sandros5000 2009 máj. 15. - 20:14:38
(107/187)
Director és arra nem gondolsz hogy azért lett ilyen tré a film mert a producerek szándékosan nem érdekelte az egész, mert azt gondolták hogy a Márkanév eladja a terméket. Majd megtanulod hogy az élet sajnos ilyen mindenki a profitra meg és a legtöbb embert nem nagyon érdekli hogy mit tesz közben tönkre és kinn gázolt át. Ez a film pont így született és tényleg ostobának nézik a nézõt, ez kifejezetten a popcorn agyúaknak készült hogy az effektek majd elviszik a storyt, úgyis a y meg z generáció már sajnos gondolkodásra képtelen és csak a gyors effektek jutnak el a sötét agyukba. Tisztelet a kivételnek, de azt hiszitek ezt a pénzes csávók nem tudják.

A pókerarcokban volt ha a kártyaasztalnál fél óra után nem tudod hogy ki a balek akkor te vagy az, ha itt nem jössz rá hogy szánalmas lehúzásra megy a film, akkor te vagy a célközönség, a popcorn agyú effekt õrült.
4/10
slaven 2009 máj. 14. - 23:55:45 4/10
(106/187)
Gratulálok, sikerült bõ 1 óra alatt lerombolni, amit több 100 részen keresztül felépített a mese anno.

-kb fél óra alatt akarták a történetet és az elõzményeket felvázolni, amit lehetetlen vállalkozás... nem derül ki semmi, hogy ki kicsoda, mi miért történik.
-a szereplõk, a helyszínek csak minimálisan igazodtak az eredetihez, ami alapjában véve nem lenne gond, de így, hogy részben másolni próbálják a mesét, részben újítani akarnak, együtt nagyon gagyi...
-a történetbõl teljesen hiányzik az akció, a végén reméltem, hogy egy látványos, erõteljes, izgalmas végjátékkal zárnak, ennek ellenére egy kiscsoportos óvódást sem hoznak lázba ilyen befejezéssel...ráadásul annyira összecsapták, hogy aki nem látta a mesét nem érthet semmit belõle..
***SPOILER
-ami pedig a legnagyobb vicc, hogy 7 nap alatt sikerült olyan dolgokat megtanulnia, amire eddig 18 év is kevés volt, miközben mindenki rohadtul vidám, és a csajokon jár az esze.***SPOILER VÉGE

NEVETSÉGES!Kár megnézni annak, aki igazi fan, mert keserû lesz a szájíze tõle:S
1/10
Loynis 2009 máj. 11. - 21:16:14 1/10
(105/187)
Lehetne az oldalon mondjuk -10-es értékelés is, vagy -1000-es, bár szerintem még az is kevés lenne ehhez a remekmûhöz. Végignéztem az összes Dragon Ball részt, mondhatni szeretem, akár fannak is hívhatnak. Ahogy az elõttem szólók is mondták, ha nem vennénk figyelembe, hogy van 700 résznyi elõzménye ennek a filmnek, akkor is meglehetõsen minimális az a szint, amit megütött. Ha a szép effekteket nézzük, akkor azok talán felsorolhatók pozitívumként, vagy az, hogy a karakterek neve megmaradt, de ezen kívül túl sok egyebet nehezen.

Ha figyelembe vesszük, hogy van egy rakás elõzménye, amit megpróbáltak feldolgozni, akkor pedig végképp nem mondható jónak sem, se másnak. Ha bármelyik készítõ megnézte volna az összes részt, talán valami jót is kihozhattak volna belõle, de így elég nehéz lett volna bármit is... Mintha a Harry Potter 7 könyvét próbálták volna vászonra vinni 1 órában, és lehet, hogy kicsit keveset mondok még így is... Még ha néhány apróbb nehezen megvalósítható tényt kicsit megváltoztattak volna, mert mondjuk nehéz Piccolo fejére antennát varázsolni, akkor még azt lehetne mondani, hogy jó, ezt elnézzük, semmi sem lehet tökéletes, de az, hogy alapvetõ hibákat ejtenek és ekkorákat... A napfogyatkozás, a telihold, Ozaro, Gohan halála, az ok, amiért Gokut a földre küldték, áh, nem is sorolom, katasztrófa...

