Téma: Elrabolva

offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 26. - 03:11:25
(359/639)
Most még egy fontos dolog a film kapcsán: ebben a Liam Neeson által alakított Bryan Mills módszerei erõszakosak voltak. Igen, néha - úgy, ahogy az A texasi láncfûrészes címûben is láttuk - oda kell csapni a rosszaknak; - ha bírok egy kicsit ironikus lenni, azt írom: "Az önvédelem nem bûn"... - De az alapképlet egyszerû, odacsapni, de tényleg csak annak, aki rossz, lehetõleg. (Sok fiatal, egészséges, nem túl rossz kondíciójú követ el önbíráskodást.)
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 26. - 02:53:17
(358/639)
Egy elírásért bocs, kihagytam egy-két szót, arról akartam írni, hogy ki mit tehet mással, mit engedhet meg a másikkal szemben; akár fegyveres erõszakkal meg verõemberekkel, akár jogi úton; - nem csak a törvénynek meg a rendvédelmieknek vannak jogászaik. - Természetesen ezt most egy tisztességes ügyvéd, bíró, bármilyen jogász ne vegye magára, nem õket akarom megsérteni.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 26. - 02:41:17
(357/639)
Még annyit, hogy az általam vázolt eseteknél nem jellemzõ egy igazságosztó szupermanus, ilyenkor szinte minden arról, hogy ki mit tehet meg - mármint a többi emberrel szemben. Ha említeném, hogy így van ez eléggé az A texasi láncfûrészes c. filmben, ami nem kis jelentõségû mû/darab.
Ellenben ahhoz kétség sem fér, hogy ilyesmi filmet, mint az Elrabolva, vagy a szintén kicsit torzító Tûz a mélyben c. korábbi sokkal értelmesebb csinálni, mint olyan kábítószer-maffiásat, aminek a vége és lényege csak a heroin- és kokain-csempészek elfogása, majd példás megbüntetése. Azt mindenki tudja, hogy a kemény narkók ártalmasak és hogy miket csinálhatnak, arról kár beszélni. De pl. Jessica Biellel az A bátrak hazája, ami a rizikóról és a béke fenntartásáról szól (hogy ki menjen a háborúba ill. polgárháborúba lenyomorodni, a békéért karját, lábát elveszíteni), ötletre sokkal jobb, még ha egyeseknek nem is tetszett az a film. Továbbá annyit, hogy a DOOM3 (már szinkronosan) és a Quake4 sokaknak zsánere, ha nem sokára lesz is többet tudó játék.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 26. - 01:59:37
(356/639)
Nos, igen, azt is írtam, hogy "az életben nincsenek ilyen tökös gyerekek"; vagyis egyes maffiákon belül, ott vannak viszont véreskezû emberek...
És hát nem tudom, jót teszek-e magamnak, ha a NET-re mindenféle "képzelgést" beírok, - mert "történnek még balesetek". Kissrácokat, de ügyekben nyomozó rendõröket is például találnak meg nyomorékká verve, meg hasonlók.
Telt el azóta pár év (29 vagyok), de 5-6 éves koromban, az óvodában más gyerekek összesúgtak... amúgy én valamilyen fertõzött vagyok, ami sok tünettel együtt jár, bénulásokkal, testi fájdalommal, dührohamokkal, alzheimeres jellegû tünetekkel és amúgy az ellenség, a "fantomok" talán tudhatták volna a lehetséges ellenszereket. - Nos kisebb baleset engem is ért, amúgy meg gyerekek figyelmeztettek, hogy a szervkereskedelem célpontjába kerültem (egy gyerek belsõ szervei, mint tudjuk, sokat érnek). De hát igen, a fél-alzheimeres (és véletlenül gyakran alva járó is) "ütõdõtt" is, de tehetetlen, ha pl. olyan fémes hangon azt mondaná valaki: "máskoris"/"anytime"...
