10/10
olahmiki1959 2012 szept. 09. - 19:57:40 10/10
(15/35)
Még egy utánlövés. (Hogy stílusos legyek).
Néhány éve az RTL Klub leadta a filmet, - miután én külföldön láttam, pontosan emlékeztem a jelenetekre, - szóval a lényeg, hogy elképesztõ módon megvágták. Hosszú percek maradtak ki, a nõnek az istállóban való megerõszakolása például úgy ahogy van, teljes egészében, a három gyilkos kegyetlenkedéseinek naturalisztikus bemutatása is meg lett csonkítva, éppen ezért, aki még nem látta, vagy csak az RTL-es változatot ismeri, az nézze meg itt, mert a Viasat a teljes, csonkítatlan változatot adja le, jó minõségben, szélesvásznú változatban, kiváló szinkronnal.
Ritkán felbukkanó, kitûnõ film, mindenkinek csak ajánlani tudom.
10/10
olahmiki1959 2012 szept. 09. - 08:32:02 10/10
(14/35)
Jézusom emberek! Olvasgatom a véleményeket, és csodálkozom, hogy ennyire nem értettétek meg a film lényegét, Eastwood figuráját és a befejezést.
Semmiféle misztikus, szürreális vonal nincs a filmben, Eastwood a halálra korbácsolt seriff GYERMEKE, aki a deszkapallók alatt megbújva, végignézte apja agyonverését.
Ezért jelennek meg a lelki szemei elõtt a borzalmas emlékképek, amikor a városba érkezve ledõl aludni, és ezért mutat rá a sírkövön lévõ névre a film végén, jelezve, hogy ugyanaz a neve, mint az apjának, a seriffnek.
Azért jön, hogy apja haláláért bosszút álljon, és azért hagyja látszólag cserben a városka lakóit, ezzel leckéztetve meg, és szolgáltatva ki õket a három gyilkosnak, közvetlenül azok érkezése elõtt, mert annak idején, gyerekként látta, hogy senki nem segített az apjának, végignézték a halálát.

Bizonyos szempontból talán ez a legjobb filmje Clint Eastwoodnak, a történet, az eszköztelen színészi játék, a jelenetek naturalizmusa, a mondanivaló, az operatõri munka, a nyomasztó zene, mind-mind hibátlan, tökéletes egységet alkotnak.
Szerintem ez a film egyébként nem is westernfilm, inkább egy vadnyugati környezetben játszódó, komoly emberi dráma.
Nálam egyértelmûen 10 pont, mert ezt a filmet ennél jobban nem lehetett volna megcsinálni.
10/10
Sean Connery 007 2012 aug. 31. - 16:57:24 10/10 Előzmény Eraserhead
(13/35)
Szerintem meg a Nevetõ embernek van igaza: amikor Clint a film végén ellovagol Lago-Hellbõl, a város egykori seriffjének már-már kész síremlékénél a törpe megkérdi a nevét. Mire Clint így válaszol: "Tudod te azt nagyon jól."

Szerintem az Idegen karaktere a halott seriff túlvilágról visszatért szelleme lehet egy másik ember testében.
7/10
grebel 2011 márc. 22. - 09:13:44 7/10
(12/35)
Besorolás: B-kat

OFF: 7,8 volt az értékelés. Én 7-et adtam, így 7,9 lett?! tudom, hogy az átlagszámoláson kívûl vannak más statisztikai módszerek.
10/10
Killbox 2011 márc. 21. - 13:30:23 10/10
(11/35)
A film 1973!-ban készült,majdnem amikor én születtem, és még most is üt! Elvégre Õ Eastwood! Nem tudom milyen ember az életben,de hogy filmeket nagyon tud csinálni,az vitathatatlan. Szerintem ez az egyik legjobb, nekem legalábbis a kedvenceim között van.
9/10
tyrichie 2010 dec. 24. - 02:24:59 9/10
(10/35)
Jó kis western, nekem tetszett.
10/10
Eraserhead 2010 dec. 07. - 12:14:30 10/10 Előzmény The Man Who Laughs
(9/35)
Igen, elõször én is így láttam a dolgot, de nem egészen errõl van itt szó (a 'Superman-színdrómára' gondolok).

