Téma: Harag

offtopic
Sz Peter 2015 márc. 30. - 21:09:10
(287/427)
Azért a World Of Tanks sem túl reality játék.
Akkor már inkább a Battlefield (hardcore). ;)
borkasztik 2015 márc. 30. - 21:03:16
(286/427)
Nem tudom ízlések és pofonok :) Nekem tetszett. Persze vannak sokkal jobb háborús filmek is de szerintem nem is olyan rossz mint ahogy sokan lefestik. Sõt a többségének még tetszett a film. Igen az tény hogy az amerikaiak -ban benne van ez az mindenkibõl hõst csinálunk mondanivaló, de azért vannak olyan kivételes esetek is amikor nem biztos hogy nincs igazuk.

Én jót szórakoztam rajta és szívesen megnézem máskor is. Se több se kevesebb :)
2/10
Tasuki 2015 márc. 30. - 19:32:57 2/10
(285/427)
Tegnap sikerült végigszenvednem ezt a mûremeket, elsõre behorkantottam rajta:). Rég láttam ekkora gagyi világháborús valamit. World Of Tanks-al játszom, ott is reklámozták, no meg 7.7-es imdb, mondom megnézem annyira nem lehet rossz. De. Halál unalmas, erõltetett, semmitmondó történet, "akció jelentek" egyenesen röhejesek, a vége meg maga a holivudirudi:) Miért? Hogyan? Merre? Mikor? Értelmet nagyon ne keress... A nagy tankász nekivezet fullfészben három meggymagköpködõ Shermant egy Tigrisnek, ami még 1 km-rõl is úgy lõtte volna ki bármelyiket frontból, hogy még hátul is kimeneti nyílást vág rajtuk. A vége az meg epic, de brutálból. Keménytökû amerikaiak hõsiesen helytállnak az agyhalottakat felvonultató SS ellen. Brühühü. Hagyjuk már. A többi mozzanat szintén hasonló színvonalat mutat fel, fogy a Lucky Strike piszkosul és szigorúan nézünk. Barátok közt és dél-amerikai sorozatfalóknak ajánlott.
Szigorúan egyszer nézendõ. 2/10
2/10
ReignMan 2015 márc. 30. - 18:43:56 2/10 Előzmény gyuri44
(284/427)
A háború összes borzalmát? Én inkább a jelenkor összes mozikészítési borzalmát láttam benne. Nézz meg egy második világháborús filmhíradót, vagy valamilyen spektrumos dokufilmet, zanzásítva kapod azt, amire itt 2 órát kell szánni.
Egyébként ez a film mi volt? Kik szerepeltek benne? Honnan jöttek, mit csináltak? Milyen emberek, mi a történetük? Hasonló részletekkel nem foglalkozik az rendezõ, belecsap a lecsóba, és gyakorlatilag 2 óra alatt látunk két tankütközetet, melyet romantikus vénával fellazít középen egy kis haborús erotikával. Vicc az egész film, a legviccesebb pedig a nézõk és a kritikusok pozitív hozzáállása. Ez nem film, csak néhány szuperlátványos és véres (hé, láttad, hogy robban szét a feje a németnek a golyótól?) demójelenet összefûzése pár magvas hollywood-i gondolattal:
"Hamarosan vége, de addig még embernek kell meghalnia." Vagy: "Én megpróbáltam..."
A vége röhej: Mint a Rambó 4ben, amikor beáll a golyószóró mögé, vagy egy vacak Castle Wolfenstein játékban, örök élet, full ammo, health pack-ek mindenütt. Csakhogy közbeszól a Sniper Elite. Egy filmben, aminek kevesebb a története, mint a jó magyar Panzers:Phase One egyetlen pályáján.
A közelmúltból a Lone Survivor jut eszembe, hasonló moslék az is, a szokásos amerikai shit a kõkemény katonáról, aki szánalom nélkül írtja az ellenséget, de legbelül érzõ lélek, még ha mások meg is õrülnek, õ férfi marad a talpán. A végére meg a szánalmas moralizálás jut, a jó lélek a karma segítségével túlél és hõssé válik, én meg mindjárt hányok...2/10
offtopic
giggs985 2015 márc. 30. - 18:24:28
(283/427)
"megint Amerika pózol a hõseikkel, holott semmi közük nem lett volna a világháborúhoz" - mert??? Megint egy alternatív történelem hívõhöz van szerencsénk? :D
2/10
Teddy Daniels 2015 márc. 30. - 16:33:46 2/10 Előzmény borkasztik
(282/427)
SPOILER

Persze hogy voltak haragosok. De itt 'mán' megint Amerika pózol a hõseikkel, holott semmi közük nem lett volna a világháborúhoz. Szóval ez a csõre írt "Fury" szó igazából nem kapott értelmet a filmben, de lehet hogy tévedek. B. Pitt sem volt meggyõzõ, alkonyodik neki sajnos. Az írnok fõszereplõ srác meg, hát nem tudom...:) Miért hagyták életben a végén?
giggs985 2015 márc. 30. - 09:58:50
(281/427)
Gratulálok, agysebész úr! :D :D :D
borkasztik 2015 márc. 29. - 22:24:47
(280/427)
Nekem pont az tetszett ebben a filmben hogy lelki oldalát akarták jobban elõtérbe helyezni. Az akciók itt is meg voltak, de sokkal nagyobb hangsúlya volt a harci jeleneteknek is, hogy nem egyfolytában csak lõttek benne.

