2/10
Penpumpa 2011 jan. 04. - 22:24:43 2/10
(147/187)
Én nagy rajongója vagyok a sorozatnak, és ezért sajna alig volt a filmben összességében 10 perc, ami nem mond ellent az eredeti sorozatnak. Elõre szólok, spoileres lesz az írásom. Már a film intrójában mondanak olyat, ami ellentmond a sorozatnak, pl. hogy a film szerint 7 harcos gyõzte le Piccolot, holott a sorozatban egyedül gyõzte le Roshi mestere. De azért ilyenekbe nem kéne belekötni, sokakat úgyse zavar. Engem leginkább az zavart, hogy a karakterek többségét megcsúfolták. Pl. Goku a filmben egy nagy lúzer, nincsenek barátai, senki nem áll vele szóba, a nagymenõk meg folyton cikizik. A sorozatban Goku azt se tudja, mi a különbség a fiú és a lány között, nem jár iskolába, az erdõben lakik egyedül, a karaktere humoros, szerethetõ, nem pedig egy lúzer, akit csak sajnálni kéne. De a többi karakter, mint Bulma is egészen más. A filmben végig lõfegyverekkel van felszerelve, az ember azt hinné, hogy bármelyik pillanatban képes szétlõni a fejedet, ha rosszul nézel rá. A sorozatban pont az ellentéte, kicsit beképzelt, és a legkisebb veszélynél is rendesen meg tud ijedni. A történetben is vannak komoly hülyeségek, pl. Gohan halála, vagy az átváltozás, vagy éppen Goku eredete. Ugye a filmben Gohan úgy hal meg, hogy Piccolo megöli, a sorozatban meg épp, hogy Goku öli meg, mikor átváltozik. Az átváltozás meg a filmben csak napfogyatkozáskor történhet meg, holott a sorozatban minden teliholdkor át tud Goku változni, feltéve ha megvan a farka. És azt se nagyon kedveltem, mikor Piccolo azt mesélte, hogy Gokut azért küldték a Földre, hogy mikor átváltozik, akkor õt szolgálja. De ha ez tényleg igaz lenne, akkor Goku nem is saiyajin, tehát a többi csillagharcos se létezik. Ezeken kívül még vannak olyan hülyeségek, pl. Goku a filmben mondja a keménylegényeknek, hogy nem harcol velük, erre õk szépen megtámadják, Goku meg szépen kihajol az ütések elõl, aminek következtében az ellenfelei szépen kiütik egymást. Könyörgöm, eddig ezt miért nem tudta megtenni? Most sem ütötte meg õket, csak elhajolt, és õ gyõzött. Vagy a filmben miért nem voltak igazi verekedések? Kemény harcmûvészet, mint a sorozatban? Helyette kaptunk néha egy-két fénylõ gömböt, meg számítógépes gyorsított ütéseket. Egyáltalán Piccolo miért nem hal meg a film végén? A sorozatban is meghal, de elõtte "megszüli" a fiát. Meg ki volt az a 3,14csa Piccolo mellett? Mert a stáblista szerint õ az a karakter, aki a sorozatban az egyik legcsicskább ellenfél csicskása volt, nem pedig nõi Rambo-imitátor. Egyáltalán miért próbálták az elsõ 100 részt összepasszírozni, és kidobni ezt a szennyet filmként? Miért nem gondolták át, mit kéne megtartani és mit kéne elvenni a filmhez. Simán csinálhattak volna egy jobb sztorit, ami még hû az eredeti történethez, és nem is kellett volna a legelejétõl kezdeni a történetet, vagy legalább a karaktereket hagyhatták volna meg úgy, ahogy mindenki ismeri.
6/10
Atis88 2010 dec. 20. - 17:20:59 6/10
(146/187)
Nem az szánalmas, hogy filmvászonra vitték hanem az, ahogy arra vitték! Igen is sikerese film lehetett volna ha nem basszák így el a storyt. Hûnek kellett volna maradni a rajzfilm történetéhez, meg nem ilyen nyeszlett színészt kellett volna Goku szerepére találni és akkor igen jó film lehetett volna belõle. Ha lesz belõle folytatás (amit sajna kétlek, de azért remélek), akkor remélem nem megy a forgatókönyv író a saját hülye gondolatai után, mert amint láthatta az nem vezet jóra.
1/10
Keba 2010 dec. 08. - 02:04:35 1/10
(145/187)
Hogy tetszett a film? hmmm....bõ 1 óra tömény ganéj!!! Egy értékelhetõ rész sem volt benne. Azaz lett volna kb. 10-15 perc, ha nem az a címe ami, és nem az a szereplõk neve ami, a sztorin meg már csak kicsit kellett volna még ferdíteni, hogy valami egyedinek tûnõ f*st hozzanak létre. De ez így kész gyalázat....még a szar filmek között se állja meg a helyét se színészi alakításban, se megvalósításban. Óriási hiba volt filmvászonra vinni, nem is értem az ilyen gondolkodású embereket. Több szót nem érdemel ez a hányadék, be is fejeztem.
1pont

