Téma: Fehér tigris

7/10
Nótárius 2018 nov. 06. - 00:30:28 7/10 Előzmény Blindmouse
(14/14)
Én az indavideo-n néztem meg. A keresőjébe beírva az 1944 -et, most is ott virít a találati listán. Mondjuk az én gépemen csak néhány ráfrissítés után indul, de aztán már jó minőségben pereg.
offtopic
Blindmouse 2018 nov. 05. - 23:31:08 Előzmény Nótárius
(13/14)
Még nem volt hozzá szerencsém, ahogy nézem, mostanában nem is fogják leadni sehol. ha HBO GO-n fennvan akkor néhanapján van opcióm ott nézelődni..

Amúgy tank témában a neretvai csatán kacagtam fel, amikor német felségjelzéses T34-esek vonultak sorban valahol a film elején. köztük pár tigrisnek átépített, de a legtöbb az sima T34 volt. 5 nappal később néztem valami háborús dokumentumfilmet, és mit mutattak benne.. pár T34-est német felségjelzéssel. valszeg mint zsákmányolt gépek. :D :D
7/10
Nótárius 2018 nov. 05. - 22:12:00 7/10 Előzmény Blindmouse
(12/14)
Az 1944 című észt-finn háborús filmdrámát (2015) láttad már? Ha igen, akkor köszönettel fogadnám az arról való tankos véleményedet. Szerintem, a háború emberi vonatkozásait tekintve figyelemre méltóan jó film.
offtopic
Blindmouse 2018 okt. 16. - 14:12:19
(11/14)
Na megírom újra mert lenyelte a kommentet a guláta:

Az a mókás hogy az oroszoknál 2011-ben elkezdtek csinálni egy Tigris replikát valszeg ehhez a filmhez, de nem volt türelmük kivárni. Ami nagy kár mert filmen teljesen hiteles lett volna amit csináltak, láttam róla képeket, videót szép munka lett.
Blindmouse 2018 okt. 16. - 11:36:34 Előzmény Nótárius
(10/14)
Kb 1946 óta egy filmben volt valódi Sd.Kfz.181, és az a Fury volt. :)
Az amcsi filmekben azért általában hasonlított legalább formailag többnyire, de ebben amit láttam az az oldalt lelemezelt valami még hunyorítva nézve sem hasonlít, és ez már több mint zavaró. :)
7/10
Nótárius 2018 okt. 16. - 11:15:16 7/10 Előzmény Blindmouse
(9/14)
Igazad lehet, de nekem a "vasakhoz" nincs hozzáértő szemem. Az én érdeklődésemet elsősorban az emberi vonatkozások ragadják meg, a végletes alaphelyzetű háborús filmekben meg különösen. Én inkább a hamis kommunikáció, magatartások és megnyilvánulások mögötti hiteltelenségeket, manipulatív játszmákat, nyomulásokat ismerem fel elég hamar és pontosan. Ezen saját látószögemből tartottam elfogadhatónak e filmnek, a reménytelen kiszolgáltatottságot középpontba állító hitelességét. Egyébként, ha ezután netán azt írnád, hogy az orosz katonák kézifegyverei sem voltak rendben; akkor valószínüleg abban is igazad lenne. Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad a "vasakra" is figyelmemet! Most már viszont kíváncsi lettem, és majd egy valódi "Tigrissel" összevetve visszanézem (na, nem az egész filmet!) a filmbelit.
Blindmouse 2018 okt. 16. - 00:53:52
(8/14)
Na ez az a film amit nemvagyok hajlandó megnézni, azután hogy beleszaladtam egy jelentébe a neten. Hááát hogyajóéletben néz ki az a "tigris"? távolról hunyorítva is szarabbul néz ki mint az eddigi összes háborús filmben megjelenő általában T34-ből tákolt Tigris, nem tudnék elvonatkoztatni ettől, és halálra idegesítene végig. :/
7/10
Nótárius 2018 okt. 15. - 14:59:36 7/10
(7/14)
A hibáival együtt érdemes volt megnéznem. Egyrészt nem veszik el teljesen a sok háborús filmre jellemző, sematizáló egyoldalúságban. Másrészt hiteles érzetűen jeleníti meg a szovjet katonáknak, a németek pusztító technikai fölényéből adódó végletes kiszolgáltatottságát. Egy-egy "Tigris", a lövegének átütő erejéből, a lőtávolságából és a páncélozottságából következően, elképesztően sok szovjet tankot semmisít(het)ett meg, miközben a "Tigris" kezelői viszonylagos biztonságban voltak! A szovjet harckocsizók szinte csak a nagy fogyasztásából adódó kis hatótávolságában, a magas meghibásodási hajlamában, szervízigényében és a nagy súlya miatti terepjárási nehézségeiben bízhattak. Talán az előzőek miatt is fordul misztikumba a film, amit egyébként én sem néztem jó szemmel.

Az egykori amerikai katonák szerint pedig (állítólag): egyedül az volt a jó a "Tigris"-ben, hogy kevés volt belőle.

*
3/10
STARset 2018 jan. 28. - 21:21:33 3/10
(6/14)
Ti ezt komolyan gondoljátok? Szerintem inkább direkt értékelitek túl ezt a filmet (és oly sok másikat is), hogy legyen minél több szerencsétlen, aki az idejét pazarolja el.
Sztori felejthetõ és néhol magát parodizálja, díszlet helyenként elmenne, de könyörgöm...az a tigris replika...minden elront.

Ha nem szereted a kissé amcsi propaganda 2.VH-s filmeket, akkor inkább nézd meg ezt: Generation War/Unsere Mütter, unsere Väter/ nem fogsz csalódni!!
7/10
Brew 2015 febr. 26. - 22:48:30 7/10
(5/14)
Tetszett a szép fotózás, a kiváló, korhû díszletek és jármûvek, és az, hogy mindezek mellett erõs filozófiai tartalma van a történéseknek. Az viszont nem tetszett, hogy ezt a tartalmat az utolsó negyed órában próbálják gyorsan elmondatni a szereplõkkel. Valahogy a film elsõ 90%-a nem áll arányban a befejezés elvontságával.
Ettõl függetlenül ajánlom azoknak, akik egy roppant igényesen (de nem mindenhol logikusan) kivitelezett háborús filmre vágynak, átlag feletti mondanivalóval.
10/10
Hellas Verona 2013 márc. 14. - 15:19:12 10/10
(4/14)
Itt meg lehet nézni a filmet felíratosan !
http://www.youtube.com/watch?v=Qzpuh6P8n34
10/10
Hellas Verona 2013 jan. 22. - 21:55:32 10/10
(3/14)
Már vagy háromszor láttam de megunhatatlan !
10/10
Hellas Verona 2012 aug. 26. - 16:32:12 10/10
(2/14)
Én felíratosan láttam a filmet , nagyon tetszett !!!
http://www.youtube.com/watch?v=-5aRH8jFSBk&feature=related
9/10
ballaz-72 2012 aug. 05. - 07:14:39 9/10
(1/14)
Nem rossz a film, bár egy kicsit elvont, kicsit misztikusnak hat. A díszlet, a környezet és a harckocsik nagyon eredetiek, látványos. A végén Hitler vallomása... hát van benne valami...
Szerintem magyarul nem fog megjelenni ez az orosz film sem...