Téma: Gázláng

10/10
breeder 2014 jún. 01. - 17:40:10 10/10 Előzmény palek
(51/71)
Igen, Komlós Juci volt!
A lenti link alatt egyébként megtudod nézni az összes színész magyar hangját, aki a Gázlángban szerepelt:
http://iszdb.hu/?szinkron=3479 :)))
csabaga 2014 jan. 05. - 16:24:35
(50/71)
Igen,kikapott a férjétõl,megalázták a cseléd elõtt,mert állítólag eldugta,elvesztette a saját(!)holmiját...
csabaga 2014 jan. 05. - 16:21:42
(49/71)
Igen,egy gyenge,tehetetlen nõ,akit az egyik férfi elnyom,egy másik megment.

(Hitchcok,Gyilkosság telefonhívásra nõi fõszereplõje is ilyen.Az sem érti mi is történik vele...Pedig az már az 50-es években játszódik.)

Már azt sem értem,mi a csodának egyezett bele,hogy pont ebbe a házba költözzenek?

Hihetetlen,hogy még az utcára sem képes kimenni,egy szomszéddal beszélni.
Sorozatfüggõ 2014 jan. 05. - 14:25:52
(48/71)
Ha jól emlékszem, akkor Komlós Juci, de mérget azért nem vennék rá.
palek 2014 jan. 04. - 23:26:25
(47/71)
Meg tudná-e valaki mondani, ki volt a filmben Dame May Whitty (Miss Thwaites)szinkronhangja?
Sorozatfüggõ 2014 jan. 04. - 17:51:48
(46/71)
Teljes mértékben egyetértek a véleményével, fõképp a családon belüli erõszakról leírtakkal. Egy nõt /és férfit!/ nem feltétlenül fizikai terrorral lehet kicsinálni. Abban viszont nem értek egyet az elõzõ hozzászólóval, hogy a nõ sem volt normális. Végül is megölték az egyetlen hozzátartozóját, kis híján a szeme láttára, és ezt ne felejtse el? Az viszont igaz, hogy valamilyen szinten kicsit határozatlan jellem volt, de mindent, amit tett, megmagyarázza az a tény, hogy naivan és elvakultan szerelmes volt a férjébe. Csakhogy mivel sem anyagilag, sem más módon nem függött tõle, igazából érthetetlen, miért hagyta, hogy a pasas a fejére nõjön és egrecíroztassa õt a saját házában. Persze a mai emancipált világban ma már könnyû ilyet mondani. Lényeg a lényeg: hatalmas film, akárhányadszor is megnézném. Fantasztikusan jó a szinkron. Charles Boyer-nak gyönyörû orgánuma volt, Lukács Sándor tökéletes választás, meg a többiek is. Örülök, hogy nem valamelyik újraszinkronizálósdit játszó csatorna adta le. Köszönöm a Duna TV-nek az élményt.
pneklara 2014 jan. 04. - 17:19:41
(45/71)
Hát, azért a bírósági tárgyalások jegyzõkönyvei hosszan taglalják, hogy pl a gyilkossá vált feleség mennyire függött a férjétõl. Nem volt ott pofon, verés, de reggeltõl-estig hallhatta: te szerencsétlen, hogy nézel ki? Ezt tudtad fõzni? Hogy áll a kezedben a porszívó?És a beteg pasas ilyen módon próbál magának tekintélyt képzelni: Hogy rettegnek tõle, milyen ereje van.
Jó, ez az eset más: itt eleve más volt a pasi célja.És biztos, hogy a felesége is gyenge idegzetû volt, lelki problémáktól szenvedett.
De tavaly láttam a híradóban, hogy egy férfi, kiszabadulva a pszichiátriáról feljelentette a háziorvosát, mert a neje kért egy beutalót az orvostól, hogy a férje elmebeteg, közveszélyes. Kimentek a mentõsök, s az orvosi beutaló birtokában - ha jól emlékszem, némi rendõri segédlettel-bevitték a zárt osztályra.
Alig tudott kiszabadulni, s feljelentette az orvost.
csabaga 2014 jan. 04. - 15:50:19
(44/71)
Akárhogy is nézzük,ez a nõ beteg.Egy "normális" emberrel ezt nem lehet megcsinálni.Minimum egy kóros kisebbrendûségi komplexusa van,minimum!

Meg mi az,hogy elmegyógyintézetbe záratjuk,csak úgy?Mindent hülyeséget elhisz...