(Az anime-sorozatot viszont imádtam!)
6/10
regley 2010 szept. 30. - 14:04:15 6/10
(144/187)
szerintem olyan egyszer, max. kétszer megnézhetõ volt a film, mivel fantasy és ez kendvenc mûfajom ezért megér egy 6-ost a tizes skálán. de az anime razfilmhez képest tényleg gyenge, bár én nagyon régen néztem még, mikor még tök kisgyerek voltam, de akkor se mindig és anynira nem voltam oda érte, ink az öcsém. és moziban megnézi tényleg nem éri meg,én is elõször letöltötten láttam még tavaly, most ma a HBO-n.
buncow 2010 szept. 26. - 16:50:17
(143/187)
van benne pár jó rész, de igazából az egész film olyan, mint egy hosszúra nyúlt trailer, az események túl gyorsak, egy több száz részes mesét nem lett volna szabad másfél órába besûríteni, ráadásul úgy, hogy az eredeti sztoritól és szereplõktõl sokszor nagyon messze áll..
Lehane13 2010 ápr. 29. - 11:18:09
(142/187)
háááát...a mese után ezerszer többet vártam...bár én naív.....egyszer elmegy...mégegyszer már nemnézném meg...James Marsters miatt 10/4
4/10
kukec 2010 ápr. 12. - 00:32:11 4/10
(141/187)
Hát... ez egy fos volt!! :@ 4p
1/10
cuyper20 2010 febr. 16. - 08:30:44 1/10 Előzmény JungleBunny
(140/187)
ez valami hihetetlenûl szar szinte az egészet átröhögtem annyira gagyi ez nemis a dragon ball ez csak valami kibaszottul szar utánzása és szégyen hogy egy ilyen kidobnak a mozikba!!!
JungleBunny 2010 jan. 17. - 20:39:23
(139/187)
...

A rajzfilmhez képest szerencsére gyenge, viszont filmnek is az, ami meg egyáltalán nem szerencsés.

