Téma: Dupla dinamit

murcii 2008 nov. 24. - 21:32:50
(17/77)
szánalmas az új szinkron...
Benedek Petra 2008 nov. 24. - 16:40:36 Előzmény tobywong
(16/77)
10/10
tobywong 2008 okt. 25. - 10:31:53 10/10
(15/77)
Kedves Sipka!
Ez mind szép és jó. De az utolsó pontodat igencsak nem értem.
***SPOILER***
Amikor Chad beleugrik a vízbe és nem sokkal késõbb megjelenik a targoncán az sztem tök jól ki lett találva. Írtad, hogy hogyan? miképpen?...Szerintem elég ideje volt Chadnak a két jelenet között idõben is, hogy kimásszon kicsit odébb és felüljön a gépre.
De azt nem értem, hogy SENKIT NEM ZAVAR a 25 év ami eltelt a felnõtté váláshoz? Mert sztem 25 év eléggé meglátszik az emberen. A fõgonoszokon egy cseppet sem látszott mindez. Egy kicsit látszott Frank-en, mivel a film elején megvolt az összes haja és nem õszült, viszont 25 év után majdnem rök kopasz volt. Ez ok.... EZ A 25 ÉV NAGYON ZAVART ENGEM, DE ETTÕL FÜGGETLENÜL IMÁDOM EZT A FILMET!!!!!!!!4
sipka 2008 okt. 05. - 16:28:41
(14/77)
Jean-Claude Van Damme-ot, ezen alkotása óta tartom igazi színésznek, hisz igencsak nagy bátorságra vall, hogy felmert venni egy rózsaszín rövid gatyát, és egy ríkitó zöld polót... Bevállalós és egyben merész....nagyon merész XD (Bár lehet, hogy akkoriban mindenki ilyenbe járt :)
Amúgy a film tele van elnézhetõ hibákkal, amely mindenki számára biztosan érzékelhetõ volt:

SPOILER
1. Például a szülõi-mészárlást követõ menekülési terv meglepõ eredményessége. Hisz Frank felkapja az otthagyott csecsemõt, majd pedig (miután a hátába kapott egy golyót) szép lassan elsomfordál a dzsungel mélyére. Ezzel nem is lenne gond, ha nem veszük figyelembe azt a tényt, hogy egy regiment rosszfiú van a közelben, akik elegendõ fegyver-kínálattal vannak felvértezve. Dehát ezek a jutányos jövedelemmel leszerzõdött badboy-ok, nem képesek elkapni ezt a (haladási sebességét tekintve) csoszogó testõrt. Szégyen...

2. A szõke nõ típikus esete.. Alex megkéri barátnõjét, hogy nézzen utána bizonyos iratoknak. Ez meg is történik, csak hát közbelép egy vörös hajú némber, aki megzavarja a kutakodás során. Oké, itt még nem is lenne probléma, viszont a második kísérletnél, szintén beviharzik ez a izmos combú picsa, s megalázó motozást hajt végre a szöszke beosztotton. S EKKOR MIT CSINÁL A SEGÍTENI AKARÓ CSAJSZI?! Felhívja a barátját a MUNKAHELYÉRÕL, hogy TALÁLT VALAMI BÍZONYITÉKOT!!!! Hogy a francba nem esett le neki, hogy nem véletlenül jelent meg nála az a vöri-rüfke?! Valaki igazán megmondhatta volna õkelmének, hogy: "Lehallgatnak banyek!" :P

3. Az alkotás zárófejezete, amikor Chad karaktere alámerül a vízbe, mivel a negatív karakter kiszoritja egy hatalmas konténer irányitásával.. (Na, ezután olyan jelenet következik, amelyet még Houdini is megirigyelt volna :)
Tehát kiszáll a gonosz csákó, hogy bele lõjjön néhányat a hullámzó kékségbe, majd pedig 180 fok megtételekor kénytelen Chad ábrázatával szembesülni, aki éppen meghúzza a konténert elegendõ gombot, aminek hatására (a fõmufti) kilapul....
De hogyan? Miképpen? Milyen úton? Az nem derül ki.. Ezt nevezzik tökéletes trükknek.
SPOILER VÉGE

Régi vagy nem régi, ez a legjobb Jean-Claude produkció, amit eddig láttam. Igazi retro akciófilm, amelyet mindig kellõ nosztalgiával skubizok a szõnyeg közepén :)
zee944 2008 aug. 01. - 21:19:45
(13/77)
Ez a film egyszerre jött ki a Sárkányikrek c. Jackie Chan-filmmel. Mindkettõben ikreket alakít két éppen a a pályája csúcsán lévõ akciósztár, így adta magát az összehasonlítás. Megdöbbentõ volt a színvonalkülönbség a küzdelmi jelenetek tekintetében.

