10/10
syuzi 2015 dec. 29. - 13:20:53 10/10 Előzmény malvinkicska
(242/362)
Fernando és Catarina felvállalták a kapcsolatukat Edgar valóban meglepõdött ez váratlan volt.

Edgar és Laura valóban elég keveset szerepelnek közösen együtt

Jurema remélem hamar kiszabadul a börtönbõl

Costanzianak ez elég gonosz húzása volt, hogy Olegario atyát is felhasználta gonosz tervéhez. Costanzia majd nem elmondta Esther elõtt Margaridanak, hogy tudja hogy Fernando nem a fia


Albertinhot nem értem még mindig Gildat üldözi nem igaz hogy nem találna más lányt magának

Várom már a mai részt:)
10/10
syuzi 2015 dec. 29. - 13:09:27 10/10 Előzmény malvinkicska
(241/362)
Hiányozni fog a sorozat nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar vége lesz...:(
8/10
napraforgó 2015 dec. 29. - 05:14:36 8/10
(240/362)
Nagyon érdekes volt Constancia és Margarida jelenete, ahogy Margarida küzdött, hogy ne jussanak felszínre a titkok.... Mindkét nõ fiának van törvénytelen gyereke, Margarida férjének is, Fernando személyében, szóval tényleg elég általános lehetett a dolog. Mennyivel egyszerûbb lehetett a rabszolgaság korában, akkor csak kicsit kivételeztek a rabszolganõknek a gazdától született gyerekeivel...
Constancia megrekedt a múltban, nem képes túllépni a régi beidegzõdéseken.
Fernando megérdemli Catarinát, nem hiszem, hogy elismert és tisztelt házaspár lesznek... Zsák a foltját....

A candobléról, errõl az afrikai vallásról korábban nem is hallottam, de úgy tûnik, ez is egy komplett eszmerendszer. (nem vudu)
Nyilván nem szabadna mindent alapból elutasítani, amit nem ismerünk. Minenesetre kicsit furcsa, hogy a XX. század elején még letartóztathattak valakit fekete mágiáért meg boszorkányságért.
Holott nálunk már Könyves Kálmán királyunk (1074-1116) megmondta, hogy "De strigis vero quae non sunt, nulla questio fiat."
Vagyis: A strigákról pedig, mivel ilyenek nincsenek, semmiféle vizsgálat ne tartassék."
malvinkicska 2015 dec. 28. - 18:15:42
(239/362)
Az idén 84 rész megy le utána még van 21 rész mivel 105 részes, a sorozat. Az akkor még 4 hét szerintem.
malvinkicska 2015 dec. 28. - 16:18:25
(238/362)
A mai részben csak sikerült letartóztatni Juremat tõrbe csalták, milyen fondorlatosa bárónõ a pap bõrébe bujt az ilyen emberek egyszerûen gerinctelen férgeknek tartom, azért mert az fekete, és hisz valamibe. A gyerek egyszerûen nagyon érdekesen barátkozik az új körülménnyel, mivel az ételek is mások, nem ehhez szokott. Aztán Albertinho nem esett kétségbe hajtja kis Gildat. A bárónõ már Esternek is el akarta mondani, hogy Fernando nem édes fia Margaridanak, ez egy nagyon rafinált nõ. Edgar meglepõdött kivel van románca Catarinanak, mi lesz ebbõl. Amit nagyon hiányolok kevés jelenete van együtt Edgarnak és Lauranak, pedig ez is egy fõszál a mellék szereplõk nagyobb teret kapnak, és Isabel és Jose is, ami szerintem így kéne a másik pár esetében is.
szevacica 2015 dec. 28. - 16:07:25
(237/362)
Létezik, hogy január 8-án vége? Alig akarom elhinni, már csak 12 rész? Hiányozni fog...
10/10
syuzi 2015 dec. 28. - 13:23:03 10/10
(236/362)
Várom már:) Ez izgalmas lesz szegény Juremat sajnálom hogy letartóztatják...
malvinkicska 2015 dec. 28. - 09:52:40 Előzmény syuzi
(235/362)
Ma folytatódik a sztori az elõzetest olvasva érdekes dolog fog történni , mivel Juremat letartóztatják.
8/10
napraforgó 2015 dec. 26. - 04:24:14 8/10
(234/362)
Attól tartok, hogy ez a gyerekrablási ügy hamvába fog halni. Nyilván nem indítanak eljárást Constanca ellen - aki állandóan a férje poziciójával takarozik -, vagy ha mégis, hát azt hamar megszüntetk, mondván, õ jóhiszemûen járt el, támogatta a fia fattyát.
Isabel ellen sem nagyon tudnak mit tenni, hisz tanui vannak, hogy akarta a gyerekét, a szülésnél jelen lévõ Díva, aztán a késõbb megjelenõ apja bizonyítani tudják, hogy nem õ dobta el a gyerekét, sõt mennyire megsiratta, amikor egy halott csecsemõt nyomtak a kezébe.
Majd ráfognak mindent a gonosz szülésznõre, aki elrabolta, kicserélte a gyermeket, és aki eltûnt azóta és sohase fogják megtalálni. A szülésznõ ki tudja miért kicserélte a gyerekeket, aztán a leleplezõdéstõl félve letette valahová, az áldott jó Berenice meg megtalálta, elvitte a bárónõhöz, aki dadát keresett neki és támogatni kezdte.... Talán még azt sem tudta, hogy a saját unokája az, esetleg késõbb jött rá a fiára hasonlító vonásai miatt....
Meg lehet itt mindent idealizálni....
10/10
syuzi 2015 dec. 24. - 11:04:46 10/10 Előzmény malvinkicska
(233/362)
Fernando csak megszerezte a részvények többségét.Szerintem õ csak csõdbe viszi a céget
A bárónõ játssza a mártírt hogy õ csak jót akarta a kis Eliasnak kit eldobott az anyja