Nem tetszett.
handris83 2010 jan. 06. - 15:58:31
(138/187)
ez most kicsit hosszú lesz, de talán érdemes elolvasni...:)
elõre leszögezném, hogy ez egy szubjektív hozzászólás és csak a saját véleményemet fogja tükrözni, és már most bocsánatot kérek mindazoktól, akiket megbántok majd, de ez egy nagy sz*r!!!!
szakközépiskolás voltam, amikor elkezdték vetíteni a DB-t, és, ha nem is lettem azonnal rajongója, jó pár epizód után levakarhatatlan lettem a tv-rõl, mikor ez ment. a filmet csak ma mertem megnézni, pedig már nagyon vártam, csak féltem tõle... és sajnos nem ok nélkül... a látvány nem volt rossz, de a sztori sajnos igen... olvastam sok hozzászólást igazi fanoktól, és tény, hogy volt némelyikben igazság is, de voltak olyanok is, akik sajnos nem látják át, hogyan készül egy film, ami feldolgozása valaminek: legyen az regény, képregény vagy akár egy rajzfilmsorozat. sokan elvárták, hogy a 400 részes sorozatnak - vagy a 150 részes elsõ szériának - minden eleme benne legyen. ezt nem lehet megvalósítani! nagyon jó ötlet volt, hogy nemcsak hollywood-i/amerikai színészek voltak benne, hanem ázsiai származásúak is, hisz onnan jött az egész. csak... ***SPOILER*** ha már arról beszélünk, hogy milyen a sztori és kik hiányoznak belõle, akkor kérdem én, hol van Kuririn...? persze lehet azt mondani, hogy nem fér bele, de, ha õ nem fér bele, akkor az a nõ, aki piccolo társa volt, az ki...?:S hogy fér bele egy olyan szereplõ, aki a sorozatban nem is volt...? vagy csak én nem tudom, hogy kicsoda... és, ha már yamcha is benne volt /borzalmas melírozott hajjal, fekete helyett:S/, akkor goku legjobb barátja az egész DB alatt - a kezdetektõl -, miért nincsen...? ***SPOILER***
vannak olyan kultikus alkotások, amiket nehéz filmre vinni, de mégis sikerült, és majdnem ugyanakkor klasszikusok lettek, mint az eredeti: szárnyas fejvadász, dûne, gyûrûk ura...stb.
nem értem miért nem lehetett hasonlót csinálni, mint, amit peter jackson csinált a gyûrûk urából? egy grandiózus, látványos, összesen vagy 10 órás trilógiát...? nem hiszem, hogy nem találtak volna 1 olyan stúdiót, aki ne vállalta volna ezt be! egy olyan korszakban - ami igaz, talán már leáldozóban van -, ahol egymást érik a fantasy/sci-fi feldolgozások... fõleg, hogy tudjuk mekkora az ázsiai piac...
***SPOILER*** na, de végül is kár siránkozni, mert megcsinálták ezt a trutyit történet, kuririn és harcmûvészeti torna nélkül, egy igen rossz yamcha-val és befejezéssel... legalább a harcot a végén memg lehetett volna DB-sre /amikor akár tucat részen keresztül is harcolt goku egy ellenfelével/ csinálni, nem pedig 2 perc alatt lezavarni... ***SPOILER***
na, de mindjárt befejezem, csak még egy hasonlat: azért, ha az avatar-t 300 millióból csinálták meg, akkor az erre szánt 100 millió kicsit soknak tûnik... remélem a 2. résznél már kapunk vissza valamit a DB szellemiségébõl, ha mást nem is ***SPOILER*** kuririn-t...;) és legalább még tensinhan-t...:D ***SPOILER***
10/10
19978 2009 dec. 07. - 15:35:37 10/10 Előzmény miskah
(137/187)
szerintem egész jó volt a szinkronok nem a legjobbak meg rövid is de am szerintem nem volt rossz
1/10
miskah 2009 okt. 17. - 22:00:45 1/10
(136/187)
Chow mit keress itt? :O
wiliwonka 2009 okt. 08. - 19:49:31
(135/187)
Kár volt ezt megcsinálni. Annyi plusszot adnék neki, hogy a fõszereplõ gyerek (Songoku, NEM GOKU!) legalább hasonlított az eredetire.
2008 2009 szept. 29. - 16:54:28
(134/187)
roborobi1997 2009 szept. 01. - 13:50:47
(133/187)
a meséhez képest rövid

ha mondjuk lenne még pár rész aakor jobb lenne

így röviden 10/4
10/10
hellomilo 2009 aug. 24. - 17:11:00 10/10
(132/187)
Nekem nagyon bejött a film. Aztény hogy kicsit rövidke,de attól tüggetlenül jo lett. És nekem apoénok is bejönnek...nekem visszaadta a db fillinget...:-)
3/10
weakmind 2009 aug. 14. - 13:10:54 3/10
(131/187)
Meg lehetett nézni egyszer, nem lenne rossz film, csakhát ugye a Dragonballról készült. Akkor viszont igenis szempont, hogy mennyire felel meg ennek a történet, akárhogy is magyarázzák pár helyen hogy nem az. Hát azt hiszem felesleges taglalni bárkinek aki ismerõs a kérdésben hogy rohadtul nem felel meg.:) Így egybevetve mindent kb 10/4
2/10
missLady 2009 aug. 13. - 22:39:08 2/10
(130/187)
szörnyû! majdnem bealudtam rajta. 10/2 de csak a fõszereplõ miatt.:)
7/10
Gretti 2009 júl. 29. - 00:47:12 7/10
(129/187)
Szerintem azért nem lett annyira rossz. akik nem DB fanok 1x nézhetõs kateg, de sztem a nagy rajongóknak többször is meg lehet nézni. pl én. a Dragon Ball kitejedése túl nagy, alighiszem, h filmben ezt igy meg lehetne oldani. szal ahhoz képedt ez egész jó lett. nekem megér egy 7est.
Thorstein222 2009 júl. 28. - 04:41:02
(128/187)
Nekem tetszett! Én nem vártam többet tõle. Nem is lehet, mivel élõszereplõs, soha nem lesz hiteles, de számomra élvezhetõ volt. Nagyon kellemes és aranyos film, bár talán inkább gyerekeknek ill. a fiatalabb korosztálynak való.