Téma: Elvis

biffco 2022 szept. 28. - 21:29:08
(62/82)
Hat ize.... 5perce nezem de valamiert erzem h kurvaszar. Rohadtul nem jon a szineszbol az elvis power... Ellentetben queen filmben latottakkal, csak az meg egy kamu film volt...
6/10
tesz-vesz 2022 szept. 27. - 17:20:14 6/10 Előzmény Inecita
(61/82)

szerinted akkor az "ízléstelen" szavunk az indokolatlanul létezik. csodás.
az hogy Elvis zenéjét nem értették, nem szerették sokan, ízléstelennek tartották, még nem jelenti azt, hogy igazuk volt, a tánc az egy külön téma. ködszurkálsz és szalmabábokkal hadakozol teljesen sután általánosítva.

persze lehetséges, hogy a rapzenét és a makogó slampoetryt (nem minden rapszám rossz szerintem amúgy, de a filmben eléggé az sajna) az utókor már művészetnek fog tartani. csak sajnos ez még nem jelenti azt hogy igazuk lesz.

meg lehet nézni 100 éve milyenek voltak a közállapotok, az ember nem szemetelt az utcán se. és nem csak amiatt, mert tömegtermelés még annyira nem létezett, hanem mert meg volt nevelve rendesen.
a mostani helyzet eléggé lezüllött ehhez képest, miért gondolnád, hogy a közízlés nem romolhat meg ugyanúgy? miért gondolnád alapból hogy minden emberi dolog csak fejlődni tud, és minél inkább a jövőben van valami, annál inkább tökéletesebb?
nem tudományról beszélünk, nem tudósokról, hanem egyre inkább megint butuló emberiség tömegeiről.
Sz. Péter 2022 szept. 26. - 18:21:42 Előzmény nefefe
(60/82)
Ben Weisman (és még mások is) azért mesélhetett volna Elvis dalairól.
10/10
nefefe 2022 szept. 26. - 17:35:40 10/10
(59/82)
Hát igen. Egy jó zenész, aki még sokat alkothatott volna. És még mindig élhetne… Mindig jó, ha egy film mélyebb betekintést enged egy híres ember életébe. Sok információ volt már róla, szinte minden lényegeset tudhattunk már. Mégis jó volt látni, felidézni a fiatalságunkat, az akkori életérzést, amit ez a zene ébresztett bennünk. Én mindig is kedveltem a zenéjét, kedveltem Elvist – azt kevésbé, ami a végére lett belőle. Bár, amint az a filmből is megtudjuk, a „ biznisz „ tette tönkre, illetve azok az emberek, akik ebbe belekényszerítették. Fiatal volt, naiv volt, csak a zenét látta, és nem a hátteret. Késő volt, amikor erre rájött – belehalt. Kár érte. Nagyon sok jó zene kerülhetett volna ki még a kezei alól. De amit elért, örökre a rock’n’roll királyává tette. Így emlékezzünk rá. Persze, aki nem szerette, az ezt nem értheti meg. A film azt adta, amit vártam tőle. A kor hangulatát jól érzékeltették, a szerepekben jó színészek voltak. Butler jól visszaadta Elvis habitusát – legalább olyan jól, vagy talán még jobban, mint Malek Mercury-ét a Bohém rapszódiában -, Hanks remekül játszotta a menedzser szerepét, és a rendező is jól rakta össze a filmet. Mindezek együtt egy remek - szinte dokumentumértékű - mozit hoztak össze. Mindenkinek, aki a műfajt kedveli, kötelező megnéznie.
5/10
madeleine79 2022 szept. 19. - 15:21:36 5/10
(58/82)
Nézhető, de Freddy M.feldolgozasa jobb volt. M. Jacksonról is illene, mondjuk nekem ő a király. Adakozási szempontból is.
5/10
madeleine79 2022 szept. 19. - 14:25:37 5/10
(57/82)
Elvist sose szerettem, ezek után se tudom, a film giccses, és a szinesz is harmatgyenge , Queen se volt a kedvencem de sokkal jobb filmet csinaltak róla, a színész is ezerszer jobb volt. Végig néztem, de nem varázsolt el. 10/5
6/10
Brew 2022 szept. 06. - 18:42:25 6/10
(56/82)
