xzibit2009 2009 jún. 18. - 18:11:33
(127/187)
vagy pl nem USA-ban csinálni, hanem a japánok csinálnák a filmet is, mint a sorozatot. Talán akkor...
sipka 2009 jún. 18. - 16:06:54 Előzmény BaldGhost
(126/187)
Kizárt, hogy legyen 2. rész. Világviszonylatban csak 54 milliót kaszált, ami igencsak elenyészõ a gyártási költségekhez képest. Magyarán szólva egy igazi kamikaze akció lenne, ha tovább folytatnák :)
Sajnos az egész filmet újra kéne gondolni, és ismét belefogni. De ez nyilván nem mostanában lesz, hanem kb. úgy 10-12 év múlva, amikor már mindenki kiheverte ezt a szánalmas gyerekmatinét.
xzibit2009 2009 jún. 18. - 12:42:14
(125/187)
tökmind1, hogy lesz-e 2.része vagy nem. Én már eldöntöttem, attól, hogy DragonBall ez is még nem nézem meg. Mert sz*r az egész.

Igen, DB-ból a Z a legjobb (Vegita, Dermesztõ, Cell, Boo). Ez a 4es van a Z-ben. A GT kicsit nem jó már. De az a baj, hogy a GT-t nem lehetett megnézni magyarul és már nem is lehet soha. Kár érte.
Németül láttam pár részt, úgy jó volt, de sajna megszûnt az RTL II adóm, így nem tudtam tovább nézni....
5/10
BaldGhost 2009 jún. 18. - 12:33:53 5/10 Előzmény xzibit2009
(124/187)
Hát sok mindenkivel egyetértek egyszerûen illúzióromboló nem vmi jó sõt inkább egy rakás kaka!Honnét vették egyáltalán a történetet?jah és az összes rajzfilm közül a Z a legjobb!És tuti lesz sajna 2.része.. Bár nekem a filmben a Bulma tetszett,jó csaj. :D
Nickelodeon00 2009 jún. 17. - 13:21:58
(123/187)
Igen a rajz filmnek legendája volt ha lehet így mondani.
De ezzel le is rombolták.
ennyi,nem kéne a jó sorozatokat elbaszni gagyi filmekkel.
Ráadásul ez élõ szereplõs.
azt mondom rajfzfilmbe megcsinálják oké.
de ez...
a Gumimacikat nem akarják élõ szereplõsen megcsinálni?:):D
xzibit2009 2009 jún. 16. - 22:29:59 Előzmény Nickelodeon00
(122/187)
Totálisan 1et értek veled!

A DragonBall sorozat klasszikussá vált a magyar tiniknél is. Minden 2. gyerek nézte az tuti.

Én már mielõtt nem is láttam a filmet, csak hallottam róla, hogy készül, már akkor mondtam, hogy MI A FENÉNEK??? S be is igazolódott a sejtésem.

KÁR VOLT EZT a sz*rt megcsinálni. Jóformán meggyalázta a sorozatot.
sipka 2009 jún. 16. - 22:05:53
(121/187)
Fáj, szúr, ég a lágyékom... Nem, ez nem prosztata gyulladás, hanem csak azon nyugtalan fészkelõdéseim mellékhatása, amiért átkellet vészelnem ezen unalom ittas anime feldolgozást. Nagy szorgalommal kerestem az azonossági pontokat az eredeti sorozathoz mérten, de kitartásom eredménye nem túl rózsás.
Ez Evolúció?! Szerintem inkább retardáció, vagy mondjuk mutáció, de semmiképpen sem Evolúció. Az egész egy nagy idétlenség, még azoknak is akik egyetlenegy Dragonball részt sem láttak. Szörnyû tudni, hogy 10 milliók repültek ki az ablakon, hogy létrejöhessen ez a blõd marhaság, amin csak a kisbabák képesek õszinte mosollyal tapsikolni. Olyan az egész film mintha megfogták volna a "High School Musical" trendi szereplõit, a "Speed Racer" rikító atmoszféráját, és a "Pofonok földje" harci koreográfiáját, majd egész egyszerûen összeturmixolták volna õket. De elmondhatjuk pozitívumként hogy legalább rövid lett, így nincs idõnk belebonyolódni karfánk reflexszerû szétszedésébe.
Pedig mennyire bizakodtam, hogy hátha méltó módon lesz adaptálva, de miután megláttam Picolo játékbaba fejét, letettem a túlzott elvárásokról. Hol vannak ebben a híres-véres küzdelmek amik kiemelték az átlagból a sárkánygömbõs sztorit? A válasz: Sehol. Semmilyen sebesülést nem szenved senki az egész film során, csak látványos energia löketek száguldanak ide-oda, amik sterilé teszik a harcok komolyságát. S ez bizony megbocsáthatatlan hiba!
Pffúú, nem akarom tovább húzni a becsmérlõ zrikálást, így legyen elég annyi: ez egy óvodás film (szerintem).

