Téma: Egy lányról

csabaga 2014 jan. 03. - 17:08:40 Előzmény kritiza
(86/106)
A fiatal lányokat felszedõ férfi hibás,az "élettõl" megszédült lány hibás,de mi van a szülõkkel?

Mindezt az apjának és az anyjának kellett volna megakadályozni.De õk voltaképpen még a lányuknál is butábbak.

Ha van gazdag kérõ,mit számít az addig erõltetett iskola.Szép...A férfin az apának kellett volna átlátni.De neki csak a szája volt nagy,esze kevés,a felesége meg csak hallgatott.
7/10
kritiza 2014 jan. 03. - 00:48:11 7/10 Előzmény némui
(85/106)
Ezen én is gondolkodtam. Aztán arra jutottam, hogy itt nem az volt a lényeg, hogy mint egy krimiben, bevegyük, hogy jófiú, aztán meglepõdjünk. Szerintem pont az az "író szándéka" :), hogy a nézõnek legyen gyanús a pasi, várja, hogy mikor fog kiderülni, hogy nem oké vele valami.
Azt is gondoltam, hogy a lányt könnyebb lenne megértenünk, ha mi is kicsit beleszerethetnénk ebbe a fickóba... ha úgy lenne bemutatva. De tulajdonképpen a lányt meg lehet érteni anélkül is, ha úgy nézzük, hogy nem a szerelem vonzza, hanem az unalmas mindennapok (latin tanulás) és a szigorú család és iskola elõl menekül ebbe a helyzetbe. Tulajdonképpen õ a térképlopáskor felismerte, hogy mirõl is van szó, de nem mondott nemet erre az életre. Az utána kiderülõ részletek Davidrõl már csak cseresznyék a torta tetején levõ habon.
csabaga 2013 ápr. 16. - 16:51:01
(84/106)
Naiv volt,rendben.Átverték,rendben.De a gimit el kellet volna végeznie.Nem is értem,a szülei ezt hogy engedhették.

Ha Hepburn szóba került,akkor Monroe is jöhet,hiszen õ maradt ki az iskolából 16 évesen egy házasság miatt.Igaz,õ késõbb sem pótolta.
8/10
némui 2013 ápr. 16. - 01:59:40 8/10
(83/106)
Ez egy jó film. Érdekes, életszerû, keserédes... szóval rendben volt.

SPOILER

Csak nekem volt az elejétõl fogva szörnyen unszimpi és béna ez a David? Nem kellett volna legalább egy kicsit is képesnek lenni beleélni magam a lány szerepébe és elolvadni ettõl a pasitól? szerintem de, viszont ez nagyon nem történt meg. De persze az is lehet hogy direkt hagyták a nézõt kívül hogy õ is mint bíráló nézze ezt a kis tudatlan lányt...