A cím megtévesztő lehet. Szerencsésebb lett volna az, hogy Tom, vagy esetleg Az amerikai szórakoztatóipar financiális háttere a hidegháború alatt. Mindkettőről többet megtudunk, mint Elvisről. A látottak alapján a király egy napi 24 órában nyitott szájjal, csábosan pislogó báb volt.
De nem akarok igazságtalan lenni. A film néhány helyen érdekesen boncolgatja a zene és előadásmód mágikus erejét, illetve azt a különös hatalmat, ami a "mágust" és közönségét kölcsönös függőségbe hozza.
bkriszta80 2022 szept. 05. - 10:57:30
(55/82)
Baz Luhrmann filmjeit csak utálni vagy imádni lehet. Én (ezt is) imádtam , ahogy A nagy Gatsbyt is de ezt talán egy picit még jobban. Az eklektikát az első órában szokni kellett de aztán vitt magával mint a gyorsvonat, hogy aztán a végén jól elgázoljon. Austin Butlerbe pedig mi tagadás szerelmes lettem... :) Azok a szemek, atyavilág.
10/10
Inecita 2022 szept. 04. - 21:35:44 10/10 Előzmény tesz-vesz
(54/82)
A másik hozzászólásodhoz kiegészítés: Priscila ugyanakkor mindenhol azt nyilatkozta/zza azóta, hogy a válásuk után még jobb barátok lettek, Elvis akár hajnali kettőkor is beállíthatott hozzájuk, ha látni akarta a lányát és ők is bármikor mehettek Gracelandre. (Mentek is.) Annyira komolyan nem vehették a fenyegetést, vagy már akkor is alkotott a bulvársajtó és jól felfújta a sztorit.
10/10
Inecita 2022 szept. 04. - 21:28:55 10/10 Előzmény tesz-vesz
(53/82)
Ha valaki azt mondja nekem, mielőtt látnám a filmet, hogy egy Elvisről szóló filmben rap dalok vannak, elküldeném melegre. De így, hogy láttam párszor már, egyszerűen nem tudok más dalt elképzelni például abba a jelenetbe, amikor dühösen a Beale streetre megy a verdával. Ez mindegyik Elvis-dal! És ez is mutatja, mennyire friss a zenéje, hogy ennyiféleképpen fel lehet dolgozni és mindegyik stílussal jól fuzionál. Na meg azért az is egy kreatív fricska a rendező részéről, hogy Elvis zenéjét - legalábbis az ötvenes években - a saját kortársak egy része ugyanúgy bicskanyitogatónak, ízléstelennek találta, ahogyan most néhányan a rapet. :P Az eleje meg hogyne pörögne! Egy fiatal, felfutóban lévő világsztár életét mutatja be... Koncentrálni kell. Ez lenne az alapvető elvárás minden filmmel szemben, hogy a megértéséhez, befogadásához oda kelljen figyelni. Úgy nem lehet felülni a flow-ra, hogy közben a Facebook falat böngésszük. (Nem neked szól, csak általánosítok.)
6/10
tesz-vesz 2022 szept. 04. - 11:15:07 6/10
(52/82)
Ez kimaradt: "Elvis végül 1967-ben Las Vegas-ban feleségül vette majd nem sokkal ezután megszületett egyetlen lányuk Lisa-Marie Presley. Ezek után azonban Elvis megszakította Priscillával a testi kapcsolatot. Priscilla nem sokkal később beiratkozott Chuck Norris karateiskolájába (ahová Elvis is járt), és itt ismerkedett meg Mike Stone-nal aki szeretője lett. Viszonyukat 1972-ig titkolták Elvis előtt. Az hogy ilyen sokáig tudták titkolni, sokat elárul házasságukról. Priscilla 1972 februárjában mindent elmondott Elvisnek, majd elköltözött tőle. Elvis ekkortól fogva zaklatta őket, többször kijelentette hogy mindkettőjüket meggyilkoltatja, és hogy bosszút áll. A fenyegetésekből azonban nem lett semmi."
6/10
tesz-vesz 2022 szept. 04. - 11:09:00 6/10
(51/82)
A film elso fele olyan mintha deg. Hulyegyerekeknek vagtak volna meg. Kicsit gyors a film. Musiceles. Es alig akar lelassulni. Feluletes kisse. Valamennyire azert lelassul. Jok a zenek. Jo a hangulat azert. Nem tunik hosszunak. Jol beszel elviszul a szinesz. A rap szamok nagy mellefogas. Izlestelen borzasztoan