Na jó, egyben vagyok, ha megtörve is, amirõl nem biztos, hogy jó, ha írok még, az a sexuál-szado-mazo ökölharc, amire viszont kényszerítettek.
offtopic
ernesztin 2011 aug. 25. - 23:25:04
(355/639)
Egyáltalán nem ez a probléma, a srác sokkal értelmesebb, mint pl. a helyi moderátor, perry.
Sokszor leírta már, mi baja, nem kell piszkálni miatta.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 25. - 17:23:09
(354/639)
Folytatva ez egy elég jó film, de kimondottan filmre. De vigyázni vele, mert itt Liam Neeson eléggé Steven Seagalos igazságosztó és eléggé bosszúálló angyal is. Amúgy bocs egyes rajongóktól, de nekem az furcsa és nem "teljesen" tetszik, hogy a lányát elrabló és prostitúcióra kényszerítõ maffián "gázol át". - Ez így egy kicsit popularista, mármint akcióban ez film, de így magyarázza (elnézést a pontatlan szóhasználatért), hogy neki joga van bosszúálló szuperhõst játszania. Nos még annyit, hogy ez nem rossz filmre, mint azt már írtam, pergõs fordulatos... - De ezt kellene mindenkinek tudnia: általában az életben, de különösen hasonló, túlzással élve polgárháborús maffiás harcokban bár lehet az embernek igazságérzete, meg minden, de számítani az számít, hogy ki mit tehet meg, ki mit engedhet meg magának.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 25. - 16:21:33
(353/639)
Még írhatok majd...
De ebben a filmben Liam Neeson eléggé szupermanust alakít, ahogy azt írtam...
Nos, nézzétek meg az Anaconda c. filmnek akár csak a bevezetõ képsorát; - az Amazonas medencéjében élõ indián törzsek között sem akad, aki "szétpofozná" az oriáskígyót. - Évszázadok óta rettegik, sokan istenként tisztelik azt az állatot...
Nos, csak nézzétek meg a film (Anaconda/Anakonda) elejét és igen, én sem vagyok szupermanus, valóban néha kicsit hasonlítok abból a filmbõl a Danny Trejo által alakított emberkére, sejtem, milyen az, pl. amikor egy éles fémtárgy a húsba vág, egy termittõl izzó alumínium-réz repesz a húsba ég; - még csak annyit, hogy nem is akarom még jobban megtudni, ez igaz.
Az Elrabolva c. filmrõl akkor tényleg csak annyit, hogy az ilyen mindenféle maffiákat mi rettegjük és (ha van merszem ezt is ide írni) gyûlöljük õket, semmiképp sem kimondottan fordítva; - és az biztos, hogy én nem vagyok igazságosztó, olyan ember kevés lehet...
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 25. - 04:47:34
(352/639)
Amúgy amit én láttam (az életben), az hasonló a Meztelem fegyver c. filmben látotthoz, aki kíváncsi arra, ahogy ez az életben még ma is hogy mûködhet sok helyen, nézze meg azt és figyelje meg annak az elsõ felét, olyan a 3. világ országaiban biztos még ma is megy, de talán itt, Európában és sok fejlettebb országban is... De még egyszer mondom, ez a 2008-as Elrabolva is azért csak egy film, elfogadjuk úgy ahogy van, ahogy valamennyi sci-fi-s ûrben játszódó filmnél úgy halljuk a robbanások hangját, mintha azt a vákuumban is hallani lehetne...
Nos, írtam, amit írtam, itt Liam Neeson egy kicsit Steven Seagal-os igazságosztó (ahogy az a Lángoló jégben), kicsit Dolph Lundgren-es is (mint az a Vörös skorpióban, vagy még sokban), meg mindenféle, ettõl lesz ez egy filmmû...
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 25. - 04:00:03 Előzmény Lery
(351/639)
Válasz egy korábbi (31.) hozzászólásra: emberkereskedelem és sajnos még más dolog is mûködhet, csak nem tudom, jól teszem-e, hogy ilyeneket írok. Én nem vagyok az a kimondott szupermanus, ha esetleg olyan olvassa ezt az írásomat és sejti, hogy én voltam, én asszem, ezért is kerülhetek bajba, mármint érhet itt sok minden...