Az is érdekes tény, hogy 100 embernek több mint a fele 5-nél jobb értéket adott rá... Márpedig jellemzõen azok nézték meg a filmet, akik valamennyire is szerették a Dragon Ball sorozatot, márpedig ha közül csak egy is 1-nél jobbra értékeli, az elbujdoshat.
sandros5000 2009 máj. 09. - 16:02:19
(104/187)
Dragonball mikor futott a tv-ben, épp érettségiztem és jó volt kikapcsolódni a tanulásból, de igazi nagy fan sohasem voltam. Nem vártam túl sokat a filmtõl, de az amerikaiak megint bemutatták, ha valami papíron van, vagy más adathordozón, õket az cseppet sem érdekli mert mi majd a cím elolvasása után jobbat csinálunk, a többi úgysem érdekes. Szar dolog az olvasás, a hagyomány, a mítosz, a tisztelet, az értékek megõrzése azt sem tudom mit jelent.
Amerikai forgatókönyvíró gondolkodása:
1, milyen korban és helyszínen játszódik, mindegy nem érdekes, már látom magam elõtt egy középiskola sok jó csaj és egy lúzer fiú, ez jó helyszín és cseppet sem lerágott. A fiút állandóan terrorizálják, de majd kinövi és a végén õ lesz a legmenõbb és minden össze jön neki csaj, siker, népszerûség.
Megjegyzésem, aki erre nem tud azonnal 20 filmet mondani az elsüllyedhet szégyenében.
2, történet bevezetése, motiváció: jó lesz a gyûrûk ura 1 részes jelenetei, vagy bármely más film ami a jó és a rossz örök harcáról szól, nem kell gondolkodni, a popcorn agyúak is megértik, hiszem már látták vagy ezerszer. A szerencsétlen srácnak halljon meg valami rokona, mégis csak egy verekedõs film, na meg ugye volt a nyolcvanas évek akciófilm áradata, mikor úgy indult hogy a fõhõs valakije meghalt, és a bosszú annyira egyszerû érzés és már elõre vetíti a nem túl bonyolult történetet.
Megjegyzésem: ilyet sem láttunk még, frappáns bevezetõnek megteszi, míg a hígagyúak a kolát isszák vagy a büfébõl jönnek, vagy épp telefonálnak.
3, szereplõk: te John én nem olvastam végig, tudod kik szerepeltek a sorozatban, lökjél már pár nevet mert fingom sincs róla. Aha Bulma biztos valami verekedõs csaj, meg egyébként is ez egy harcos anime, itt mindenki verekszik, áh leszarom hogy mást csinált a sorozatban itt verekedni fog és kész. A gondolkodás vagy az ész úgy is uncsi karakter, meg senki sem szereti az okoskodókat, majd ráadunk valami tangát, vagy meg fogja a fenekét, így kihangsúlyozzuk hogy õ okos is.
Az eredetiben ezek a karakterek késõbb barátokká válnak, áh majd kitalálunk valamit beszívunk és majd megoldjuk, maradjunk, a nem túl bonyolult jól bevált jó és a rossz harcánál, ezt megérti a nép, és ha történetet váltanánk akkor gondolkodnunk kellene, és tudod John utálom az olyan storykat amikor gondolkodni kell és nem lehet a klisékbõl felépíteni.
Semmelyik a karakter nem hasonlít az eredetijére, ez teszi páratlanná az "alkotást", pár kulcs szereplõt meg kihagyjunk, mert hígagyúak nem bírnák a szereplõket megjegyezni, maradjunk a csajoknál mert erotikával el lehet õket adni, és emeljük ki azokat a karaktereket akik csajozni akarnak. Tudod mint a HSM 3 -ban hátha ezért is rajonganak majd buta tinilányok. Szóval megvannak a szereplõk, egy csavesz, pár szexi csaj, egy név az akciósztárokból és egy félhomokos japán transzvesztita, hogy minden réteg meg legyen.
4, történet: alapkoncepció a jó és a rossz harca, tegyünk még be egy szálat mert elég gyenge, te John nem szerepelnek kristálygömbök is ott, de mi a lényegük, á kit érdekel össze kell gyûjteni aztán annyi, majd lesz belõle valami. Meg van, te John nincs sok logikai hézag a storyban majd nagy öreg mester löki tovább a dolgokat, nekem nincs erõm ok-okozatot és háttértörténet írni, különben is mikor ezt tanultuk hiányoztam a suliból.
Akkor szerintem kész vagyunk.
Megjegyzés olyan butaságok mint a sivatag árkot ásni hogy valaki beleessen és így pénzt szerezni, állati nyerõ ötlet. Repeszteni a chippel mikor a kilométer óra kiakadt, de azért a gázt még tövig lehet nyomni.
Ellenõrzés: Fõnök, na srácok vannak benne csihi-puhi meg szexi csajok meg piff-puff, meg computer grafikák meg high tech?
Van fõnök csihi-puhi, piff-puff és még szexy csajok is akik értelmetlenül verik egymást.

