: szimpatikus karakter, a 6. évad elején megsajnáltam, jól ráb*szott
- Doakes: szintén kedvenc volt, reméltem a 2. évad végén, valahogy pajtik lesznek Dex-szel és tisztázzák az egészet, esetleg társul hozzá
- Rita és a gyerekek: õket utáltam a sorozatban, a gyerekek még elmentek, de Rita karaktere egy borzalom volt
- Lundy: kellett a halála, de õ is jó volt
- Dex apja: a visszaemlékezésekben eleinte nem csíptem, de a fejben játszódó jelenetekben bírom
- a fõbb gyilkosok közül a hûtõkocsis és az 5. évadbeli banda tetszett, a puerto rico-i beütésû 3. évados a kidolgozatlanság és a leszámolása miatt nem, Arti egy pszichopata beteg állat volt (és talán a magyar hangja is), õ nem, az ítéletnapos pedig addig, míg a professzorral "párosan csinálták"

kábé kapásból ennyi : )
wrossi 2011 dec. 28. - 15:39:07 Előzmény Kattrin
(1111/1327)
LaGuertá-t ne kedveld meg tulságosan,mert ha az elõmenetelérõl van szó az a nõ bármire képes.Tartok tõle,hogy fogunk még látni tõle durva dolgokat.Az ilyen köpönyegforgatók csak akkor kedveskednek ha az szolgálja az érdeküket.Persze egy sorozatban a szereplõk nem urai a saját tetteiknek,ki vannak szolgáltatva az alkotók szeszélyeinek.Az egyik évadban leönthetik cukormázzal,a következõben meg seprût dugnak a lába közé.Nem szeretem az ilyen következetlen cselekményvezetést,de néha az ötlettelenség arra inspirálja az alkotókat,hogy néhány szereplõvel így kibabráljanak.
wrossi 2011 dec. 28. - 09:39:07
(1110/1327)
Nekem is az 5. évad a kedvencem,nem is kevéssel veri a többit.
Évadról-évadra forrósodik a talaj Dex lába alatt,de ez nem is csoda hiszen egy rendõrségen dolgozó sorozatgyilkos elõbb vagy utóbb csak szemet szúr valakinek.Most már annyi a gyanus körülmény,hogy ha további évadokat akarnak csinálni akkor három dolgot tehetnek a készítõk:1.Dex válogatás nélkül elkezdi kinyírni az útjában lévõ embereket,de ezzel elveszítené a nézõk szimpátiáját.
2.Mindenki elõtt lebuktatják és a továbbiakban szökevényként tevékenykedik tovább.
3.Minden marad a régiben és az összes Dex ellen szoló bizonyítékot figyelmen kívül hagyják mintha a törvény felett állna.Talán ez a legrosszabb opció mert így az egész történet hiteltelenné válna.

Van még egy alternatív lehetõség amivel sokkolhatnák a nézõsereget.Ha Dex meggyõzné néhány munkatársát - elsõsorban Deb-et - hogy amit csinál az helyes és támogassák a tevékenységét.
9/10
Teszka 2011 dec. 28. - 00:18:57 9/10
(1109/1327)
SPOILER 6.ÉVAD........

Amúgy meg mi a fenének ment el Debra a templomba?Egyébként meg nem csodálkoznék azon ha a 7.évadban a gyakornok fiú lenne az új sorozatgyilkos...
9/10
Teszka 2011 dec. 28. - 00:11:09 9/10
(1108/1327)
-ma befejeztem a 6. évadot is.Nekem az összes évad közül az 5.tetszett a legjobban,annyira hogy a végén már sajnáltam is hogy SPOILER ELEJE elvesztette a nõt akit megszerettet.jó lett volna ott egy happy and .Annyira jól összeilletek. SPOILER VÉGE.A 6.évad vallásos története nem tetszett,úgy ahogy a 3.-é Miguel Prado-os rész sem.A következõ második helyet nálam az 1.évad nyerte meg,amiben a hûtõkocsis gyilkos volt.Utána pedig az 4.évad,Egyébként nem értettem a 6 évad végén ezt a SPOILER!!!! szerelem dolgot,hisz akármennyire is testvérek,még ha nem is vér szerint,akkor sem illenek egymáshoz.Kíváncsi leszek hogy a 7.évadban mi lesz,Deb tuti nem dobja fel a testvérét,szerintem Dexter jó magyarázattal fog szolgálni neki,hogy csak egyszeri esett ez.SPOILER VÉGE.Remélem hamar jön majd a 7.évad.:)