Ingrid Bergman a szokásos szerepét,a meggyötört nõt alakítja.
pneklara 2014 jan. 04. - 15:20:04
(43/71)
Ez a film tökéletesen bemutatja, milyen lehet a családon belüli lelki erõszak.
Amikor a külvilág számára talpig úriember férj a 4 fal között lelkileg terrorizálja a feleségét. Válogatott módszerekkel alázza, elhiteti az asszonnyal, hogy egy értéktelen, buta senki, alkalmatlan mindenre, már-már bomlott agyú. És a nõ egyre inkább elhiszi, hogy a férje egy csodálatos ember, mert vele él, nem hagyja el, türelmet mutat iránta, és az asszony elveszti minden nõiségét, egy riadt veréb lesz, képtelen önvédelemre, hogy kilépjen ebbõl a gyilkos kapcsolatból. Jó film, az ötlet is. Persze nem XXI. századi, de ma is élvezhetõ, izgalmas.
10/10
jobrumi 2014 jan. 04. - 12:06:11 10/10
(42/71)
Alapmû!
8/10
beszelo86 2012 szept. 28. - 16:46:28 8/10
(41/71)
Mit fogsz meg? :)))
orgyen 2012 jún. 18. - 00:01:01 Előzmény agella
(40/71)
"Forgószél"

Alfred Hitchcock rendezte.
Claude Rains játsza a náci férj szerepét, Õ az igazi fõszereplõ, könnyedén lejátsza a sokat emlegetett párost.
kukamc 2012 jún. 17. - 21:01:56 Előzmény agella
(39/71)
Az a film Ingrid Bergmannal,amikor hozza kellett menjen ahhoz,akirol kemkedett,es az kesobb megmergezte,az a Forgoszel volt
8/10
beszelo86 2012 máj. 21. - 23:49:00 8/10
(38/71)
Forgószél
10/10
agella 2012 máj. 21. - 21:15:24 10/10 Előzmény olahmiki1959
(37/71)
olahmiki1959 igazad van! Nagyon jó film. Ingrid Bergmann pedig csodálatos színésznõ volt. Nagyon szeretem a filmjeit, és ha tehetem mindig megnézem, ha adják. Volt még egy nagyon jó filmje a Gázlángon és a Casablancán kívül csak most nem jut eszembe a címe. Amikor kémkednie kellett, és hogy el tudja végezni a munkáját feleségül kellett mennie a megfigyelt személyhez. Azonban a férj rájött, és az anyjával együtt lassan elkezdték mérgezni. A barátja az utolsó pillanatban mentette meg. Ha valaki tudja a címét nagyon megköszönném, ha megírná.
10/10
olahmiki1959 2012 máj. 21. - 19:03:35 10/10
(36/71)
Azt hiszem, Ingrid Bergmannak a Casablanca után ez a második legjobb filmje. A történet, a dramaturgia, a színészi játék, minden hibátlan. És még a szinkron is kitûnõ.
Örök klasszikus, a legjobbak között a helye.
BEN1986 2011 szept. 23. - 19:24:06
(35/71)
Amit megnéznék újra az a Vérvonal és a Valaki figyel. A Vérvonalban Audrey Hepburn játszik, a másik film pedig egy John Carpenter klasszikus. Egy fiatal nõ költözik be egy panellakásba és a szemközti házból figyeli egy másik férfi. Telefonon zaklatja meg minden. 2001-ben adták az HBO-n.
BEN1986 2011 szept. 23. - 18:30:23 Előzmény jani.ferenc3
(34/71)
Azért van mit néznem de köszönöm a tippet. A klasszikus filmeket dvd formátumban meg tudom szerezni, de sajnos vannak olyanok melyeket le se adnak. :( Anyám vágyik a csatornára. Jó filmeket adnak.
jani.ferenc3 2011 szept. 22. - 15:21:49 Előzmény BEN1986
(33/71)
Offtopic ! A Filmmúzeum a nem is olyan drága családi csomagban benne van, de ha neked nincs ilyen csatornád érdemes megrendelni, mert mostanság a többi csatornán mindig VV, Öszeesküvõk, Aranypart, meg gagyi sorozatok mennek. Nézhetõ mûsor néha az MTV1-en van, de a Filmmúzeumon rendszeresen találni nézhetõ mûsort.
BEN1986 2011 aug. 23. - 23:03:44
(32/71)
Az a baj hogy a jó filmeket, sorozatokat pont olyan csatorna adja ami szinte senkinek sincsen.

A film régi kedvenc, nemrég vettem át vhs-rõl dvd-re és logó nélkül!!! Ma néztem meg miközben merevlemezrõl dvd-re írtam ki. Nem tudtam nem megnézni. Néhány éve a Duna tv-n adták, de azóta nem ismételték meg sajnos. Még jó hogy itt volt a vhs. :)