Téma: Emily Watson

Chajnbogix 2020 aug. 07. - 03:48:34 Előzmény Obránszky Ármin
(14/14)
Akkor én ritka vagyok mert imádom 🥰
drkotasz 2019 nov. 14. - 18:36:14 Előzmény Obránszky Ármin
(13/14)
Jéé ritka vagyok :)
10/10
Nira1900 2015 dec. 27. - 22:52:25 10/10
(12/14)
Olyan aranyos, aranyos, aranyos! :-)
frenchbullie 2013 júl. 03. - 18:28:42
(11/14)
Juj, ez de szép, ahogy így megfogalmaztad. Köszönöm.
1/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 11:19:10 1/10
(10/14)
Ez a tudományos definíciója:
"Hullámtörés akkor következik be, amikor hullámtani szempontból különbözõ közegek határára ferdén érkezõ hullám terjedési iránya az új közegben megváltozik." :D
Hétköznapi értelemben, és ennek a filmnek a vonatkozásában inkább úgy tudom elképzelni, hogy jön egy hullám, sodró lendülettel, nagy, szép és erõs. De egy szikla az útját állja, a hullám nekicsapódik és ezer cseppecskére zúzza szét magát.
Jan és Bess egymásra találása, szeretete és együttélése is ilyen erõs, mély és sodró lendülettel halad, de az útját állja egy tragédia, és az intenzív, felszabadult boldogság ezer szilánkra törik szét egy pillanat alatt.
Talán ezért. De biztosan nem tudom én sem. :)
frenchbullie 2013 júl. 03. - 09:50:58
(9/14)
Üdv! Nagyon jó volt a Hullámtörés-ben, csak ismételni tudom, amit az elõttem hozzászólók leírtak. Viszont egy dolog nem teljesen egyértelmû számomra a filmben, a cím. Miért Hullámtörés?
morzsa 2010 júl. 22. - 13:31:57 Előzmény Obránszky Ármin
(8/14)
ennél többet és szebbet megfogalmazni se tudtam volna Emily Watsonról, habár azt hiszem, aki Trier-rajongó és/vagy Hullámtörés-fanatikus nem is gondolhat mást errõl a varázslatos színésznõrõl.
mulao 2010 márc. 31. - 10:05:27
(7/14)
Sajnálom, hogy én olyan túlzottan õt nem ismerem, még a Hullámtörést se volt szerencsém látni, de azért pl az Angyal a lépcsõn-bõl emlékszem rá.Az biztos, hogy azt a két filmjét, amiben nyújtott alakításáért Oscarra jelölték megpróbálom majd beszerezni.
krista0005 2009 jún. 07. - 18:12:17
(6/14)
A Hullámtörésért Oscarra jelölték,és meg is érdemelte volna.Ennél jobb szerepet valószínüleg nem fog kapni.Amúgy az Angyalok a lépcsõn-ben is õ játszott,érdemes megnézni a filmet.A másik fõszereplõ Robert Carlyle (Trainspotting).
marie1 2008 júl. 06. - 09:01:12
(5/14)
Olyannyira zseniálisat nyújtott (mármint a Hullámtörésben), hogy hirtelen olyan érzésem támadt, mintha egy csomó filmben láttam volna már. Pedig ezen kívül csak a Gosford parkban, meg esetleg itt -ott mellékszerepekben. Szerintem nagyszerû, igen tehetséges színésznõ, és roppant bájos is!
luetin 2008 ápr. 02. - 12:41:31
(4/14)
A Hullámtörésben zseniális alakítást nyújtott!
Obránszky Ármin 2008 ápr. 02. - 02:42:29 Előzmény mildi
(3/14)
JA tényleg nem a legnagyobb színésznõ, akit valaha a hátán hordott a Föld, de azért ne bántsuk, a Jóbarátok egy klassz sorozat volt. :-)
Nincs azon mit csodálni, h eddig nem nyílt topik. Ha megnézed, eddig a legtöbb hozzászólás Jessica Albával kapcsolatban került begépelésre, aki egy hatalmas antitálentum, ami a színészetet illeti és õt a sorban a nála lényegesen jobb, de azért a nagyok mögött utcahosszal elmaradó Keira Knightley követi. Egyik a szépségével (szerintem is helyes, bár én a valamivel különlegesebb nõkre bukom), másikuk fõleg egy sokak által nagyra tartott trilógia egyik fõszerepével vívta ki ezt az elismerést. Egyikük sem a színészi kvalitásaival.
A Hilary és Jackiet pedig már egy ideje tervezem, h megnézem, mert egyik kedvenc sorozatom (Sírhant Mûvek) szereplõje játszik még benne Emily mellett. Sajnos azóta a tvben nem adták a filmet és magyar felirat sem kering az erre szakosodott térségeken. :-)
10/10
mildi 2008 márc. 31. - 21:41:05 10/10
(2/14)
Egyetértek! Kitûnõ, érdekes arcú színésznõ! Én is nagyon szeretem az ilyen színésznõ típusokat!
Ezerszer többet érnek a Jennifer Anistonoknál, és a tucat médiasztároknál!
A Hilary és Jackie c. filmben is fantasztikus volt!
Csodálkozom, hogy csak most nyílt róla fórum!
Obránszky Ármin 2008 márc. 29. - 23:25:03
(1/14)
Továbbra is azon a véleményen vagyok, h a garantáltan mindenki számára maradandó "sérülésekkel" járó Hullámtörésben nyújtott hibátlan, elképesztõ alakításánál nem sok jobb akad a filmtörténelemben. Ráadásul még nagyon finoman fogalmazok, ha azt írom, h rosszul még nem láttam játszani. A legtöbb filmben, amiben láttam -ez alól a végre a nagy elõdhöz képest legalább látótávolságon belülre kerülõ Vörös sárkány és a tucatnyi klasszist felvonultató Gosford Park képez kivételt- õ hagyta bennem a legmélyebb nyomot. Még a sótlan Equilibrium is ugrott egy szinttel feljebb neki köszönhetõen (igazságtalan lennék, ha nem említeném meg, h CBale is elsõrangú volt, nem az õ hibája, h maga a film fércmunka) és a Kótyagos szerelemben is abszolút hiteles tudott lenni.
Nagy kár, h a nagyközönség nem az ilyen színésznõket hordozza a szívén. Ritka az olyan ember, aki vonzódik a tildaswintonokhoz és az emilywatsonokhoz.:-)