2/10
Kovács Magdolna Júlia 2018 júl. 23. - 18:57:28 2/10
(9/49)
Hulladék :)
domo.robi 2018 júl. 14. - 21:26:45
(8/49)
*** SPOILER ***

Feltörtkarcoló - avagy mindjárt megyek haza, de előtte beugrom a toronyba egy láb-sztorira

A SCI-RAPER című film eldöntötte, hogy megerőszakolja a tudományt. Most az összes, általános iskolában és középiskolában tanult fizikai, kémiai és biológiai törvény ott sír a sarokban, és #metoo-t twittel. De miért is?
- Mert a főszereplőnél valami sántít. Ennek ellenére szalad, ugrik, motorozik, verekszik. Bár ha a Műegyetem elvégzése valódik mérnöki diplomát ad, akkor a műláb miért ne eredményezhetne valódi futást?
- Mert a tűzoltást nem szoktuk kikapcsolhatónak tervezni. A torony abszolút biztonságos, kivéve, ha meg tetszik nyomni azt a gombot. Mert akkor egy kátránnyal impregnált faház szintjére csökken a biztonság, és a toronyház lángolni fog, mint a fáklya.
- Mert nem szoktunk egy vadidegennek tableten teljes hozzáférést adni a rendszerhez. Hacsak nem akarunk azonnali terrortámadást.
- Mert a végén a varázstabletről újraindított tűzoltórendszer úgy oltja el a tüzet az épületben, hogy az oltógáz nem ölte meg az embereket. Érdekes anyag, amely kioltja a tüzet, de az emberi életet nem, hogy is hívják,,,?
- Mert a pánikszobához nem szoktunk kívülről vésznyitót szerelni. És egy kábel elvágása sem nyitja ki az ajtót, hanem inkább zárva marad.
- Mert az informátor nőket nem szoktuk kivinni a rendőrségi rajtaütés helyszínére, holott semmit sem tudnak, ami használható lenne.
- És ez még csak a fake-hegy csúcsa...

Még egy probléma van: a kritikusoknál. A Pokoli toronnyal és a Die Hard-dal hasonlítgatnak össze, és néha a Mission Impossible is szóba kerül (Blue is glue, red is dead. Duct tape is escape?). Ez egy teljesen hibás gondolat, hiszen az említett címek mögött FILMEK vannak. Ne hasonlítsuk ezt a moziipari mellékterméket egy filmhez, mert akkor csalódni fogunk. Hasonlítsuk inkább Harvey Weinsteinhez, akinek a nőkhöz való közeledése nagyjából ugyanolyan volt, mint ennek a moziipari mellékterméknek a közeledése a filmekhez, a nézőkhöz és a fizikai törvényekhez...

Utóirat: Még jó, hogy a Szikla (The Rock) nem látta a dublőreként gyakran szereplő Vén Dzsonzon szerencsétlenkedését. Egyből ki is írná magát a filmtörténelemből.
6/10
NN1532 2018 júl. 13. - 19:52:08 6/10
(7/49)
A film nézhető, semmi több. Nem elég látványos, egyszer sem izgultam. Dwayne Johnson a Jumanjiban is jobbakat bunyózott, mint itt.
5/10
szucsgyula 2018 júl. 13. - 16:08:19 5/10
(6/49)
Ehhez a filmhez elég sokat ad a 3D. Így lett egy közepes film... :P
1/10
Vik Kovács 2018 júl. 12. - 08:58:16 1/10 Előzmény balazsxxxx
(5/49)
Sehogyse éri meg megnézni :(
balazsxxxx 2018 júl. 12. - 05:36:58
(4/49)
2Dben is jó? én annyira nem szeretem szemüvegbe nézni a filmeket, mennyire látványos? megéri 3Dben nézni? aki látta pls írjon, köszi
5/10
szucsgyula 2018 júl. 11. - 18:15:13 5/10 Előzmény pandulaa
(3/49)
De ha nem tudsz menni a premier előtti vetítésre, akkor mégis, hol láttad, hogy már a premier előtt 10/10-et adtál rá?
:D :D :D
10/10
pandulaa 2018 júl. 11. - 05:51:25 10/10
(2/49)
Helló!
Ma este 7-re van páros jegyem ennek a filmnek a premier elõtti 3D-s vetítésére Budapesten. Én a párommal nem tudunk menni, így akit érdekel, az írjon: pandula@indamail.hu
filmsomnia.hu 2018 febr. 18. - 18:36:48
(1/49)
Sztárépítész dolgozott Dwayne Johnson új filmjén:
http://filmsomnia.hu/sztarepitesz-dolgozott-dwayne-johnson-uj-filmjeben/