SPOILER OFF
8/10
Jagdglück 2013 jan. 20. - 10:22:14 8/10 Előzmény Diomedes
(82/106)
SPOILER
Mindenki követ el hibákat az életben. Ez a lány 16 éves volt, saját magát sem értette és hamis álmokat kergetett. Hány olyan felnõtt nõ van (akár már anyaként is), hogy annyira elvakítja a szerelem, vagy esetleg egy jobb élet lehetõsége, amit a párja nyújthat neki, hogy egyszerûen nem tud ésszerûen gondolkodni, és már nem tudja mi a helyes és mi a nem. Nyilván a végén rájött a lány, hogy rengeteg embert megbántott, akik próbálták a helyes útra terelni. De lényegében csakis saját magának kellett szembenéznie a lelkiismeretével és nagy dolognak tartottam, hogy azok után, hogy így megbántotta a tanárát, képes volt tõle segítséget kérni. Sok ember képtelen beismerni, hogy hibázott. Nyilván a lány ezután az életében arra fog törekedni, hogy ne történjen vele még hasonló sem, hiszen nagyon durván megégette magát. A lány szüleinek nagy felelõssége lett volna, de sajnos õk is ugyanolyan befolyásolhatók voltak (igazából még jobban), mint a lány. A lány anyjáról nem is beszélve..õ csak végig mosolygott és nevetgélt, mint egy retardált.
Diomedes 2012 dec. 29. - 21:36:04
(81/106)
Nekem ez a film összességében nem tetszett, fõleg a vége volt nagyon rossz, mert az a happy and nem kellett volna bele. A legunszimpatikusabb figura ugyanis nem a csábító gazdag ficsúr volt, hanem az a lány, aki hagyta magát elcsábítani, és mindenkit megbántott, átgázolt mindenkin, csak hogy neki jó legyen. Eleinte sajnáltam, hogy elkezdi hanyagolni az iskolát, mert "életre" vágyik, de volt az a jelenet, amikor a zsidók képet loptak a régi házból, utána pedig a lány el akart menni, de aztán mégis meggondolta magát és ugyanúgy élte a csábítójával a víg világát...Csak az éjszakai élet, a bálok, Párizs stb. érdekelte, de az már nem, hogy ez mások szenvedése árán valósul meg.. Na, onnantól kezdve nekem a csaj lett a legunszimpatikusabb az egész filmben, onnantól kezdve már egyáltalán nem tudtam sajnálni. Ez a csaj egy önelégült, egoista, ÖNZÕ, képmutató karrierista buta liba, akit egyáltalán nem érdekel, ha másnak fájdalmat okoz, csak az érdekli, hogy neki jó legyen minden. És ebben a tulajdonságában nem is változott meg. Ezért az a talán tragikusnak szánt jelenet, amikor megtalálta a pasija leveleit, amikben kiderült, hogy a férfinek van felesége, inkább elégtétel volt, és ott már egyáltalán nem lehetett sajnálni ezt a lányt, mert tulajdonképpen ott is csak önmagával foglalkozott. Az lett volna a jó vége a filmnek, ha az utcasarkon köt ki lecsúszott prostiként, és a régi osztálytársnõi 10 év múlva úgy mennek el mellette estélyi ruhában, hogy meg sem akarják ismerni õt. Az tanulságos jelenet lett volna. De így, hogy Oxfordba ment, és irodalmat tanul,amit majd késõbb talán õ fog tanítani... hát eléggé rossz befejezése a filmnek. Tulajdonképpen ez a vége ilyen szokásos semmi filmmé teszi ezt is. Szegény gimis gyerekek, hogy ilyen nõ tanítja majd nekik az irodalmat! :D Az én gimis magyartanárnõm is ilyen volt.
7/10
M.Zs.F 2012 aug. 28. - 00:11:25 7/10
(80/106)
Azt gondolom amit itt nagyon sokan. Tananyagban lehetne nézetni fiatalokkal ezt a filmet, mert érthetõ, tiszta, egyenes, semmi nincsen benne túlbonyolítva.
Carey Mulligan-t nem ebben a filmben láttam elõször, de bizton állíthatom-a jövõ egyik nagy színésznõje Õ.

10/7
5/10
Rahar 2012 júl. 24. - 16:57:12 5/10
(79/106)
Azért néztem meg mert 8,2-es átlagpontszámmal rendelkezik a port.hu-n. Nekem kevésbé tetszik, mint az elõttem fórumozók jelentõs részének. A színészek számomra hitelesek, nem gondolom, hogy az idõsebb férfi színész nem jó, a fõszereplõ nem jó, mert jobb lett volna helyette xy színésznõ. A filmnek van mondanivalója, még napjainkban Magyarországon is megállja a helyét. Az alaptörténet tetszik, a cselekményvezetés már kevésbé. Hiába kezdõdik jól a történet, ha egy idõ után ellaposodik az egész, egyszerûen megfogalmazva kezdtem unni.
8/10
madrika91 2012 jún. 15. - 16:05:07 8/10
(78/106)
segítsetek már nekem légyszi....
mire kellett a pasinak a csaj? mi volt az érdeke? mert mondta Párizsban a haverjának, hogy õ a ,,tökéletes''. mire??? mert valami érdeke kellett hogy legyen, hiszen még a felesége is tudott a lányokról, mégse vált el meg semmi...
miért mondta Danny Davidnek, hogy Jennyt ne bántsa meg???
delfinoraptor 2012 márc. 26. - 17:21:14
(77/106)
VÉLEMÉNYEM SPOILER IS EGYBEN: Nem értem miért nem ajánlott senki egyfajta középutat a lánynak, csak a két szélsõség közül választhatott. Aminek örülök, hogy a pasi nem volt erõszaktevõnek ábrázolva. Továbbá örülök, hogy a lány végül megvalósította az álmát, a színész csajszi tinilányos nevetése meg egyenesen eszményi volt. Aki pedig a könnyfacsaró jeleneteket hiányolja, azzal nem tudok egyetérteni.
10/10
Mandzsi 2012 febr. 17. - 15:39:52 10/10 Előzmény picipc
(76/106)
"Én ezt a modern tanmesét a sztori és az angol beszédmód miatt legszívesebben sok középiskolába eljuttatnám"