nekem tetszett. Nem láttam még Ilyen szerepben Brad PItt-et és szerintem jól állt neki. Meg a Transformerszes srácnak is :)
Jó kis film volt.
borkasztik 2015 márc. 29. - 20:42:19
(279/427)
Miért szerinted kire haragudhat az egész világ a II. világháború kellõs közepén? :D Komolyan ilyen kérdést xd
2/10
Teddy Daniels 2015 márc. 29. - 18:35:06 2/10
(278/427)
Még annyi, hogy a tank csövére írt "Fury" szónak sem volt jelentõsége, dehát valakire haragudtak az Amerikaiak, vagy WTF? :)
2/10
Teddy Daniels 2015 márc. 29. - 18:30:33 2/10
(277/427)
Ennél gyengébb háborús film kevés van. Nem is vártam sokat, de csak végig néztem. A szokásos "hõs" amerikai katonák a náci Németország ellen... Ez a film több mondatot nem is ér.


SPOILER


4-en, 200-300 ember ellen, vicc kategóriát csináltak.
6/10
Viktor6665 2015 márc. 29. - 18:03:48 6/10
(276/427)
***Spoiler alert***

Ennél amerikaibb forgatókönyv nem is lehetne. Nyilván több ezer hadtápos védelem nélkül van a frontvonal közelében. És nyilván egy mozgásképtelen Sherman tank képes egy egész zászlóaljat hatástalanítani, mert csak 10perc után jut eszükbe páncélöklöt használni és azt is sikerül elbaltázni. 6 éve tart a háború de az SS tisztnek annyi esze sincs hogy kikerüljön egy ellenséges tankot mert ég rajta egy ember.
Egy német meg vagy a hatodik rohamnál is csak elõször bekukkant a tankba, nemhogy gránátot dobna bele, mint egy épeszû ember. A másik meg hagyja életben maradni a kölyköt miután több száz társát kinyírták, még rá is mosolyog:D

***spoiler alert***
Porker 2015 márc. 29. - 12:27:02
(275/427)
Ám a jenkiket is tûrõ bunkóknak ábrázolja, élén Wardaddy-vel, aki szíve szerint megdöngetné a kis német hölgyet, de átengedi a haverjának, de õ aztán tényleg döngesse meg, mert ha nem teszi, õ fogja. Aztán ott van a fõbunkó Jon Bernthal, akit a filmben is Tuskónak hívnak, de a mexikói se jobb. A bibliás csávó is csak elméletileg jóságos, meg lószeretõ állatbarátok, valóságban nõket erõszakolnak a német városba érve. Ezekhez képest a Ryan közlegény századosa tanárember. Tehát megmutatja, hogy bár hõskomplexusban szenvednek, azért ugyanolyan prolik, mint ami lent van egy kõbányai kocsmában.
gyuri44 2015 márc. 29. - 05:59:33
(274/427)
Gyerekek! nem vagyok egy film kritikus de szerintem ez egy nagyon nagy film és szerintem bemutatja a háború összes borzalmát Brad nagyon nagyot alakít ebben a filmben is!Akármilyen hülye Miniszterünk van is de inkább ne legyen nálunk háború ezt kívánom mindenkinek!!!
8/10
rob83 2015 márc. 28. - 18:28:44 8/10
(273/427)
Nagyon jó film.10/8
5/10
Atis88 2015 márc. 28. - 17:15:39 5/10
(272/427)
Összességében véve egyszer nézhetõ film de engem irritál már ez a tendencia ami felé az ilyen filmek haladnak. Ugyanis ez is ilyen amcsi önreklámozós hõskomplexusos film, ami a németeket idióta balfaszoknak állítja be, az amcsikat meg Rambónak. Inkább csinálták ezt saját egójuk fényezésére és az önbizalmuk növelésére, mint a nagyközönségnek. A vége egyenesen paródia jellegû. 5/10.
5/10
kinguci18k 2015 márc. 28. - 16:29:16 5/10
(271/427)
Sajnos ez a film is,mint nagyon sok az utóbbi években.Egyrészt túlzottan el van nyújtva.Másrészt rengeteg a sötét jelenet,rész benne.Így élvezhetetlen volt.És ebben a filmben ráadásul akció sem annyi volt,mint amennyi egy háborús filmben elvárható lenne.Fõleg nem kettõ és negyed órányi filmben.Én személy szerint többször is ott hagytam volna a filmet.De végig szenvedtem.Értékelve ez nem volt pontozásban több 5-nél.
8/10
csanyi82 2015 márc. 28. - 09:06:13 8/10
(270/427)
Az elsõ 100 perc 10 csillag, az utolsó fél óra viszont 3. Sajnos sikerült elrontani a holivúdi faszagyerekeskedéssel.
10/10
Barbár72 2015 márc. 27. - 10:43:02 10/10
(269/427)
Ez egy igazán jó film. Látványos, izgalmas....
barna pólós 2015 márc. 26. - 17:42:36 Előzmény Porker
(268/427)
igen, bár a szovjeteknek azért alapból voltak fegyvereik. De valóban, az USA mindkettõt támogatta.