6/10
trudy 2022 máj. 09. - 11:35:09 6/10
(128/128)
Egyszer meg lehetett nézni. Nagyon egysíkú, már szinte szakmai dokumentumfilm / biográfia, csak nem egy jól ismert, legendás sportolóról szól, hanem inkább általánosan próbálja bemutatni a sportág magyarországi lehetőségeit egy fiktív(?) szereplőn keresztül. Illetve a szereplő annyira nem is fiktív, mert a rendező testvére alakítja benne a tornászt (=önmagát), és valószínű, hogy részben saját élményekből állt össze ez a történet. A történet hitelességére nem mindig adnék és valamennyire áthatja az öncélúság, a bajnok kinevelésének történetszála pedig kissé elcsépelt filmes eszköztárakkal dolgozik, de egy erős közepesnek így is elmegy.
Edmond Dantes 2016 szept. 17. - 21:28:06
(127/128)
Nem sokkal az olimpia után, pár hete adta le (ismét) a TV2, talán nem egészen véletlenül, most láttam elõször, talán soha jobbkor. Szinte mindegy is, milyen: nekem amúgy elment, de nem tetszett különösebben, túlságosan önéletrajzinak-dokumentaristának tûnt.

Hanem annál idõszerûbb lenne elkészíteni ehhez hasonló filmet egy másik sportág világában...nem Fehér tenyér, hanem "Kék víz - az uszoda titkos világa" címmel. Rendezõ: a való élet.
10/10
Lili Marleen 2016 máj. 14. - 16:20:36 10/10
(126/128)
elõször láttam,még mindig folynak a könnyeim, az utóbbi évek legjobb magyar filmje, 10/10
8/10
Sadenal 2013 szept. 29. - 16:58:41 8/10
(125/128)
Szerintem az elmúlt évek egyik legjobb magyar filmje és nagyon tetszett. Végre nem egy elvont mûvészfilm, amit 10 emberbõl jó ha 1 megért, hanem olyasmi amit a publikum is be tud fogadni. Több ilyet kéne csinálni. Szóval nekem nagyon bejött. :)


8/10
9/10
ChelseaForce 2012 júl. 12. - 13:32:37 9/10
(124/128)
Tegnap láttam a filmet. Az igazán érdekes, egyedi hangulat, ha elkapja az embert, akkor szerintem sehol sem érezhetjük vontatottnak. A kamerakezelés, a látvány is egyediséget adott a filmnek, a színészi teljesítmények közül egyértelmûen Gheorghe Dinica-t (a kegyetlen Feri bácsi) emelném ki, az egyik legnagyobb román színészt.
Ha a 2000-es évek magyar filmjeit nézem, akkor ezek közül a Fehér tenyér az egyik legjobb alkotás, de megállja a helyét a régebbi klasszikusokkal összehasonlítva is.
9/10!
10/10
csigusz.813 2012 febr. 03. - 22:57:29 10/10
(123/128)
Még csak egyszer láttam a filmet.De annyira megrendített, hogy tudtam ez lesz életem kedvenc filmje.miután megnéztem körülbelül öt percig nem tudtam semmit szólni.érdekes történet, jó szereplõk, kiváló zene.Ez a legjobb magyar film amit valaha láttam.Utálom, mert annyira meghat, hogy már szinte imádom.Egyszóval valljuk be: imádom. :) mindenkinek azt tudom ajánlani hogy nézze meg nem csak egyszer.
dantonb 2012 febr. 01. - 22:30:47 Előzmény far vik
(122/128)
Hát elég eröltetett párhuzam,éshát még ha így is van, alényegen nem változtat,hogy eltúlzott lerágott konfliktus giccses hatásvadász elemekkel a film lényege.
9/10
far vik 2012 febr. 01. - 10:25:23 9/10 Előzmény dantonb
(121/128)
"a 10-mrõl való fejreesés és a tanítvány gyõzelmében mi a párhuzam" - Ami nekem lejött, hogy az ugrás közben a baleset járt a fejében, ezért nem tudott tökéletesen koncentrálni, ezért lépte el a talajfogást, ergo a tanítvány gyõzött, akit ugrás közben nem zavart efféle negatív tapasztalat.
dantonb 2012 jan. 30. - 00:13:06
(120/128)
Apropos hogy a Trapéz az mennyivel jobb film volt az nem kifejezés:hiteles karakterek ,valódi konfliktus egyáltalán nem felnagyítva mint ebben a filmben.Ja és méltatlanul kifelejtettem Burt és a ragyogó Gina mellõl Tony Curtist.Igaz azt a filmet profi forgatókönyvírók írták.
dantonb 2012 jan. 29. - 23:53:18
(119/128)
nem bocsájtható meg a szadizmus egyáltalán,de ha az ellen akar valaki filmet csinálni ,akkor annak nem lehet az avégkicsengése ,hogy lám avégén mégis milyen fasza gyerek lett a szegény megkínzott gyerkõc ,még a vattába csomagolt elkényeztetett tanítványa is csak mázlival nyerhetett ellene ,miközben leesett állal figyelte hogy milyen zseni a mester.Éshát az a cirkuszos rész ,hát ahhoz nagyon is khm gyermeki léleknek kell lenni hogy valakinek ne fájjon a giccses irrealitás benne .Mondom háló nélkül ugrik agyerkõc mint Burt lancaster és gina lolobrigida Trapéz c. verziójában ,összevágva egy hatásvadász párhuzammal .Csakhát azt nem érti az ember hogy akkor a 10-mrõl való fejreesés és a tanítvány gyõzelmében mi a párhuzam? Mondom egy lerágott csont az élsport sokszor embertelen áldozatot követelõ témája megspékelve a giccsel:Ezt kapjátok el !
Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 23:44:15
(118/128)
Nem látom, hogy attól, hogy ebben a filmben ilyen az edzõ, az miért üzenné azt a nézõknek, hogy mindegyik ilyen. Másrészt olvastam több hozzászólásodat is ebben a topikban. Ezek szerint félreértettelek? Akkor bocsánat, de nekem az jött le az írásaidból, hogy ha sikeresek a versenyzõk, akkor megbocsátható a szadizmus.
dantonb 2012 jan. 29. - 23:40:43
(117/128)
Visszakerestem és beidézném ,mert nem véletlen,hogy aki a berkeken belülvan ,az nem vesz be egy ilyen giccses hatásvadász filmet:

