eIemes 2011 febr. 01. - 11:19:24 Előzmény adamnagysweetmovie
(4/24)
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/2011/02/01/ti_istenek_vagytok_de_meghaltok/

...
"Én azt mondtam: »Ti istenek vagytok, mindnyájan a Fölséges fiai.« De meghaltok, mint más ember, elhullotok, mint akármelyik fõember" - így szól a mottó, ami köré Xavier Beauvois cannes-i nagydíjas filmjét, az Emberek és isteneket felépítette. Emberekrõl szól a történet, akik Istent szolgálják, de halálukban egyszerre jelenik meg az isteni és az emberi lényeg, hogy mik is vagyunk.
...
9/10
fratz 2011 jan. 30. - 22:13:54 9/10 Előzmény Rorirori
(3/24)
A lentiek miatt a filmajánlót én is felületesnek találom.

A film eleje talán lassúnak tûnhet, de ez fontos ahhoz, hogy belépjünk a szerzetesek életébe.

A színészek nagyon jól játszák a valósághû karaktereket.

A bucsú ünnepi vacsora nekem kicsit túl sok volt, más zenével talán jobb lett volna. A film és a vacsora mély mondanivalójával teljes mértékben azonosulni tudok.
9/10
Rorirori 2011 jan. 29. - 21:29:48 9/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(2/24)
én sem értek egyet a filmajánló szövegével
lélekemelõ film! nekünk tetszett!
7/10
adamnagysweetmovie 2011 jan. 28. - 07:02:54 7/10
(1/24)
Én nem találtam vaknak a testvéri szeretetet és nem éreztem, hogy nem kaptak feloldozást... Amúgy inkább azoknak ajánlom, akik mindenekelõtt léleknemesítõ üzenetet szeretnének kapni egy filmtõl és szeretik a példabeszédeket. Nekem ez most kicsit nehézkesnek, túlbeszéltnek és túl direktnek tûnt, de aki a fentebbi filmeket szereti, annak ez is bejöhet. Sõt, néha engem is megérintett.