Berenise sajna mindenre kapható így tanúskodik a bárónõ mellett. Jose és Edgar kihozták Isabelt a rendõrségrõl

Isabel bevallotta Eliasnak hogy õ az anyja szegény kisfiúnak ép elég feldolgozni a sok információt.

Costanzia ügyvédje a szeretõje Umberto lesz na erre kíváncsi leszek. Várom már a hétfõi részt:)

Én is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden forúm tagnak!!!!:)
10/10
syuzi 2015 dec. 24. - 10:54:43 10/10
(232/362)
Neked is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!!!!! :)
8/10
napraforgó 2015 dec. 24. - 05:17:59 8/10
(231/362)
Áldott Karácsonyt Mindenkinek!
malvinkicska 2015 dec. 23. - 16:24:36
(230/362)
A héten ma volt utoljára, szerencsére hétfõn folytatják, a bárónõ tovább szemétkedik ami a gyereket illeti szégyellhetné magát, még õ tartja nagyra magát. Eliast annyi infó érte elég szegény gyereknek rendet tenni a kis fejében. Fernando csak elérte amit akart az apja ellen, erre is fog lépni Edgar gondolom, nem igen tartja helyesnek, mivel tudja nem olyan okos, mint kapzsi.

Ki szeret, s kit szeretnek az szegény nem lehet.
Szeretteidre gondolj, s töltsd boldogan az igaz ünnepet!

BOLDOG KARÁCSONYT MINDEN FÓRUMTÁRSNAK.
malvinkicska 2015 dec. 22. - 16:32:25
(229/362)
A bárónõ milyen fineszes amiért megalázta Isabel vissza vágott neki, mert azt akarja elhitetni, eldobta a gyereket, ami persze nem igaz, de neki ott lesz tanúnak az a szemét Berenis, az is minden rosszra kapható. Edgar rendes volt , mert a védelmébe vette, Isat, aztán Jose mindig mellette van vigasztalja, ne aggódjon nem lesz gond a gyerekkel. Ester, gondoltam így fog reagálni, de nem esik hasra a ficsúr, van másik csaj. A bárónõ megéri a pénzét a fiatal gyerekkel vigasztalódik, most meg a fia azt ajánlotta ügyvédnek, ebbõl mi fog kijönni.
8/10
napraforgó 2015 dec. 22. - 16:29:34 8/10
(228/362)
Hihetetlen, még a bárónõnek áll feljebb. Elsõnek õ jelenti fel Isabelt
Esther meg kirúgta Albertinhot.
10/10
syuzi 2015 dec. 22. - 12:56:49 10/10
(227/362)
Laura és Isabel végre rá jöttek hogy a kis Elias Isabel fia. Costanzia bevallotta az igazat hogy õ rabolta el Eliast de õszintén aggódott a kis Elias eltûnéséért. Jurema ,Isabel jól elbántak a gonosz Zenaydeval és Berenicel
most jól hoppon maradtak Berenicék mert ezek után Costanzia nem ad nekik pénzt