"tomi976 ,: Elnézést ha valakit megbántanék ,de szörgyen rossz film ,a párom eu bajnok tornász."
dantonb 2012 jan. 29. - 23:34:10
(116/128)
Egyrészt látom nem láttad afilmet ,másrészt kiragadsz egy félmondatot tõlem és általános filozófiának állítod be ,ami ellen érvelsz.Csakhogy itt errõl a KONKRÉT filmrõl errõl az esetrõl volt szó ,hogy igenis sikeres tornászt és biztos egzisztenciát eredményezett nála a Feri bácsi "nevelése" .Ez ténykérdés,és egyben rávilágít a film zagyvaságára ,és arra a butaságra hogy márpedig minden edzõ ilyen lenne ,ráadásul abban is vannak fokozatok.Ismét csak az úszópápát tudom felhozni ,Szécsi Tamást. Itt korábban az egyik nick ,akinek a barátnõje válogatott tornász ,hülyeségnek minõsíti a filmet ,talán nem véletlenül.
Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 23:24:11
(115/128)
Sajnos csak részleteiben láttam a filmet, bár sokszor alig tudtam otthagyni, pedig más dolgom volt. Ezért aztán remélem, egyszer meg fogom tudni nézni nyugodt körülmények között is.
Ezüstliliom 2012 jan. 29. - 23:21:53 Előzmény dantonb
(114/128)
"a szadista edzésmódszert kvázi igazolta az élet"

Csak ettõl a mentalitástól tudnánk szabadulni! A cél szentesíti az eszközt? Hát nem. Egy másik honlapon egy olyan cikk kapcsán, amiben arról volt szó, hogy orvosok végeztek embertelen kísérleteket, ugyanez a mentalitás került elõ. Azt írta valaki, a kísérleti alanyok rosszkor voltak rossz helyen. Ennyi. De azért azok az orvosok sokat adtak a tudománynak. Hát nem! Könyörgöm! Ne fogadjuk már el mások kínzását semmilyen cél érdekében sem!
9/10
far vik 2012 jan. 29. - 22:51:45 9/10
(113/128)
Még megjegyezve, hogy nekem is egy embertelen, megalázást imádó barom tesitanárom volt...
9/10
far vik 2012 jan. 29. - 22:49:47 9/10
(112/128)
Az élsport, a versenysport egy embertelen baromság. Azért tenni tönkre emberi testeket, hogy a célfotón tized-, sõt század(!!!)másodpercekkel megelõzve egymást az egyik felálljon egy dobogóra, a másik, aki ugyanannyit dolgozott, de pár centivel/kilóval lemaradt, meg "futott még" ? Ezért gyötörni magukat másfél évtizedig, aztán esetleg edzõ lehet, és ugyanezt a drillt vezényli, vagy nyit egy kocsmát? A testkultúra totális meggyalázása... A víz alatti heretépésrõl, szabadrúgás színjátszásról, stb. nem is beszéve. Nem nagyon nézek sportközvetítést, mert ez jut eszembe... Még egy tenisz vagy az öttusa inkább, és hasonlók, a teljesség igénye nélkül.
9/10
Ati77 2012 jan. 29. - 01:53:38 9/10
(111/128)
Többen kérdezték, hogy van-e reális alapja, hogy ilyen edzõink vannak.

A rendezõ ezt nyilatkozta:

"Meséljek még durvábbakat? Én azért hagytam abba a tornát, mert az edzõ egy szivacsot lenyomott a torkomon, felszakadt a nyelvem, rosszul forrt össze, és azóta beszédhibás vagyok. Az ujjainkra krumplit húztunk, és kõmûves kalapáccsal törtük el, hogy ne kelljen menni edzésre (szerintem a hüvelykujjaimon kívül mind a nyolc ujjamat eltörtem), a biztosító 800 forintot fizetett ujjanként..."
9/10
Ati77 2012 jan. 29. - 01:50:55 9/10
(110/128)
Erõsen valós eseményekre épül.

A rendezõ tornász volt és a testvére is, aki saját magát játsza a filmben. Az életben sem ért el semmit versenyzõként, a debreceni VB-n ott volt, de csak versenyen kívûl szerepelt, mert sérvei lettek a felkészülés közben (egyébként Debrecenben született, ezért indult volna). Edzõként viszont sikeres, a kanadai tanítványa, aki szintén saját magát játsza a filmben, olimpiai bajnok lett Athénben.

http://www.nlcafe.hu/noklapja/20060308/hajdu_zoltan_miklos_a_vilaghir_kuszoben_/

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/hajdu_0223/
9/10
Ati77 2012 jan. 29. - 01:44:20 9/10
(109/128)
Azt mutatta be a film, hogy ott ezt nem lehet, ezért mutatták a tükröt is, ami miatt nem lehet tudni, mikor néznek, és kell megfelelõen viselkedni.