Bár ez Van Damme egyik tûrhetõbb filmje, és kisebb nosztalgikus érzélmeket kelt bennem, mai fejjel kicsit csodálom, hogy egyáltalán képes voltam megnézni.
leopard26 2008 ápr. 23. - 22:50:29
(12/77)
régi,jó,nézhetõ,Van Damme
10/10
tobywong 2008 febr. 07. - 20:27:35 10/10
(11/77)
Nekem vmi nagyon, de nagyon nem tetszett a filmben. Még pedig az, amikor az elején feltûnõ szereplõk(akik persze végigkísérik az egész filmet-Zang, Griffith...stb) ugyanúgy néznek ki a film elején, mint 25 év múlva. Lehet, hogy csak engem zavar, de akkor is....
10/10
tobywong 2008 jan. 29. - 19:33:47 10/10
(10/77)
Nagyon jó kis film. Bár a dvd-n megjelent verziót nem nagyon ajánlom azoknak, akik megszokták az új szinkronverziót, hiszen elég rossz és régi rajta a szinkronhang. És lássuk be, nagyon el tudja rontani a szórakozást egy rossz szinkron.
kocamama 2007 dec. 14. - 12:15:07
(9/77)
Vannak ettõ rosszabb Van Damme filmek is.
Rocco 2007 dec. 13. - 23:40:02
(8/77)
Ez a színész jobb, mint Major Tamás, vagy Csortos Gyula.
kevinspéci 2007 dec. 10. - 10:38:37
(7/77)
Ja-ja. Nagyon igaz. Marha jó a fickó az ilyen szerepekben. Igazán karakteres arcú színész. Rendesen halálra tud rémülni tõle az ember.
Alternat 2007 dec. 10. - 10:22:27
(6/77)
*OFF TOPIC*
Tényleg, igazad van. :-D Kevertem a két filmet.
zee944 2007 dec. 09. - 22:05:29
(5/77)
Nem tudod mibe nyúltál személyemben :-D
Bolo játszott a Sárkány közbelépben.

A Tomboló ökölben van az a stunt, amirõl beszélsz.
A Sárkány közbelépben Jackie Chan csak hátulról megtámadja Bruce-t, aki erre kitöri a nyakát. Persze még feltûnik 1-2 jelenet hátterében.
Alternat 2007 dec. 09. - 22:00:27
(4/77)
*OFFTOPIC*
Szerintem a Sárkány közbelép-be nem játszott Bolo. Viszont Jackie Chan igen. :-) De Chan még akkor csak kaszkadõrként dolgozott és az volt az elsõ szerepei között. Jackie repül ki az ajtón vagy 5 métert a film végén, amikor hasba rugja a fõellent Bruce Lee.
Alternat 2007 dec. 09. - 21:56:01
(3/77)
Persze, sõt! 80-as évek nagyon elején készült filmet is láttam már vele (kínait természetesen). De azokban nem kapott akkora hangsúlyt, mint amit érdemel és a film se volt jó. Szóval szerintem igazán csak ekkor indult be a karrierje a 90-es évek elején.
zee944 2007 dec. 09. - 21:42:09
(2/77)
Nyugaton lehet, hogy innen ismerik, de Bolo nem ma kezdte a pályát, és itt nem volt már éppen fiatal, sõt... ha jól emlékszem, már a Sárkány közbelépben is játszott.
Alternat 2007 dec. 09. - 17:56:02
(1/77)
Van Damme a fénykorában. Abban az idõben ez nagyon jó film volt, bár még most is megállja a helyét egy-két filmmel szemben. Bolo Young-ot is igazán itt ismerte meg elõszõr a közönség. Azóta minden verekedõs filmben visszatérõ vendég lett õ is, nem is hiába hiszen szerintem elképesztõen jól hozza a negatív szerepeket. A harc elõtti mellizom rángatásai pedig abszolút közhellyé váltak a Bolo filmekben. :-)