Isabel az estélyen jól megszégyenítette Costanziát. Még Carlotta is Costanzia ellen fordult mert bevallotta Costanziák házában hogy õ tudott mindenrõl és hogy eredetileg Costanzia mit tervezett a kicsivel

Jose megtalálta a kis Eliast és Isabelhez vitte szerintem a kisfiú elõbb -utóbb elfogja fogadni Isabelt az anyjaként.

Edgart én is hiányolom hogy egyre kevesebbet van bent .
Most a színház szereplõi se voltak

Várom már a következõrészt most kezd csak izgi lenni a sorozat:)
8/10
napraforgó 2015 dec. 21. - 17:54:14 8/10
(226/362)
Isabel jól megszégyenítette a bárónõt a színházban, jó nagy nyilvánosság elõtt.
És még a fia is kérdõre fogja vonni, mit tett a fiával...
Elias biztos hamarosan megbarátkozik a helyzettel, mert igaz, hogy eddig Zenaidét ismerte anyjául, de az a nõ soha nem volt vele olyan kedves, és jó, így biztos nem fog neki hosszasan hiányozni. Szerencsére még elég kicsi, hogy megszokja az új helyzetet.
malvinkicska 2015 dec. 21. - 16:15:58
(225/362)
Meg lett Elias és a nagymama mindent bevallott, annyi volt benne jó nem lovagoltak hetekig a témán, az egy másik kérdés, hogyan jöttek rá. Azt gondoltam a gyerek furán fogja fogadni Isabelt, mivel csak rosszat, hallott róla eddig, és most ezt az új világot sem tudja felfogni, mert eddig a dombon élt, elég fura számára a nagy lakás és jólét. Amit hiányolok Edgar, már több részben csak éppen van, Isabel és Jose jobban ki vannak emelve.
8/10
napraforgó 2015 dec. 19. - 06:36:44 8/10
(224/362)
Elég hihetlen, hogy Isabel és Laura Jurema jóslata után hirtelen kideríti az igazságot...
Celina idétlenkedései a cukrászdában a fagylalttal kisé fárasztóak. Ha errõl nem szokik le, elijeszti az udvarlóját.
malvinkicska 2015 dec. 18. - 17:06:58
(223/362)
A mai rész nagyon érdekes volt ahogy a Laura és Isabel, összerakták a képet a gyerekkel kapcsolatban, igen régen én is emlékszem volt olyan kártya, amibõl jósoltattak, azt hiszem cigány kártya volt a neve, és sokan hittek benne. A lányok mentek, milyen lesz a jövõjük aki meg valamivel foglalkozott, hogy milyen szerencséje lesz, pl marha vásár és egyebek. Laura aranyos volt mikor kérdõre vonta az anyját, ki az Elias, és minden hónapban, elég sok a kiadás, ere a személyre. Ebben a részben elég rondán bánt a gyerekkel aza lelketlen nõ, és itt is elsütötték a gyerek szökést, ez szinte minden sorozatban benne van, fõleg ha gyerek szereplõs.Az biztos nehéz lesz a kisfiúnak, ha megtudja ki az anyja mivel Berenis mennyi rosszat mondott róla, José még könnyeben elfogadja, mivel foglalkozik vele. A jövõ héten már többet fogunk megtudni, mit szól majd az apa, mivel Ester kezét megkérte, és az, hogy fog a dologhoz állni.