Na akkor szép munkát végeztünk, és mindezt egy éjszaka alatt, és büszkék lehetünk csak ennyire vagyunk képesk.

Na ennyi lett a film, aki azt mondja hogy a dragonball-ból ennyit lehetett kihozni és jó munkát végeztek, az inkább maradjon csöndben mert vagy nem élt eleget vagy abszolút nem tudja hogy mûködik a világ.
Egy nagy nulla a film.
mclane 2009 ápr. 29. - 19:20:31
(103/187)
megnéztem a filmet nagyon rossz mi ez a szarság?:D még jó hogy ilyen rövid volt ha 2 órás lett volna tuti nem birtam volna végignézni ezt az elcseszett gyerekfilmet:S
7/10
rubber 2009 ápr. 29. - 13:16:10 7/10
(102/187)
Én ma néztem meg a filmet szerintem annyira nem volt rossz ennek a srácnak nem állt rosszul a Goku szerep a Piccolo is egészen jól megvolt csinálva.Persze egy Dragon Ballhoz jobb filmet kellett volna csinálni rövid is volt csomó szereplõ kihagyva stbstb bár szerintem olyant mint a mese volt nem is lehetett volna csinálni.Összességében tényleg annyira nem rossz.
1/10
songoku88 2009 ápr. 23. - 00:27:17 1/10
(101/187)
Én csak az amerikai elõzetest láttam, de az alapján azt mondtam: mi ez a szemét, ez a Dragon Ball mítosz meggyalázása.

Én a Dragon Ball írója helyében beperelném a készítõket. Borzalom...
2/10
Felgolos 2009 ápr. 21. - 14:41:26 2/10
(100/187)
Nagyon rossz film. Hiába, ezt az alkotóknak békén kellett volna hagyni, nem lehet csak úgy egy animébõl klassz filmet csinálni, kivételek persze vannak (pl, Death Note)
6/10
beo71 2009 ápr. 20. - 20:28:26 6/10
(99/187)
Ártatlan film,a Hawai ingben flangáló Chow Yun-Fat kicsit megdobja a mosolyszintet.6/10.
Nem igazán foglalkozom mangákkal és animékkel,mivel félek kicsit tõle,egy-két embert ismerek,akik mélyebben belementek,az egyik most japánul tanul és ott akar élni,a másik sem teljesen normális,fegyvert semmiképp sem adnék a kezébe.Mondjuk a Szellem a gépben megfogott,de inkább nem merészkedem erre a területre,így a gyerekeimmel ültem le elé és felkészültem a várható bárgyú amerika-feelinges árura.Talán emiatt nem borultam ki egyáltalán,csak élveztem egy gyermekfilm nem matinés adását,de azért nem tudom,hogyan tudnának rávenni,hogy még egyszer megnézzem.Bár,Bódy Szilvi talán el tudná érni,csak ne szólaljon meg!
10/10
bazsi900 2009 ápr. 20. - 19:33:39 10/10
(98/187)
De egyszer biztos volt bulma kezébe fegyver:az elsõ részbe fejbe lõtte szerencsétlen son gokut:D:D

És a félre értések miatt a 10 csillag itt a nevemnél esküszöm véletlen, az egyest akartam megnyomni csak mellényultam elég rendesen.:)
misi4554 2009 ápr. 20. - 18:44:33
(97/187)
Ja, és még egy: megfáztál? megoldás: Kamehameha rendetlenség van a szobádban? Kamehameha meghalt a haverod? Kamehameha. Nevetséges.
misi4554 2009 ápr. 20. - 18:40:22
(96/187)
Ez a film abba a kategóriába tartozik, ami akkor is kritikán aluli lenne ha nem erõltették volna rá a Dragonball címet. Iszonyatosnak tartom, hogy ezzel akarják eladni a szemetet. A szereplõk egyáltalán nem voltak tisztában kit is játszanak(pl: Bulma kék hajához nem ragaszkodtam volna, de az, hogy a sorozat alatt egyszer nem fogott a kezében fegyvert az biztos). Hova tûnt a szereplõk jósága és idióta hozzáállása a dolgokhoz? Oozaru pedig már csak a csúcs volt. A film 1 és negyed órájából az következtetem, hogy a közepén valaki rájött, torzszülöttet teremtettek és gyorsan lesûrítették az egészet.
4/10
Les 2009 ápr. 19. - 19:39:07 4/10
(95/187)
Gyenge volt. A látvány volt a legjobb.