De a film egesz jo. Nezheto
3/10
Johnny_Cash 2022 szept. 03. - 22:56:05 3/10
(50/82)
Rettenetesen rossz film, sokszorosan kimeríti a giccs fogalmát és nem a jó értelemben, a 3 pontot érdemli Austin Butler, a zenék és a fellépőruhák, minden más kuka.
10/10
Buga Jakab Alfonz 2022 szept. 02. - 23:08:39 10/10
(49/82)
Nincs ezen mit ragozni, csillagos 10-es. Soha ennyire jó életrajzi filmet nem láttam, egyetlen egy pontján nem lehet(nem is kell) fogást találni rajta. Hibátlan mozi.
10/10
DoMo 2022 szept. 02. - 15:59:31 10/10
(48/82)
Oscar díjas lesz, az fix!
10/10
Jwilli 2022 aug. 30. - 13:57:24 10/10
(47/82)
Másodszorra látva is 10. New Yorkban voltam és két filmet néztem meg , a Top Gunt és ezt. 25 perc késéssel jutottam be a fullházas előadásra de akkor kezdték még csak adni a filmreklámokat (még 10 perc min ) úgyhogy nem maradsz le semmíről a bőséges reklámok miatt. Szuper élmény volt. Elvist 2 éve kezdtem hallgatni és fantasztikus lemezei vannak olyan számokkal amiket sose játszanak. 17 slágere vezette a slágerlistákat de a 3 Grammy dijjából konkrét zenéjéért (tehát nem életmű) mindössze a 3 -ik Gospel albumát (He Touched Me) jutalmazták. Na most ha Elvishez van kötve konkrétan a rock and roll születésnapja akkor ki mindenki más kapta azokat a díjjakat?
Ha lehet akkor valamilyen hangrendszerrel nézd meg eredeti nyelven. Döbbenet hogy nem használtak technikát Elvis beszéd hangjának visszaadásakor. Ez a pali hónapokig tanulta csak Elvis beszédét annak mélységét ( amit ma úgy hiányolok). A jó mélyfekvésű hang nagyon ritka manapság.
6/10
itsme1 2022 aug. 30. - 07:56:53 6/10
(46/82)
Ebből a fimből megtudtam, hogy Elvis nem is a zenéjének köszönheti a sikerét, hanem a péló remegtetésnek.
A dalokat egyébként jól válogatták össze, és még a stáblista alatt futó zene is ütős.
10/10
Mokkalisa 2022 aug. 27. - 21:40:03 10/10
(45/82)
Sose voltam oda Elvisért, ám most a film emberközel hozta. Nagyon megérintett a sorsa, mert én is csapdában érzem magam. Azt nem tudhatjuk, hogy az ezredes nélkül is magasra szárnyalt volna-e, de azzal, hogy szárnyát szegte, megölte a lelkét. A főszereplő fantasztikus alakítást nyújt. Lenyűgözően játszik! Hanks is hozza a formáját: olyan hiteles a szerepben, hogy hogy a legszívesebben leköpné az ember. :)
10/10
Enci0812 2022 aug. 21. - 20:23:32 10/10
(44/82)
Imádtam! 😍 Annyit tudtam Elvisről hogy ő a "király", illetve ismertem pár zenéjét, de ez a film egyszerűen fantasztikus!
Láttam már pár életrajzi filmet, de az Elvis mindent visz! Nem szokott előfordulni velem, de a végén kicsordult pár könnycsepp, annyira a hatása alá kerültem. A főszereplő, Austin Butler alakítása zseniális, nagyon élethű. Végig libabőrös voltam, annyira vitt magával a történet, a zene, a látványvilág..... Mindenki nézze meg, az Elvis rajongók és a zene kedvelők biztosan nem fogják megbánni! 😉
10/10
editamacs 2022 aug. 21. - 17:51:40 10/10
(43/82)
Fantasztikusan jó film! Austin Butler, a főszereplő nagyon jól játszik. Remélem Oscar díjat kap az alakításáért.