SPOILER
UI: A mélypont számomra az a rész, amikor Goku a legyõzött ellenfeleit használja macskakõnek a lávatenger átugrálásához... Nagy ötlet, mi? :D
SPOILER VÉGE
Nickelodeon00 2009 jún. 07. - 13:24:48
(120/187)
Én azt nem értem,hogy minek csinálták ezt?
A rajzfilmet szeretem,de ez egy rakás szar!
Minek kell így elb*szni nem értem
Devon 2009 jún. 04. - 12:10:01
(119/187)
Elment egynek,de nem volt nagyszám,megint egy film amit nagy dobra vertek,aztán semmi extra.Az effektek elmentek,de a magyar szinkron....pffffff
de azért meg lehet nézni:)
lumiere 2009 máj. 29. - 23:39:57
(118/187)
Fúúúú, én is most néztem meg, de bennem sem hagyott túl nagy nyomot a film. James Marsters (Piccolo) tök jól nézett ki, viszont nem értettem, hogy néha tök jó effektek voltak benne, néha meg ilyen nagyon gagyi volt az egész. Roshi mester haldoklása meg...elég nevetséges volt, na! Tudom, hogy nem kell olyan nagy színészi játék, de akkor is. Asszem maradok az animénél.
1/10
miskah 2009 máj. 24. - 11:08:50 1/10
(117/187)
A szinkron valami......pfff
1/10
miskah 2009 máj. 24. - 11:08:07 1/10
(116/187)
Többet nevettem ezen a filmen, mint izgultam xD
6/10
moochy 2009 máj. 23. - 18:27:29 6/10
(115/187)
Régen én is néztem a rajzfilmet, de szerencsére sokat felejtettem. Teljesen úgy álltam neki nézni, hogy bármi hasonlóság a rajzfilmmel, csak a véletlen mûve lehet. Nem is volt sok köze a kettõnek egymáshoz. :)
Igazából tetszett, bár mély nyomokat nem hagyott bennem.
kelithyn 2009 máj. 23. - 16:25:01
(114/187)
Egy kérdés! Nagyon rég láttam a rajzfilmet, de nem emlékszem olyan részre, hogy szívtelen sátán irányítani tudta volna Gokut, mikor átváltozik :S (de lehet hogy én vagyok szenilis)
kelithyn 2009 máj. 23. - 16:23:51
(113/187)
Nekem szerencsém volt a filmmel kapcsolatban. Én is a Dragon Ball-on nöttem fel és mikor megtudtam, hogy lesz belõle film, hát még amikor megláttam a bemutatót, elszörnyedtem (hogy akarják az összes részt belesûríteni másfél órába, a gimis részrõl nem is beszélve). Gondoltam csakazértis megnézem moziban, mert lehet, hogy kegyetlen sz*r de legalább biztos látványos. Mivel a legrosszabbra számítva ültem be a filmre picikét kellemesen csalódva jöttem ki. (szerintem a vicces részeknek köszönhetõen)
lkoz 2009 máj. 22. - 12:24:48 Előzmény Barree
(112/187)
Nekem a rajzfilm az egyik kedvencem /volt/ annak idején, de ez a film változata nyomába se ér a réginek! :(
Rosszak a szereplõk, sõt nekem a történet se nagyon teccett.
8/10
Barree 2009 máj. 20. - 16:48:09 8/10
(111/187)
Hát én még túl kicsi voltam, amikor elindult a Dragonball rajzfilm mánia, szóval nem nagyon emlékeztem az alaptörténetre engem nem háborított fel a szereplõs személyiségének ábrázolása :) A kicsit sablonos és tipikus karakterjellemzõktõl eltekintve szerintem élvezhetõ, fõleg ha nem tudtad elõtte, hogy mit jelent a KÁMEHÁMEHÁ ;-)
Nyssa 2009 máj. 18. - 20:20:18
(110/187)
Mondhatom, hogy rajongó vagyok, hiszen a Dragonball volt az egyik rajzfilmsorozat, amin felnõttem. Rettegtem, mikor megtudtam, hogy megfilmesítik... és a sejtésem beigazolódott. Igazatok van, ez KRITIKÁN ALULI. A ragya cifrázná ki a producerek pofáját, amikor zöld utat adtak ennek a filmnek egyáltalán nem nevezhetõ valamire. És Chow Yun-fat-et is megkérdezném, mennyire volt pofátlanul magas az az összeg, amivel sikerült leszerzõdtetni ezt az amúgy harcmûvészeti géniuszt. Úristen, egy film a harcmûvészetrõl, amiben minden van, csak harcmûvészet nem!!!! Szégyelljék össze magukat a gyártók, csak annyit mondok. :(
sandros5000 2009 máj. 16. - 21:06:42
(109/187)
Mondod te egy olyan nemzetre akikre finoman szólva sem jellemzõ ez az irodalmi eszköz, sõt az ott lakók jelentõs része nem is tudja mit jelent.
Te is mûvelõdj mielõtt túl késõ lesz.
http://www.idegen-szavak.hu/keres/na%C3%ADv
Geri23 2009 máj. 16. - 15:11:09
(108/187)
Csövi!

Ez a film, annak a Songokus baromságnak a filmváltozata? Zseniális teknõs, stb.! Köszi!