4/10
PerverzBabi 2009 ápr. 19. - 19:34:56
(94/187)
Szerintem sem volt olyan rossz, mint vártam. Fanok azért ne dobják ki a pénzüket mozijegyre.
A lehetõségekhez képest nem volt rosszul megírva, de nagyon rosszak voltak a színészek, túl rövid volt az idõ a cselekmény kidolgozására, és hiányzik belõle a DB világa.
8/10
FICEK9 2009 ápr. 19. - 17:00:46 8/10
(93/187)
Õszintén szólva, mint régi Dragonball rajongó nem vártam sokat ettõl a filmtõl, mivel tudom milyenek a "halivúdi" feldolgozások manapság és nem is csalódtam. Sõt, szerintem egész jól sikerült, és várom a folytatást! Egy valami nem tetszett csak benne, hogy ilyen rövid lett. Szerintem igazán lehetett volna legalább másfél (vagy még inkább 2) órás és kicsit kidolgozottabb a történet. Bár így is meglepett, hogy mégis mennyi fontos összefüggésre rámutatott a nem kevés részes sorozattal kapcsolatban, de azért nem hiánytalanul.
4/10
idõjós1010 2009 ápr. 18. - 19:47:19 4/10
(92/187)
:-) tetszik :-)
Igazad van.
Protoss1 2009 ápr. 18. - 19:20:43
(91/187)
Üdv!

Szerintem, ha már Dragonball lehetett volna több köze a sorozathoz. Olvasva a többi hozzászólás a kedves hozzászólóknak, akik megtalálták az azonosságot: amik stimmelnek a nevek, meg a 7 sárkánygömb.

Egyetlen kérdésem van a filmmel kapcsolatban: Film+-on mikor adják? :P
Cruella 2009 ápr. 18. - 11:21:34
(90/187)
Megnéztem... szerintem kiábrándító volt. Az anime sokkal jobb, mondjuk annyira nem rajongok azért se... de ez...
6/10
Zsütz 2009 ápr. 16. - 21:00:08 6/10
(89/187)
Hát én most jöttem a moziból... Mint már mondtam, nekem nincsenek elõítéleteim annak ellenére, hogy a sorozatot egyáltalán nem szerettem. De J. Chatwint én ahol eddig láttam (össz két film mondjuk :D) ott nagyon hiteles volt.
Hát igazából most is, már ha Songokut el lehet hitelesen játszani... Maga a film egy amcsi mese volt, én nem tudom, menniyben hasonlított az animéra, de annnnnnyira ki lehetett számítani... Ráadásul a látvány nem volt elég részletes, minden akciójelenet gyors volt és össze-vissza. ÉS a moziban még csak a hang sem volt elég jó... A színészek nagyon elviccelték sztem az egészet, a grimaszokon szakadtunk :D, a szinkron pedig egyszerûen borzalmas, mármint Songokué meg a Pikkolóé (ha így írják).Nem tudom, milyen nóném embereket kértek fel, de sztem nem mostanában fogjuk hallani õket. Olyan JúóbanRosszban-stílusõ hanglejtés és kiejtés volt... :D
Nekem egy 6/10, mert jó volt Justin haja, meg volt pár viccesebb jelenet :D és azért moziélmény az volt. Na meg jót röhögtem a haverommal. :D Persze nem (csak) a filmen... :D
keseruistvan 2009 ápr. 16. - 20:36:56 Előzmény hakuso07
(88/187)
Hát csalódni nem csalódtam , mert tudtam hogy egy ehhez hasonló filmet látok. nagyon sajnáltam hogy bõ egy órába próbáltak belezsúfolni sok mindent így a karakterek teljességgel kidolgozatlanok lettek, a történet se mindenhol érthetõ sok logikai hézag maradt, amit sajnos a jó színészi teljesítmény se tudott kompenzálni. Azontúl egy egész jó kis filmet láttam ami még jobban tetszett volna ha nem a Dragonball címet viseli. Valljuk be: Ez ahhoz kevés volt. Meg persze kár is volna azt hinni hogy átlehetne ültetni élõszereplõs mozifilmbe. A Dragonball egy anim jobb is ha az is marad. De persze ez csak az én vélemény és lehet hogy nincs is igazam. Aki másként gondolja kérem ne haragudjon de szívesen olvasom a válaszát.