SPOILER
Az Eastwood által alakított Idegen NEM Jim Duncan, Lago egykori seriffje! Õt valóban halálra korbácsolták, eltemették. A film ebbõl kifolyólag kap egy szürreális mélységet, ami ugye erre a mûfajra nem igazán jellemzõ. Az Idegen valamilyen formában Duncan bosszújának eszköze. Duncan megátkozza, pokolra küldi a várost, az Idegen pedig jön és beteljesíti az átkot. Egyéb, 'valós' kapcsolat nincs a 2 karakter között.

A film egyébként egy erõs társadalomkritika, súlyos mélységi mondanivalóval. Érdemes nem 'csak' westernként nézni, egyébként azok között az egyik legkitûnõbb. Nálam 10/10-es alkotás.
The Man Who Laughs 2010 szept. 28. - 19:17:16
(8/35)
Eastwood második rendezése, ami egyben az elsõ olyan western amiben egyszerre rendezõ és fõszereplõ. Nem olyan egyetemes klasszikus, mint a Nincs bocsánat, de kifejezetten jó és egyedi film.

A film kezdetén, névtelen lovas érkezik egy Lago nevû porfészekbe, 10 perc sem telik el máris három lélekkel csökkenti a lakosságot majd Természetesen a lovast Clint Eastwood alakítja, kirobbanó formában van. A többi színészre sem lehet panaszunk, egyedül a szõke nõ össze-vissza történõ viselkedése zavart, de aztán rájöttem, hogy a nõk már csak ilyenek. :D Ezekkel a kezdõ képsorokkal, megidézi és hûen viszi tovább a spagethi westernek örökségét. Eastwood azonban egy más irányba viszi el a filmjét, elõször egy könnyedebb, humorosabb irányba, de ügyel rá, hogy ne váljon komolyan vehetetlenné, majd egy végsõ fordulattal (amit nem akarok lelõni ) igazán egyedivé teszi a filmjét. A sztori szépen kerekedik ki, a rendezõ ügyesen használja a flashbackeket. A végsõ fordulat, hatásos, annak ellenére, hogy könnyû rájönni a film közben. Az utolsó leszámolás látványos és stílusos.

Az egész filmben igazából egy dologba tudok, csak belekötni. Ugyanis megjelenik a Szuperman szindróma, magyarán miért nem ismerik fel a városlakók a fõszereplõt. De, ha ezen sikerül szemet hunyunk akkor egy roppant szórakoztató és kiváló western élményben lehet részünk.

8/10
8/10
Jagdglück 2010 szept. 26. - 21:19:28 8/10
(7/35)
A legmenõbb ember a világon Clint Eastwood ebben a filmben :D
feketevipera 2010 júl. 25. - 21:23:20
(6/35)
Az biztos, hogy sajátos hangvételû film, talán "lélektani westernnek" lehetne titulálni, ha létezne ilyen kategória. Eastwood igen sötét színekkel festi itt le a vadnyugatot, a fõszereplõ sem sokkal jobb a bûnözõknél. Valószínûleg sok embernek csalódást fog okozni, részben én is így jártam. Kicsit nehezen köti le az ember figyelmét, és ezért kevésbé ismert és kevésbé népszerû más westerneknél.
10/10
Temudzsin 2009 nov. 26. - 22:39:06 10/10
(5/35)
Nem úgy mozgalmas, mint egy akció- vagy karate film. Extra pergõ képsorokat, action-snitteket, zaklatott kameramozgást nem kell várni tõle. De minden benne van, amitõl értelmi-érzelmi hatásokat lehet várni.
Mûfajából kiemelkedõen jó ez a film. Talán csak a Nincs bocsánat címû Eastwood-westernt tudnám hozzá mérni.
dlph 2009 nov. 20. - 22:05:29
(4/35)
Ez tényleg borzasztó. Nem tudtam végignézni ... :(
2/10
deadscott 2009 júl. 12. - 13:51:29 2/10
(3/35)
ez valami borzasztó volt!
2/10
10/10
Keba 2009 márc. 01. - 01:29:37 10/10
(2/35)
Nekem nagyon tetszett! Igazi f*szagyerekes Eastwood western !!! A film azt hozta amit elvártam :D
10/10
Travis Bickle 2008 aug. 28. - 22:35:21 10/10
(1/35)
Egyértelmûen ez Clint Eastwood legfélelmetesebb és legmisztikusabb szerepe.Ugyanezt a filmrõl is el lehet mondani.Talán a legérdekesebb westernje Eastwood-nak ha nem is a legjobb de mindenképpen alap western.Borongós felzaklató hangulata sokmindenkit fog gondolkodásra késztetni még a film után is. Köszönjük Clint ezt a western-t ez is mestermû mint a többi.