Tökéletesen egyetértek az elõttem szólóval
10/10
Mandzsi 2012 febr. 17. - 15:35:43 10/10
(75/106)
számomra ilyen egy tökéletesen életszagú film...........nem nagy történések, de egy 17 éves lány életében talán a legnagyobbak.....le a kalappal!
OneTreeHill 2012 jan. 29. - 13:42:09
(74/106)
Nagyon kíváncsi vagyok erre a filmre. érdes kommentek vannak :)
8/10
NADALFAN 2012 jan. 15. - 19:58:51 8/10 Előzmény stomachh
(73/106)
tetszett nekem is ,csak nálam erõs 8-as:))
8/10
stomachh 2011 dec. 25. - 19:48:15 8/10
(72/106)
Tetszett a film, a lány játéka nagyon jó volt. A rendezéstõl kicsit több érzelmet vártam, de így is jó volt. Azért Emma Thompson a 10 mondatos szerepében is milyen jó tud lenni. :)
Hát összességében egy halvány 8/10.
Vidracsobbanás 2011 okt. 26. - 15:41:12
(71/106)
Relatíve fajsúlyos film lehetne, csak a castingnál elkövettek egy óriási melléfogást: Peter Sarsgaard már-már gyomorforgatóan hiteltelen ebben a szerepben. Túl öreg, túl csúnya, az övénél sokkal "vonzóbban taszító" arcot kellett volna találni. A film közepéig csak azon hüledeztem, hogy lehet ez a fickó vonzó a lány számára. (Utána már mindegy volt.)
magyar krokodil 2011 júl. 28. - 20:21:11
(70/106)
többet vártam. drámát, tanulságot, könnyeket, bármit, de nem jött. érzelmileg ez egy nagyon nulla film, márpedig más értékre nemigen pályázhat. a karakterek üresek, talán David az egyetlen jó ebben a filmben. utólag azt mondom, nem érte meg megnézni.
zeany 2011 jún. 17. - 15:56:31
(69/106)
Kicsit túl egyszerû a történet. S bár bájosan mesélik, azért meglehetõsen untam. Carey Mulligan új Hepburn-nek csúnyácska és az arcjátéka egysíkú, kissé bugyuta. Sarsgaard meggyõzõbb volt, kellõen "undorítónak" találtam végig.
8/10
chaplin 2011 ápr. 25. - 15:04:07 8/10
(68/106)
Kritika nélküli színészi alakítások...tökéletes délutáni film: bájos és drámai.
mushi 2011 ápr. 08. - 15:15:31 Előzmény Heisenberg
(67/106)
Igenis áldozat. Egy 16 éves lány a 60-as években, aki inkább választ egy megnyerõ, jó kiállású, magabiztos, a mûvészetekhez értõ érett férfit, mint egy esetlen kis tizenévest. Most úgy õszintén, kinek ne tetszett volna egy ilyen férfi? Persze, hogy szegény lány is beleesett a csapdába. Mikor az ember lánya szerelmes, nem mûködik az a bizonyos nõi megérzés.