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 20. - 00:52:31
(350/639)
Azért mind a krimi-mûfaj tagjai, mind az erõszakos filmek között elég jó.
goodboy 2011 aug. 13. - 13:10:45
(349/639)
Nekem is tetszett ez a film, pont azért, mert nem akart többnek látszani, mint ami, egy szimpla akciófilm. A szinkronon kicsit meglepõdtem, hogy Liam Neesonnak Csernák János volt a magyar hangja, de még mindig jobb volt, mintha Kõszegi Ákos hangján szólalt volna meg. Nekem már kicsit unalmas, hogy minden külföldi film vagy sorozat fõszereplõjének õ a magyar hangja.
10/10
Thomasfrank8 2011 aug. 13. - 12:39:08 10/10
(348/639)
Érdekes dolog egyébként, hogy egyes filmek sokkal jobb értékelést kapnak, mint a többi, pedig igazából nem jobbak tõlük. Ne értsétek félre, nekem nagyon tetszett az Elrabolva, csak tele van ugyanolyan "képtelen" dolgokkal, mint a hasonló kategóriájú társai. Valószínû ezt sosem fogom megérteni :)
Ford Mustang 2011 aug. 04. - 13:21:41
(347/639)
Igen, nem rossz. :) A port is adott rá egy 8-ast..
offtopic
Marcipáncica_ 2011 aug. 04. - 11:00:10
(346/639)
9,5-ös átlag 850 szavazatból! eeeeez már igen, ezt szeretem! :)
mizuki 2011 aug. 04. - 08:59:08
(345/639)
Nagyon ütõs, lenyûgözõ akciófilm! Engem teljesen lebilincselt, a végsõ címlistánál ugyan már felálltam a fotelbõl de még egy darabig nagyon óvatosan mozogtam a lakásban :)
vénasszonyoknyara 2011 aug. 02. - 09:22:52
(344/639)
A legjobb akciófilm, amit idáig láttam. Ahogy az albán maffiát ábrázolja, az egy szociofilmnek is becsületére válna. Ha jól belegondolunk, nem reális a férfi legyõzhetetlensége, mégis el tudja velünk hitetni a film, annyira szakszerûek a részletek. talán az is segíti az illúziót fenntartani, hogy abszolút kíméletlennek mutatja be a fõhõst. A lánya megmentésén túl semmi nem érdekli, senkire sincs tekintettel.
10/10
marvanyos86 2011 aug. 02. - 09:12:15 10/10
(343/639)
Izgalmas és rendkívül jó thriller! Csak ajánlani tudom, nekem 10/10!
9/10
manocset 2011 júl. 20. - 23:28:38 9/10
(342/639)
Ez egy jó film. Hangulatos, igényes. Nekem nagyon bejött a szinkron is.
10/10
mushi 2011 júl. 11. - 06:59:39 10/10
(341/639)
egyértelmûen 10/10, izgalmas film, Liam Neeson már megint zseniális benne. de tényleg. talán az egyik legjobb alakítása. tetszik ez a karakter, kicsit Leon a profi beütés, ahogy így visszagondolok a filmre; egy férfi, aki le tudja gyõzni az egész albán bevándorló sereget, mégis egy érzékeny ember. Maggie Grace-t pedig elõször fel sem ismertem, olyan 17 évest faragtak belõle, viszont a futkározásai tényleg egy 7 éves szintjén voltak.. :D egyébként ez az elsõ olyan film, aminél sajnálom, hogy nem eredetiben néztem, kicsit a szinkron fura volt, Liam Neesonhoz nem illett a szinkronja, nagyon idegen volt.. mindent egybevetve viszont remek film.
Rhaegar 2011 júl. 06. - 18:08:25
(340/639)
Egyetértek, 17 éves volt a lány, de az értelmi szintjének köze nem volt hozzá, faterja azt mondta, hogy "nem", egybõl bedobta a durcát, mint egy 6 éves. Kicsit fárasztó volt, de nem vészes.